Start! Táborští hokejisté se jedou na úvod sezony bít s bojovným čínským drakem

10.09.2019 17:40, autor: Pavel Šácha

Den D je tady! Mužstvo HC Tábor vstoupí už ve středu na bojiště druhé hokejové ligy a hned na úvod ho čeká nevyzpytatelná bitva s cizokrajným účastníkem soutěže, týmem China Golden Dragon. Premiérový sezónní duel se hraje na zimním stadionu ve Slaném a jeho zahajovací buly padne v 19 hodin.

Start! Táborští hokejisté se jedou na úvod sezony bít s bojovným čínským drakem


Vizitka soupeře

Čínský výběr se připravuje na boje v české třetí nejvyšší soutěži velmi svědomitě. Na led vyjel poprvé už 1. července a od té doby sehrál celou řadu přípravných utkání. V drtivé většině z nich opouštěl led v roli poraženého týmu, ale ve dvou případech si připsal skalpy druholigových mužstev z Děčína a Jablonce nad Nisou. Potrápit dokázal v odvetě i ambiciózního nováčka z Příbrami, který přichystal táborským kohoutům jedinou porážku v přípravě.
VÝSLEDKY TÝMU CHINA GOLDEN DRAGON V PŘÍPRAVĚ: - Příbram 2:13 a 3:5, - Děčín 2:0
a 2:9, - Kobra Praha 3:7, Jablonec nad Nisou 4:2, - Benešov 7:8 po sam. nájezdech, - Kralupy nad Vltavou 5:6
po sam. nájezdech.

Stejně jako výsledky Zlatého draka je nevyzpytatelné i jeho složení a s tím související síla kádru. V něm se vystřídalo poměrně velké množství čínských hráčů a skladba mužstva se pro jednotlivé zápasy vcelku výrazně měnila. Zajímavé je, že v barvách zahraničního účastníka nastoupí v sezoně i několik českých hokejistů z kladenské líhně, kteří nastupovali ve druhé lize či v extralize juniorů.

 Garanty kvalitní přípravy čínského ceku jsou bezesporu jeho čeští trenéři, kteří patřili k osobnostem českého hokeje, jmenovitě Jiří Šejba a jeho asistent Josef Zajíc. Právě tito dva někdejší skvělí útočníci mají sportovní vývoj Golden Dragon na povel.

Utkání čínských hokejistů v Benešově přihlížel také táborský kouč Arpád Györi a jednoznačně varuje před podceněním tohoto soupeře. „Rozhodně nemůžeme očekávat, že to bude snadný zápas. V Benešově jsem viděl hodně bruslivý tým hrající s ohromným nasazením a při vyrovnaném průběhu je schopný se rvát o výsledek. Naším úkolem je, abychom svou vlastní hrou tyhle jeho zbraně eliminovali,“ nechal se slyšet lodivod kohoutů.

Z táborské šatny

Nově poskládaná parta od Jordánu má za sebou výtečné přípravné období, ve kterém dokázala ozdobit vítězstvím osm z devíti odehraných utkání. Odnesla si z něj důležitou sebedůvěru i řadu zkušeností, ale všechno ostatní s nástupem ostrých sezónních bojů je nutné odsunout do pozadí.

Trenéři už samozřejmě znají sestavu, kterou do premiérového druholigového souboje vyšlou.
Jisté je, že na startu sezony nemohou počítat s hráči, kteří aktuálně trpí na týmové marodce. Mimo hru je brankář David Novák, obránce Václav Beran a útočníci Jan TrummerJakubem Pípalem. Všichni ostatní členové kádru jsou připraveni porvat se ve Slaném o první mistrovské body. Jestli prožijí povedený vstup do sezony, to se fanoušci dozvědí po středeční jednadvacáté hodině.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality