Oslabené mužstvo Tábora bude ve středu bojovat o body v hájemství David servisu

28.01.2020 23:54, autor: Pavel Šácha

Po sobotním vítězství na ledě píseckých Králů nastoupí mužstvo HC Tábor už ve středu k další bitvě na jihočeské druholigové scéně. Tentokrát budou jeho hráči bojovat o body v českobudějovickém Pouzar centru, kde je očekává velmi nepříjemný tým David servisu. Utkání začne v 18 hodin.

Oslabené mužstvo Tábora bude ve středu bojovat o body v hájemství David servisu


Vizitka soupeře

Servismani mají už řadu kol jasno o svém osudu v základní části soutěže. Na šestém místě ztrácejí propastných 20 bodů na pátou Kobru Praha, ale zároveň se nemusejí bát, že přijdou o předkolo play-off, protože je od sedmého Písku dělí rovněž těžko dostižitelných 15 bodů. Zbylé zápasy tak mohou pojmout především jako přípravu na druhou fázi sezony.

Jak už bylo několikrát zmíněno, postavení českobudějovické družiny rozhodně nekoresponduje s potenciálem jejího silného kádru, ovšem za předpokladu, že nemají trenéři Kupka a Fedur potíže s početním obsazením zápasové soupisky, jako tomu bylo v několika předchozích utkáních.

Do čela týmové produktivity už se podle očekávání prodral Roman Šulčík, který posbíral už 39 bodů (16+23).  Za ním sídlí nejlepší střelec David servisu Miroslav Tejko (22+15) následovaný matadorem Tomášem Vakem (15+21) a Jakubem Markem (12+18). Za tímto kvartetem už figurují obránci Daniel Dudáček (1+20) a Vladimír Sičák (8+12). Neohroženou jedničkou budějovického celku je po svém přesunu z Klatov Martin Hauser.

Dosavadní vzájemné zápasy

Z předchozích čtyř sezónních derby mají oba soupeři srovnané účty, což dokazuje, jak neoblíbeným protivníkem David servis pro táborské kohouty je. První vzájemný duel u Vltavy sice zvládli a přivezli si domů výhru 4:1, následně jim ale jejich sok porážku 1:4 vrátil a těsným vítězstvím 3:2 ozdobil i třetí duel na domácím ledě. Naposledy se spolu krajští sousedé potkali v sobotu 28. prosince a tentokrát slavili Táborští, kteří zvítězili 6:2.

Z táborské šatny

Současná mohutná vlna onemocnění se velice citelně dotkal i táborského souboru. Trenér Arpád Györi si musel ze svých středečních plánů vyškrtnout vinou nemoci kompletní první útočnou formaci Ondřej Šulek – Jan Trummer – Jan Bárta. K dispozici stále není ani další nemocný forvard Tadeáš Pejchal a oželet musejí také služby obránce Dominika Havelky, jehož zranění stále ještě není zahojené.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality