Patronát nad třetí brankářskou Výzvou přijal blízký čekatel na NHL Jiří Patera

25.04.2020 00:21, autor: Pavel Šácha

Atraktivní zpestření přípravy mladých táborských brankářů, které pro ně zosnoval jejich klubový kouč Adam Petřík, zapsalo do své kroniky třetí kapitolu. Svou Výzvu tentokrát adresoval mladým následovníkům od Jordánu mládežnický reprezentant České republiky Jiří Patera, který úspěšně působí v zámoří a natahuje se po šanci v týmu NHL Las Vegas Golden Knights, kterým byl pře dvěma lety draftován.

Pro táborské kluky si Jiří Patera připravil opravdu těžké cvičení s míčky. Prohození za zády a jejich následné chycení před tělem bylo pro některé mladší jedince tvrdým oříškem, ale jejich snaha a vytrvalost přinesla ovoce a několik z nich v této Výzvě obstálo. Tím nejmladším z nich byl Alex Spálenka, jenž hájil v uplynulé sezoně brankoviště sedmáků. A právě jemu patří prostor v následujícím videu.

Jiří Patera vs. Alex Spálenka

 

Jiří PATERA. Talentovaný gólman prošel všemi mládežnickými reprezentacemi České republiky a v roce 2017 byl
v 6. kole na celkovém 161. místě draftován nováčkem NHL z Las Vegas. Momentálně hájí v zámoří branku kanadského týmu Brandon Wheat Kings a trpělivě čeká na svou šanci v nejslavnější lize světa. Ve svých dvaceti letech obohacuje nesporný talent i vrozenou skromností a pracovitostí, což pro něj vytváří do dalších let obrovský potenciál. „S Jirkou jsem se potkal v týmu HC Slavie Praha, kde už v té době ukazoval neskutečný talent,“ přibližuje dalšího atraktivního vyzývatele táborských gólmanů Adam Petřík. „Chtěl bych mu moc poděkovat za ochotu zúčastnit se naší výzvy a přeju mu samozřejmě hodně štěstí a úspěchů na jeho hokejové cestě,“ dodal kouč brankářů HC Tábor.
Alex SPÁLENKA. Alex je šikovný a snaživý brankář, který v tandemu s Matějem Janouškem prokazuje velký potenciál do budoucna. „Jedná se o chytrého a všestranného gólmana, pro kterého „ne“ není odpověď a snaží se plnit to, co se mu řekne. Také díky tomu ke spolu s Danielem Jansou z deváté třídy pravidelným účastníkem kempů VTM,“ představil Alexe Spálenku Adam Petřík.   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality