„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky

09.09.2017 01:32, autor: Pavel Šácha

Poslední přípravný duel proti pražské Kobře (4:1) se nesl mimo jiné i ve znamení dalšího hráčského debutu v táborském dresu.

„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky


Na zahajovací buly střetnutí se spolu s Radimem Heřmanem a Radkem Prokešem postavil také jednadvacetiletý forvard Tomáš Andres.
Útočník z líhně pražské Slavie má za sebou starty v mládežnických reprezentačních výběrech, extraligové i prvoligové působení v dresu svého domovského klubu, ale také v Ústí nad Labem. V minulé sezoně ochutnal šikovný hokejista zahraniční chlebíček, když ve finské druhé nejvyšší soutěži hájil barvy klubu KeuPa HT.

 V současnosti už má Tomáš Andres za sebou premiéru v barvách Tábora. „Teď v létě jsem trénoval třikrát v týdnu s Děčínem, ale chyběla mi hra. Pak mne zkontaktoval Tábor; mluvil jsem s jeho manažerem i trenéry, a volal mi i David Novák, se kterým se dobře známe. Teď jsem tady druhý den a jsem za to rád,“ popsal svůj příchod k Jordánu hráč, jenž se uvedl dvěma gólovými přihrávkami.

 První táborské dojmy balí do pochvalné roviny. „Je tady výborné zázemí, super kabina. Kluci i trenéři jsou naprosto v pohodě, takže jen samá pozitiva,“ vyzdvihuje Tomáš Andres. „Co se týče zápasu, oproti jiným soutěžím, co jsem hrál, je na ledě hodně prostoru a dostali jsme se do řady šancí. Soupeř asi nehrál tak dobře, jak by si představoval,“ prohodil s úsměvem a dodal. „My chceme vyhrávat, a je úplně jedno, jestli 2:1 nebo třeba 7:6. I když to druhé by se asi trenérům tolik nelíbilo.“

 Ve trojici s Radkem Prokešem a Radimem Heřmanem si novic v barvách Kohoutů několikrát vyslechl zasloužený potlesk z hlediště. „Myslím si, že nám to napoprvé sedlo, jenom bychom měli trochu víc střílet. S 'Prokym' jsme si vlastně zahráli už na devatenáctkách ve Švýcarsku,“ připomněl na závěr Tomáš Andres.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Klestil v David servisu

  Čt 19.07. |

  Brankář Tomáš Klestil, který v posledních letech hájil barvy táborského mužstva, bude nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži. Svou kariéru si prodlouží nedaleko od domova v barvách českobudějovického David servisu. Stejně jako pro Milana Dudáčka, který míří opačným směrem od Vltavy do služeb HC Tábor, tak bude pro devětadvacetiletého gólmana pikantní už první mistrovský duel této sezony. Ten spolu odehrají oba jihočeské celky ve středu 12. září na táborském ledě.  

 • Úsporný režim na webu HCT končí

  Pá 13.07. |

  V úterý 17. července skončí na webových stránkách HC Tábor režim dovolené a o slovo se přihlásí blížící se nová sezona 2018 – 2019. Odrazí se to v četnosti zpráv a servisních informací týkajících se mužů i klubové mládeže.  

 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

Starší aktuality