Táborské mužstvo opustil Kryštof Hrala, do Chance ligy se přesunul Tomáš Hajič

28.12.2018 22:33, autor: Pavel Šácha

Do bojů v novém kalendářním roce vstoupí táborské mužstvo po velmi ostrém tréninkovém bloku, a také bez dvou členů dosavadního kádru.

Táborské mužstvo opustil Kryštof Hrala, do Chance ligy se přesunul Tomáš Hajič


Dres táborského týmu už ve zbytku sezony neoblékne útočník Kryštof Hrala. Rtuťovitý forvard absentoval už v posledním vítězném střetnutí na ledě Nového Jičína. Před ním se nedostavil na trénink a táborským koučům „smskou“ oznámil, že má v úmyslu odejít do Znojma. K tomuto kroku potřeboval souhlas klubu HC Tábor, kde hostoval z pražské Sparty (na rozdíl od kmenových hráčů klubu, kteří při přesunu jinam souhlas mít nemusejí). Ten později navzdory nestandardní formě komunikace dostal a může se tedy ucházet o příležitost v organizaci znojemských Orlů.

Za šancí hrát první ligu se vydal univerzál Tomáš Hajič (na snímku), jenž v táborském dresu odbojoval duel v Novém Jičíně a dokonce v něm třikrát skóroval. Nabídku adresoval do Tábora sportovní manažer a trenér předposledního týmu Chance ligy z Kadaně Petr Klíma, kde dvacetiletý hokejista coby kmenový hráč Pirátů Chomutov strávil drtivou část letní přípravy. Tomáš Hajič se tedy přesunul na sever Čech za šancí hrát vyšší soutěž, avšak s tím, že má z Kadaně vyřízené střídavé starty zpět do Tábora.        

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
Starší aktuality