Roman Will! Svou výzvu poslal k Jordánu jeden z nejlepších českých gólmanů

23.06.2020 14:22, autor: Pavel Šácha

Nepříjemná situace z předchozích měsíců na jedné straně vypnula oficiální sportovní aktivity, ale zároveň dala prostor neobvyklým a osobitým formám tréninku. Jak už jsme několikrát zmínili, s pozoruhodnou novinkou se díky svému trenérovi Adamu Petříkovi potkali i mladí táborští brankáři. Seriál výzev od starších gólmanských kolegů je nasměroval k plnění nejrůznějších cvičení a úkolů.

Roman Will! Svou výzvu poslal k Jordánu jeden z nejlepších českých gólmanů

Foto: www.hcbilitygri.cz

Svůj pozdrav a výzvu jim prostřednictvím videosekvencí zaslala k Jordánu celá řada známých českých brankářů, a také gólmani táborského druholigového A-mužstva. Bezesporu největší personou v cyklu Výzvy od… se stal český reprezentační gólman Roman Will. Tento skvělý brankář už si ve svých sedmadvaceti letech stihl zachytat v zámoří, v české extralize, ve Švédsku a nově podepsal dvouletou smlouvu s účastníkem KHL Traktorem Čeljabinsk. Zasáhl i do zápasu NHL v barvách Colorada Avalanche a oblékal i dres českého národního týmu.  V uplynulé sezoně se zaskvěl v dresu švédského Rögle BK, kde v roli jasné jedničky odchytal 34 zápasu se skvělou úspěšností 92,2 %.

 Trenér táborských gólmanů Adam Petřík vyzdvihl přístup Romana Willa k žádosti o výzvu. „Znám ho od doby, co jezdím na kempy uznávaného kouče v NHL Francise Allaireho, se kterým Roman spolupracuje. Jeho skromnost a ochota je neskutečná. Takový gólman jako je on neměl ani ten nejmenší problémy natočit klukům do Tábora video. Chtěl bych mu za to poděkovat a za všechny z Tábora popřát hodně štěstí v novém působišti,“ prohlásil Adam Petřík.  

Roman Will si pro mladé táborské brankáře připravil cvičení s míčky pro správnou koordinaci těla, což je u kluků v nízkém věku velice důležité. „Opět chci vyzvat i fanoušky táborského hokeje, aby se nebáli zapojit se do výzev. V případě Romana Willa je jistě dobrou motivací zkusit si to, co sám trénuje,“ poznamenal Adam Petřík.
Z táborských mladíků přijal výzvu jednoho z nejlepších českých brankářů současnosti Daniel Jansa, jenž se usilovně připravuje na vstup do dorostenecké extraligy a ocitl se už i v hledáčku trenérů nejmladších reprezentačních výběrů.

Roman Will vs. Daniel Jansa

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality