Tábor se ujal vedení 1:0, nyní zajíždí do Klatov

25.02.2014 23:15, autor: Jiří Jelínek

HC Tábor - HC Klatovy

8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

Úterý, 25.2.2014 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Matušík (Havran), 5. Seidl (Hájek, Kolomý), 7. Matušík, 25. Krätzer (Kanov), 30. Mrkvička (Kellner, Nedorost), 43. Havran (Nedorost), 57. Mařík (Matušík), 60. Mařík (Matušík) - 7. Vondryska (TS), 32. Pacanda (Topinka), 39. Zeman (Štelmach)

Rozhodčí: Vokřál, Mertl S. - Mertl J., Dančišin   Vyloučení: 11:9 navíc 10min OT Hájek (TAB), TS Vondryska (KLA) - proměnil, TS Mařík (TAB) - neproměnil   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 8:3   Diváci: 1182

HC TÁBOR: Klestil (Panec) - Černý, Kanov "A", Hájek A., Heršálek "A", Klíma, Havran, Liška - Kellner, Mrkvička, Nedorost - Krätzer, Matušík "C", Mařík - Hájek, Kolomý, Seidl - Sladký, Pechánek R.

HC KLATOVY: Štelmach (Pravda) - Martinec, Zeman, Hucl, Blumentrit, Pouska, Růžička - Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka "A", Bernad, Bastl, Němec, Vondryska, Pitel, Čuban "C"

Souhrn

Úvodní utkání prvního kola play-off zvládli lépe Kohouti, kteří si poradili s Klatovy 8:3.

Úvod utkání byl ze strany Tábora hodně nervózní a první slušnou příležitost měli Klatovy. Bastl dostal přihrávku na levý kruh, ale z dobré pozice mířil mimo. Táboráci pak předvedli osvědčený signál a Matušík uháněl sám na brankáře Štelmacha, forehandovým blafákem mu nedal nárok a bylo to 1:0. Za minutu už to bylo o dvě branky, situaci tři na dva ukázkově vyřešila trojice Filip Kolomý, Tomáš Hájek a Radek Seidl, kdy poslední jmenovaný zakončoval do úplně prázdné brány – 2:0. Uběhla opět minuta hry, Jakub Matušík dlouho míchal pukem za hostující brankou, jal se přihrávat, trefil brankáře do hole a puk mu zaplul mezi betony – 3:0. Časomíra se pohnula jen o 16 vteřin a skóre se měnilo opět. Táborské obraně pláchl Vondryska, byl faulován a měl možnost trestného střílení. To provedl ukázkově, udělal kličku do forehandové strany a zavěsil pod horní tyč – 3:1. Ve dvanácté minutě okořenila duel bitka mezi Tomášem Hájkem a Pavlem Čubanem. Tu vyhrál táborský hokejista a fanoušci ho náležitě oslavovali. Oba hráči vyfasovali 2+2 minuty, Hájek navíc desítku za shozené rukavice a Čuban dvě minuty navrch za sekání. Tábor přesilovku nevyužil, podobně se vedlo i Klatovům. V oslabení mohl navíc skórovat Martin Mařík, který obral brankáře o puk, ale nepodařilo se mu zasunout puk do branky. Krásný moment předvedl také Filip Kolomý, jenž udělal za brankou hostí pět otoček, narážečku o brankovou konstrukci a ušetřil několik desítek vteřin. V posledních vteřinách měl ještě příležitost Nedorost, Štelmach však byl na svém místě včas.

V začátku druhé periody dělal Hucl kličku do vlastního brankoviště, do hole mu klepl Mrkvička a Štelmach musel dávat dobrý pozor. O minutu později nahodil od modré čáry Kanov a Jakub Krätzer sklepl puk ukázkově mezi brankářovy betony – 4:1. Přesně v polovině utkání se poprvé po svém návratu na led radoval Vojtěch Mrkvička, když dorážel Kellnerovu střelu z pravého křídla – 5:1. Pak se hrálo čtyři na čtyři a Klatovy se dostali ke korekci. Topinka nabídl na teč Pacandovi a ten nabídkou nepohrdl – 5:2. Poté hráli domácí přesilovku a kolem západočeské svatyně to jen svištělo, ale ani jedna střela se neujala. A tak se šťastnou trefou v přesilovce prosadil Petr Zeman. Ten najížděl do pásma, zápěstím vystřelil, touš se otřel o jednu z táborských holí a zapadl přesně pod horní tyč – 5:3.

Ve třetí třetině kohouti žádné drama nepřipustili a už v první minutě těžce mačkali Klatovy u své branky, hosty však držel ve hře výborný Štelmach. Proti přesilovkové Havranově střele od modré čáry, kdy výborně clonil Kellner, už ale byl krátký – 6:3. O tři minuty později prokličkoval celé hřiště Mařík, před brankářem byl faulován a stejně jako Vondryska jel nájezd. Maříkova překvapivá střela z mezikruží však zabušila jen o zadní mantinel. Stejný hráč vypálil z kruhu po Matušíkovo nahrávce jen do tyče. Proti Krätzerově střele z blízka se zaskvěl Štelmach. Tři minuty před koncem zápasu vyhrál buly v útočné třetině Matušík směrem dopředu, přihrál Maříkovi přes brankoviště a ten zavěsil pod břevno – 7:3. V posledních minutách se ještě hodně vylučovalo a to zejména na táborské straně. Přesto se z branky radovali kohouti. V oslabení z rohu naservíroval puk Matušík a Martin Mařík se nemýlil – 8:3.

Kohouti tak zvládli první zápas play-off a ujali se vedení v sérii. Nyní je čeká duel na ledě Klatov a v sobotu je opět přivítají na svém ledě.

Ohlasy z táborské kabiny

Hlavní trenér Tomáš Matušík

Tak kluci byli dneska nervozní, ale nakonec jsme se prosadili a jsme spokojení. Dostali jsme trochu smolné góly, bohužel. Nejvíc nás teď trápí Honza Kanov, Vojta Mrkvička a ani David Nedorost nedohrál, tak uvidíme, jak to s nimi bude. V Klatovech to asi bude horně vyhecované a pojede se na krev.

Útočník Vojtěch Mrkvička

Dneska jsem do utkání nastupoval trochu nemocný a tím zápasem jsem se protrpěl. Ale jsem trochu rád, že jsem dal gól po tom dlouhém zranění. Do třetí třetiny už jsem ani nenastoupil, protože už jsem to zdravotně nezvládal, ale doufám, že v Klatovech nastoupím. Dnes to byl takový klasický první nervózní zápas. V určitých momentech jsme mohli být klidnější na puku, občas jsme se jim až moc přizpůsobovali. Oni dobře bruslili a ty puky nahazovali, pak to lítalo ze strany na stranu a byl z toho chaos. Pro příště bysme měli určitě tu hru víc kontrolovat a držet se toho celý zápas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek v Motoru skončil

  Čt 14.01. |

  Táborský odchovanec Jakub Suchánek skončil své angažmá v extraligovém Motoru. Důvodem je nereflektování rapidního snížení platu, se kterým přišel českobudějovický klub. V současnosti už má šestatřicetiletý poctivý bek jasno o svém novém angažmá, vše bude ale odtajněno až v úvodu následujícího týdne.     

 • Jak to vypadá s II. ligou?

  Čt 31.12. |

  O aktuální situaci v případě dohrání či nedohrání letošního ročníku druhé ligy hovoří na webu www.hokej.cz Antonín Vansa z Českého hokeje.

   

   

  Více...
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
Starší aktuality