„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky

09.09.2017 01:32, autor: Pavel Šácha

Poslední přípravný duel proti pražské Kobře (4:1) se nesl mimo jiné i ve znamení dalšího hráčského debutu v táborském dresu.

„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky


Na zahajovací buly střetnutí se spolu s Radimem Heřmanem a Radkem Prokešem postavil také jednadvacetiletý forvard Tomáš Andres.
Útočník z líhně pražské Slavie má za sebou starty v mládežnických reprezentačních výběrech, extraligové i prvoligové působení v dresu svého domovského klubu, ale také v Ústí nad Labem. V minulé sezoně ochutnal šikovný hokejista zahraniční chlebíček, když ve finské druhé nejvyšší soutěži hájil barvy klubu KeuPa HT.

 V současnosti už má Tomáš Andres za sebou premiéru v barvách Tábora. „Teď v létě jsem trénoval třikrát v týdnu s Děčínem, ale chyběla mi hra. Pak mne zkontaktoval Tábor; mluvil jsem s jeho manažerem i trenéry, a volal mi i David Novák, se kterým se dobře známe. Teď jsem tady druhý den a jsem za to rád,“ popsal svůj příchod k Jordánu hráč, jenž se uvedl dvěma gólovými přihrávkami.

 První táborské dojmy balí do pochvalné roviny. „Je tady výborné zázemí, super kabina. Kluci i trenéři jsou naprosto v pohodě, takže jen samá pozitiva,“ vyzdvihuje Tomáš Andres. „Co se týče zápasu, oproti jiným soutěžím, co jsem hrál, je na ledě hodně prostoru a dostali jsme se do řady šancí. Soupeř asi nehrál tak dobře, jak by si představoval,“ prohodil s úsměvem a dodal. „My chceme vyhrávat, a je úplně jedno, jestli 2:1 nebo třeba 7:6. I když to druhé by se asi trenérům tolik nelíbilo.“

 Ve trojici s Radkem Prokešem a Radimem Heřmanem si novic v barvách Kohoutů několikrát vyslechl zasloužený potlesk z hlediště. „Myslím si, že nám to napoprvé sedlo, jenom bychom měli trochu víc střílet. S 'Prokym' jsme si vlastně zahráli už na devatenáctkách ve Švýcarsku,“ připomněl na závěr Tomáš Andres.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

 • Výteční mladší dorostenci!

  Ne 21.01. |

  Hráči mladšího dorosteneckého výběru HC Tábor nadále sní svůj sen o ligovém prvenství a návratu mezi tuzemskou elitu. O víkendu odehráli dva další úspěšné zápasy. Doma bez výrazných starostí porazili Lanškroun 6:1 a obstáli i v důležité nedělní bitvě na ledě přímého konkurenta z Kolína, kde zvítězili 6:3.

 • VÝJEZD DO PELHŘIMOVA

  Čt 18.01. |

  Fans HC Tábor přichystali pro zájemce autobusový zájezd na utkání HC Tábor v Pelhřimově, které se hraje v sobotu 20. ledna. Jeho cena je stanovena na 100 Kč, odjezd v 16.30 hodin od táborského zimního stadionu. Přihlášky ve tvaru jméno, příjmení, počet osob posílejte na tel. 722 097 299.

Starší aktuality