Po dlouhém zápasovém půstu ochutnají kohouti ostře kořeněný souboj v Příbrami

11.02.2020 21:58, autor: Pavel Šácha

Po dlouhých jedenácti dnech zápasového půstu nastoupí táborští hokejisté k další bitvě o cenné druholigové body. A poslední čtvrtinu základní části soutěže zahájí pořádně zostra: přímým soubojem o druhé místo na ledě Příbrami. Zahajovací buly střetnutí padne v 18.30 hodin.

Po dlouhém zápasovém půstu ochutnají kohouti ostře kořeněný souboj v Příbrami


Vizitka soupeře

Opětovný vstup příbramského seniorského hokeje do republikových vod se prozatím nese ve velkém stylu. Příbramští činovníci využili zprudka tekoucích ekonomických zdrojů a poskládali mimořádně kvalitní tým, jehož ambice si s přibývajícími zápasy říkají o přívlastek postupové. Středočeši posbírali už pětadvacet vítězství a jsou nejbližšími pronásledovateli zatím skvěle hrajícího lídra z Kolína.

V čem je příbramský tým nejlepší napříč všemi druholigovými skupinami, to je počet vstřelených gólů. Jeho kvalitou nabitá ofenzíva stihla zatížit konta soupeřů 226 brankami, což je číslo, kterému nevezme lesk ani skutečnost, že se kanonýři ve skupině Střed střelecky hojně obohatili na úkor čínského outsidera.
 Pozoruhodný je pohled na produktivitu reprezentantů města uranu. Zatímco Kolín táhne fenomenální David Šafránek, pražskou Kobru ještě o píď úspěšnější fantom Kamil Bříška a Klatovy sázejí na jasného lídra Josefa Hasmana, příbramský celek má mezi deseti nejproduktivnější desítkou hokejistů v soutěži hned pětici svých hráčů. Na páté příčce figuruje Petr Josefus (26+25) a hned za ním se poskládali nejlepší nahrávač soutěže Petr Šinágl (9+40), Miroslav Rohlík (20+28), Jaroslav Chlouba (19+29) a matador Ladislav Gengel (24+22). Zajímavé je, že mezi touto pěticí chybí nejlepší střelec mužstva Jan Tlačil, který úctyhodnou porci 28 gólů doprovodil „jen“ 12 přihrávkami. V průměru více než bod na zápas mají ještě lídr bodování obránců ve skuPpině Střed Josef Saňa (9+31), Jihočech Jakub Káník (14+22) a Luboš Brzák (15+18).

Může-li příbramského trenéra Jana Tlačila něco na dosavadní bilanci alespoň trochu trápit, pak je to příliš vysoký počet inkasovaných gólů, konkrétně 133.

Vzájemná bilance

Šestý vzájemný souboj Příbrami a Tábora v aktuálním ročníku tak znovu svede dohromady nejlepší útok soutěže s nejlepší defenzívou. Táborští totiž jako jediní zůstávají poměrně hluboko pod hranicí stovky obdržených gólů (81).
 Zajímavé je, že kohouti jako jediný tým v soutěži mají s ambiciózní středočeskou partou lepší vzájemnou bilanci. V pěti zápasech slavili hned čtyřikrát vítězství. Na domácím ledě hráli s Příbramí třikrát – dvakrát vyhráli 1:0 a 4:3, a jednou odešli z ledu poraženi poměrem 0:2. Na soupeřově ledě se soubor z Tábora představil dvakrát a po šedesáti minutách hry se radoval z výher 6:3, resp. 5:1.

Z táborské šatny

Celek od Jordánu využil dlouhé a nepříjemné zápasové „výluky“ ke svědomité přípravě. Do jeho estavy se po nemoci vrátil Jan Bárta, ale na druhé straně si museli trenéři z téhož důvodu vyškrtnout z plánů pro nejbližší zápasy smolaře Jana Trummera, který vyfasoval antibiotika. Zpět v přípravě i na soupisce je naopak bojovník Tadeáš Pejchal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality