Obránce Martin Mazanec v Táboře zakotví, loučí se Martin Havran a Vojtěch Doktor

10.09.2021 20:57, autor: Pavel Šácha

V kádru druholigového A-týmu HC Tábor došlo v minulých dnech ke změnám. Týkají se defenzivních řad mužstva, které má před sebou už jen jediný týden přípravy okořeněný úterním zápasem s Hodonínem.

Obránce Martin Mazanec v Táboře zakotví, loučí se Martin Havran a Vojtěch Doktor


Činovníci táborského klubu se definitivně dohodli na spolupráci s dvaatřicetiletým obráncem Martinem Mazancem. Zkušený bek, který má na kontě 340 prvoligových startů, 14 vystoupení v extralize a bohatou zahraniční zkušenost z působení ve Francii, na Slovensku, v Anglii a v Německu, s táborským týmem trénoval a odehrál v jeho dresu i tři zápasy. Vyhlídky dalšího zahraničního angažmá nakonec písecký odchovanec nechal ležet ladem a další díl své hokejové kariéry spojí právě s působením v modro-bílém dresu kohoutů.

Jiní dva obránci naopak kádr táborského týmu opouštějí. Prvním z nich je zkušený
Martin Havran. Konec jednatřicetiletého beka provází pochopitelná nostalgie – milevský odchovanec toho v Táboře hodně prožil a s necelými dvanácti sezonami byl po Jakubovi Matušíkovi služebně druhým nejstarším hráčem týmu. Jak Martin Havran sám naznačil, v jeho budoucích plánech sehraje ústřední roli především rodina a s hokejem ho případně sváže pomoc při trénování milevské hokejové přípravky.

Se spoluhráči i dalším osazenstvem táborské druholigové kabiny se v tomto týdnu rozloučil také o deset let mladší Vojtěch Doktor. Poctivý obránce přišel k Jordánu před loňským ročníkem, vinou covidu toho ale v táborském dresu příliš neodehrál. V jeho případě dostanou před ligovým hokejem přednost studijní i pracovní povinnosti, ve hře je ovšem jeho působení v tuzemské univerzitní soutěži.

 „I takový je bohužel hokejový život,“ prohlásil trenér Arpád Györi. „Martin Havran odvedl za ty dlouhé roky pro táborský hokej hodně práce. Vojta Doktor tady tak dlouho nebyl, ale do mužstva parádně zapadl; je to slušný a poctivý kluk. Oběma je potřeba poděkovat a popřát jim do dalšího života jen to nejlepší,“ dodal kouč kohoutů.      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
 • David Novák se připravuje s Pískem

  Čt 17.06. |

  Táborský gólman David Novák může strávit nadcházející druholigový ročník v barvách píseckých Králů. V minulých dnech se zapojil do přípravy týmu od Otavy, kterou má ve své režii trenér Luboš Rob. O jeho případném přesunu do Písku či setrvání v Táboře se rozhodne v příštích týdnech. 

 • Podcast s Lukáše Endálem na hokej.cz

  Po 14.06. |

  Server hokej.cz zveřejnil povídání s Lukášem Endálem, zkušenou novou posilou druholigových kohoutů. 

  Více...
Starší aktuality