Táborský celek ve středu míří do hájemství ambiciózního favorita z Havlíčkova Brodu

04.12.2018 22:22, autor: Pavel Šácha

Po dvou neúspěšných domácích střetnutích se táborští hokejisté znovu vydají na cesty. Cílem jejich středeční výpravy se stane zimním stadion v havlíčkobrodské Kotlině. Zápas s domácími Bruslaři začne v 18 hodin.

Táborský celek ve středu míří do hájemství ambiciózního favorita z Havlíčkova Brodu


Vizitka soupeře

Domácí celek, kterému v minulé sezoně jen o chloupek utekl postup do Chance ligy, nikterak neslevuje ze svých ambicí a na nejvyšší mety chce zaútočit i v této sezoně. Dopomoci mu k tomu má trenér Jiří Čelanský, který po osmnácti utkáních sídlí se svým týmem na 3. příčce tabulky o tři body za rivalem z Moravských Budějovic a s nečekaně výrazným mankem na vedoucí Žďár nad Sázavou.

Začátek sezony přitom vypadal z pohledu Bruslařů excelentně. Z kádru sice odešla obávaná „mašina na body“ Lukáš Endál, postupně ale došlo k jeho doplnění a mužstvo Havlíčkova Brodu ztratilo ve dvanácti zápasech pouhých šest bodů. S příchodem listopadu se ovšem stroj zadřel a k lítosti brodských fandů přišla podstatně smutnější výsledková epocha čtyř porážek v šesti utkáních. Z tohoto pohledu je pro hráče z Kotliny obrovskou vzpruhou vydřené sobotní vítězství 4:3 nad Novým Jičínem,

 V čele týmové produktivity sídlí v podstatě podle očekávání matador Miroslav Třetina s 29 body (7+22), roli nejlepšího střelce mužstva ovšem přenechal extáborskému šikulovi Luboši Voříškovi (12+12). Radost mohou mít činovníci mužstva z produktivity obránců, kde se hned tři z nich přehoupli přes desetibodovou hranici, jmenovitě Tomáš Semrád (5+12), Kryštof Kulhánek (6+7) a Vojtěch Šmíd (4+7). Toto trio v posledních zápasech statečně stíhá jedna z nejčerstvějších posil Patrik Kadeřávek, jenž po příchodu z Kadaně zaznamenal 3 góly a stejný počet asistencí v 7 zápasech.

 V brankovišti brodské družiny strávil více času Čeněk Novák než David Marek, ale nepříznivá série posledních týdnů se podepsala pod až příliš častá střídání obou maskovaných mužů v průběhu utkání.

Vzájemné zápasy

 Z dosavadních dvou vzájemných střetů v tomto druholigovém ročníku vyšel podle očekávání lépe Havlíčkův Brod. Doma porazil táborské kohouty hladce 5:0, ale v odvetě se hodně nadřel a vítězství 4:3 si u Jordánu zajistil až třemi góly v poslední části hry.

Z táborské šatny

Mužstvo HC Tábor má za sebou herně velmi solidní, avšak výsledkově opět pokažený zápas s lídrem skupiny Východ ze Šumperka (0:3).

Trenérům Arpádu Györimu a Miloslavu Čechovi ovšem není souzeno, aby mohli do středečního utkání v Kotlině počítat s totožnou nebo alespoň obdobnou sestavou. Oproti sobotní bitvě se Šumperkem postrádají obránce Jana Raitermana s Janem Tesařem a útočníky Dominika Točíka a Jakuba Drdu. Z početné kolonie hráčů absentujících vinou zranění se mohl vrátit do hry alespoň Štěpán Kadilák, úterní trénink ale pro stejné zdravotní potíže nedokončil.

Pozitivní zprávou je naopak přísun určité dávky zkušenosti do obranných řad. Posílili je totiž David Skočovský, devětadvacetiletý hráč, který v poslední sezoně a půl hájil barvy pražské Kobry. Do branky by se měl opět postavit slávistický mladík Daniel Vecka.                 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
 • Dorost prohrál v Pardubicích 2:10

  So 24.11. |

  Tábortí extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na východě Čech druhým Pardubicím vysoko 2:9. Záhy neuspěli ani v samostatných nájezdech. Branky poražených Jihočechů zaznamenali Suchan a Kundrát. 

 • Fotogalerie z Pelhřimova

  Čt 22.11. |

  Za vítězným zápasem v Pelhřimově se můžete ohlédnout prostřednictvím bohaté nabídky snímků Tomáše Danka a Hanky Grundové.

  Více...
Starší aktuality