Návrat! Po deseti letech za hranicemi opět oblékne táborský dres obránce Petr Zíb

13.07.2021 00:31, autor: Pavel Šácha

Na soupisku druholigového táborského týmu přibylo v uplynulých dnech nové, resp. staronové jméno. A velmi zajímavé…! Po deseti letech za hranicemi se do modro-bílého dresu HC Tábor vrací obránce Petr Zíb.

Návrat! Po deseti letech za hranicemi opět oblékne táborský dres obránce Petr Zíb

Petr Zíb (vpravo) s Janem Kanovem při oslavách postupu do první ligy v sezoně 2008 – 2009.

Zkušený třiatřicetiletý hráč na sebe strhl pozornost táborských fanoušků v tehdy postupové sezoně 2008 – 2009, kdy se stal s 23 body ve 38 zápasech nejproduktivnějším obráncem kohoutů a výrazně tak přispěl k posunu do první ligy. V následujících dvou sezonách odehrál Petr Zíb za táborský tým 29 zápasů, ale za výraznějším zápasovým vytížením jezdil do druholigového Vajgaru Jindřichův Hradec.

Po nechvalně známém konci tehdejší táborské anabáze v první lize se ofenzivní obránce objevil v přípravě sousedního Písku, namísto angažmá u Otavy se ale vydal za hranice, konkrétně do rumunského klubu HSC Csikszereda, který tehdy působil v mezinárodní MOL lize.
 Po jediné sezoně na Balkáně českobudějovický odchovanec poprvé zakotvil ve francouzském Amnéville hrajícím tehdy druhou nejvyšší soutěž. Odtud si to namířil do Německa za angažmá v třetiligovém Piranhas Rostock, záhy se ale vrátil na předchozí francouzskou štaci a v dresu Amnéville – už o soutěž níž – strávil čtyři úspěšné sezony.
 Před ročníkem 2018 – 2019 se Petr Zíb rozhodl pro změnu v rámci soutěže a odešel do Valenciennes, kde nosil na dresu kapitánské céčko. V uplynulém ročníku odehrál jeho tým vinou koronavirové pandemie jediné utkání, které zároveň zapečetilo zahraniční účinkování vytáhlého beka.

Hokej však Petra Zíba rozhodně neomrzel, ba naopak. Díky tomu se otevřel prostor pro jeho návrat do táborských služeb. „Deset let v zahraničí už mi stačilo a rozhodl jsem se pro návrat do Česka. S hokejem jsem končit nechtěl, ale Tábor byl vlastně jedinou alternativou, o které jsem uvažoval. Proto jsem rád, že ta nabídka přišla a domluvili jsme se. Moc se sem zase těším,“ prohlásil produktivní bek.

Dodejme, že první oficiální trénink na ledě absolvují táborští hokejisté včetně Petra Zíba v pondělí 2. srpna. Šatna kohoutů už je na příchod svých obyvatel připravená...

      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
 • David Novák se připravuje s Pískem

  Čt 17.06. |

  Táborský gólman David Novák může strávit nadcházející druholigový ročník v barvách píseckých Králů. V minulých dnech se zapojil do přípravy týmu od Otavy, kterou má ve své režii trenér Luboš Rob. O jeho případném přesunu do Písku či setrvání v Táboře se rozhodne v příštích týdnech. 

 • Podcast s Lukáše Endálem na hokej.cz

  Po 14.06. |

  Server hokej.cz zveřejnil povídání s Lukášem Endálem, zkušenou novou posilou druholigových kohoutů. 

  Více...
Starší aktuality