Pikantní dohrávka! Pondělí stráví Táborští v Praze. Ubrání se znovu uštknutí Kobry?

09.01.2022 23:15, autor: Pavel Šácha

Souboj třetího týmu skupiny Jih s jejím lídrem se měl hrát původně v neděli 2. ledna. Oba celky se z pochopitelných důvodů dohodly na jeho odkladu právě na druhé lednové pondělí.

Pikantní dohrávka! Pondělí stráví Táborští v Praze. Ubrání se znovu uštknutí Kobry?


Zatímco táborské mužstvo dovedlo úvodní novoroční duel v Klatovech k vyválčené těsné výhře 4:3, Pražané opouštěli havlíčkobrodský stadion se sklopenými hlavami po porážce 2:3, a to i přesto, že už v první třetině získali dvoubrankový náskok. Trenér Šeba si po utkání stěžoval především na disciplínu svých svěřenců. Faktem je, že i v Kotlině se střelecky prosadili výhradně členové elitní branické letky, konkrétně Tomáš Šťastný a Lukáš Tondr.

Sonda do tábora soupeře

Zatímco táborský tým i čerstvě druhý Baník Příbram mají v elitních patrech kanadského bodování soutěže četné zastoupení, Pražané si jen těžko dovedou představit pobyt na výsluní soutěže bez své klíčové formace Kamil Bříška – Tomáš Šťastný – Lukáš Tondr. Prvně jmenovaný už od startu mistrovských bojů produktivitu skupiny Jih táhne (33+28), jeho parťák z útoku sídlí na 6. příčce (23+21). Dominantním nahrávačem je Lukáš Tondr s bilancí (9+24). V obranných řadách figurují nejvýše Dominik Šteiner (6+13) a Marek Ryzák (6+12).

Pozoruhodný je pohled do brankoviště Kobry. Jeho stálicí je Lukáš Sochůrek; navzdory nedávnému třízápasovému záskoku slávisty Martina Michajlova zůstává nejvytíženějším maskovaným mužem v celé jižní skupině. K četnosti svých startů ovšem přidává i kvalitu a v průměru obdržených gólů na zápas stíhá vyrovnané táborské duo Kristián Kolář – Tadeáš Dvořák.

Dosavadní vzájemná bilance

V aktuálním ročníku třetí nejvyšší soutěže mají při vzájemných střetech prozatím navrch Táborští. Ve čtyřech dosavadních utkáních ztratili jediný bod poté, co doma zdolali Pražany až po samostatných nájezdech (6:5). Z ostatních konfrontací si pokaždé odnesli nesmírně cennou tříbodovou výslužku. Ve svérázném prostředí pražského Braníku zvítězili 5:1 a 4:1, v domácí odvetě snížili výši vítězství o další zásah na 3:1.

Z táborské šatny

Soubor od Jordánu se v současnosti srovnává se ztrátou tří důležitých hráčů. Vedle zdravotně indisponovaného tahouna Jakuba Matušíka, který zůstane mimo hru minimálně několik týdnů, chybí kouči Arpádu Györimu i další centr Milan Dančišin a s ním také nejproduktivnější obránce celé soutěže Tomáš Hajič. Jak už bylo řečeno, oba hráči si musejí splnit studijní povinnosti v zahraničí.

Utkání Kobra Praha versus HC Tábor je možné sledovat živě na czechicehockey.tv, případně lze fandit u obvyklých textových na onlajny.com.    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  Čt 07.07. |

  Druholigové A-mužstvo se v přípravě na novou sezonu potká se sedmi soupeři. Na kterého z nich jste nejvíce zvědaví? Hlasujte v anketě na základní straně tohoto webu.

 • Tomáš Matušík povede A-tým Písku

  Čt 16.06. |

  Klub IHC Králové Písek dnes oficiálně odtajnil jméno nového trenéra svého druholigového A-týmu. A pro táborské fanoušky se jedná o velmi pikantní záležitost - rivala od Otavy povede v nadcházející sezoně táborský kouč Tomáš Matušík, strůjce řady novodobých úspěchů A-mužstva kohoutů a v několika dosavadních sezonách lodivod extraligového dorostu HC Tábor. Popřejme sportovně Tomáši Matušíkovi v jeho novém působišti hodně štěstí.   

 • Co prozrazuje maska Ondřeje Koryťáka

  Pá 20.05. |

  Brankářská maska táborského mladíka Ondřeje Koryťáka se stala terčem pokračování seriálu o symbolice masek na webu hokej.cz. Co o ní mladý gólman kohoutů prohlásil?

  Více...
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
Starší aktuality