První sousedské derby je tady! Táborští se ve středu jedou porvat o body do Písku

13.10.2021 00:03, autor: Pavel Šácha

Středa 13. října, 18 hodin. Právě tento termín mají táborští hokejoví fandové zakroužkovaný v kalendářích červeným písmem. Jejich mužstvo stojí na prahu prvního sezonního derby s odvěkým rivalem, které se odehraje na soupeřově stadionu.

První sousedské derby je tady! Táborští se ve středu jedou porvat o body do Písku


Původním termínem očekávaná bitvy byla první říjnová středa, domácí celek ale ohlásil marodku a se souhlasem táborského klubu sáhl k odkladu o týden. Teď už jsou obě mužstva připravena porvat se o tříbodovou druholigovou kořist. Pozoruhodné je, že pro písecké hokejisty bude derby čtvrtým domácím zápasem v řadě.

Sonda do tábora soupeře

Oba protivníci se samozřejmě velmi dobře znají a své účinkování v soutěži navzájem velmi pozorně sledují. Táborská sonda odhalí mimořádně kvalitní ofenzívu, kterou jeho sok pro letošní druholigový ročník poskládal. Jan Sýbek, Lukáš Volf, Lukáš Bednařík, Martin Matějček a s nimi – možná brzy i před nimi – mladíci Vojtěch Šuhaj s Jakubem Čížkem. Nejen tato jména a jejich výkony vzbuzují u soupeřů značný respekt. O síle písecké útočné vozby svědčí velmi solidních 26 zápisů v kolonce vstřelených branek, tento příspěvek však znehodnocuje stejný počet obdržených gólů.
Na tom, že jich při slabším vstupu písecké defenzívy do sezonních bojů není ještě více, má hlavní podíl brankář David Novák. Pro sedmadvacetiletého Táboráka v brankovišti Králů bude samozřejmě středeční utkání mimořádně pikantní záležitostí.

Z hlediska výsledků zatím tým s velkým potenciálem velkou díru neudělal. Z řady ztrát přesto vykukuje několik pozoruhodných počinů v čele s drtivou výhrou 7:2 nad Příbramí. Ani to ale prozatím nestačilo na lepší než 6. místo a zisk sedmi bodů.

DOSAVADNÍ VÝSLEDKY PÍSECKÝCH KRÁLŮ

Stadion Cheb – Písek            3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Písek – Baník Příbram           7:2 (4:2, 2:0, 1:0)
Kobra Praha – Písek              6:3 (4:2, 0:1, 2:0)
Písek – BK Havlíčkův Brod    4:8 (2:0, 1:3, 1:5)
Písek – HC Klatovy                8:4 (2:1, 2:3, 4:0)
   Písek – HC Řisuty              2:3 p. (1:0, 0:1, 1:1)

Na rapidním vylepšení této bilance už s píseckou partou pracuje staronový kouč Karel Herr, který po špatném vstupu do sezony nahradil u kormidla Luboše Roba, mimochodem nového asistenta trenéra u extraligových Beranů ze Zlína. Mladý navrátilec do trenérské pozice u Otavy má za úkol navázat na své přechozí úspěšné působení a přeměnit potenciál jmen na soupisce Písku v reálné úspěšné činy.

Z táborské šatny

Zostřenou pohotovost pochopitelně podvědomě vzbuzuje sousedská bitva i v kabině táborských kohoutů. Ti půjdou do utkání s posíleným sebevědomím z posledního úspěšného souboje s týmem Klatov, ale na druhé straně i se zdravým respektem před nespornou kvalitou krajského rivala.

Na ledě stále nemůže svým spoluhráčům pomoci zraněný Jan Bárta a zdravotní problémy řeší i někteří další hráči. Na druhé straně budou Táborští vyhlížet jednu tradiční a velmi důležitou posilu: podporu svých fanoušků. Někteří včetně členů fanklubu se chystají na derby autobusem, jiní zamíří k Otavě po vlastní ose.

Bylo by hezké společně prožít u Otavy příjemný, a především úspěšný modro-bílý večer. K tomu však povede velmi náročná šedesátiminutová cesta… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATUŠÍKEM

  Pá 15.10. |

  Web hokej,cz přinesl rozhovor s trenérem táborského dorostu Tomášem Matušíkem na téma dosavadního účinkování jeho týmu v letošním ročníku extraligy.

  Více...
 • Jiří Severa míří do Havířova

  Čt 07.10. |

  Táborák Jiří Severa mění v rámci Chance ligy dres. Po více než čtyřech sezonách poctivých a kvalitních služeb pro Slovan ústí nad Labem se pětadvacetiletý útočník dohodl na spolupráci s Havířovem, kam odchází na hostování. Držme mu palce, ať je to povedené angažmá.

 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
Starší aktuality