Start! Táborští hokejisté se jedou na úvod sezony bít s bojovným čínským drakem

10.09.2019 17:40, autor: Pavel Šácha

Den D je tady! Mužstvo HC Tábor vstoupí už ve středu na bojiště druhé hokejové ligy a hned na úvod ho čeká nevyzpytatelná bitva s cizokrajným účastníkem soutěže, týmem China Golden Dragon. Premiérový sezónní duel se hraje na zimním stadionu ve Slaném a jeho zahajovací buly padne v 19 hodin.

Start! Táborští hokejisté se jedou na úvod sezony bít s bojovným čínským drakem


Vizitka soupeře

Čínský výběr se připravuje na boje v české třetí nejvyšší soutěži velmi svědomitě. Na led vyjel poprvé už 1. července a od té doby sehrál celou řadu přípravných utkání. V drtivé většině z nich opouštěl led v roli poraženého týmu, ale ve dvou případech si připsal skalpy druholigových mužstev z Děčína a Jablonce nad Nisou. Potrápit dokázal v odvetě i ambiciózního nováčka z Příbrami, který přichystal táborským kohoutům jedinou porážku v přípravě.
VÝSLEDKY TÝMU CHINA GOLDEN DRAGON V PŘÍPRAVĚ: - Příbram 2:13 a 3:5, - Děčín 2:0
a 2:9, - Kobra Praha 3:7, Jablonec nad Nisou 4:2, - Benešov 7:8 po sam. nájezdech, - Kralupy nad Vltavou 5:6
po sam. nájezdech.

Stejně jako výsledky Zlatého draka je nevyzpytatelné i jeho složení a s tím související síla kádru. V něm se vystřídalo poměrně velké množství čínských hráčů a skladba mužstva se pro jednotlivé zápasy vcelku výrazně měnila. Zajímavé je, že v barvách zahraničního účastníka nastoupí v sezoně i několik českých hokejistů z kladenské líhně, kteří nastupovali ve druhé lize či v extralize juniorů.

 Garanty kvalitní přípravy čínského ceku jsou bezesporu jeho čeští trenéři, kteří patřili k osobnostem českého hokeje, jmenovitě Jiří Šejba a jeho asistent Josef Zajíc. Právě tito dva někdejší skvělí útočníci mají sportovní vývoj Golden Dragon na povel.

Utkání čínských hokejistů v Benešově přihlížel také táborský kouč Arpád Györi a jednoznačně varuje před podceněním tohoto soupeře. „Rozhodně nemůžeme očekávat, že to bude snadný zápas. V Benešově jsem viděl hodně bruslivý tým hrající s ohromným nasazením a při vyrovnaném průběhu je schopný se rvát o výsledek. Naším úkolem je, abychom svou vlastní hrou tyhle jeho zbraně eliminovali,“ nechal se slyšet lodivod kohoutů.

Z táborské šatny

Nově poskládaná parta od Jordánu má za sebou výtečné přípravné období, ve kterém dokázala ozdobit vítězstvím osm z devíti odehraných utkání. Odnesla si z něj důležitou sebedůvěru i řadu zkušeností, ale všechno ostatní s nástupem ostrých sezónních bojů je nutné odsunout do pozadí.

Trenéři už samozřejmě znají sestavu, kterou do premiérového druholigového souboje vyšlou.
Jisté je, že na startu sezony nemohou počítat s hráči, kteří aktuálně trpí na týmové marodce. Mimo hru je brankář David Novák, obránce Václav Beran a útočníci Jan TrummerJakubem Pípalem. Všichni ostatní členové kádru jsou připraveni porvat se ve Slaném o první mistrovské body. Jestli prožijí povedený vstup do sezony, to se fanoušci dozvědí po středeční jednadvacáté hodině.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

Starší aktuality