„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky

09.09.2017 01:32, autor: Pavel Šácha

Poslední přípravný duel proti pražské Kobře (4:1) se nesl mimo jiné i ve znamení dalšího hráčského debutu v táborském dresu.

„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky


Na zahajovací buly střetnutí se spolu s Radimem Heřmanem a Radkem Prokešem postavil také jednadvacetiletý forvard Tomáš Andres.
Útočník z líhně pražské Slavie má za sebou starty v mládežnických reprezentačních výběrech, extraligové i prvoligové působení v dresu svého domovského klubu, ale také v Ústí nad Labem. V minulé sezoně ochutnal šikovný hokejista zahraniční chlebíček, když ve finské druhé nejvyšší soutěži hájil barvy klubu KeuPa HT.

 V současnosti už má Tomáš Andres za sebou premiéru v barvách Tábora. „Teď v létě jsem trénoval třikrát v týdnu s Děčínem, ale chyběla mi hra. Pak mne zkontaktoval Tábor; mluvil jsem s jeho manažerem i trenéry, a volal mi i David Novák, se kterým se dobře známe. Teď jsem tady druhý den a jsem za to rád,“ popsal svůj příchod k Jordánu hráč, jenž se uvedl dvěma gólovými přihrávkami.

 První táborské dojmy balí do pochvalné roviny. „Je tady výborné zázemí, super kabina. Kluci i trenéři jsou naprosto v pohodě, takže jen samá pozitiva,“ vyzdvihuje Tomáš Andres. „Co se týče zápasu, oproti jiným soutěžím, co jsem hrál, je na ledě hodně prostoru a dostali jsme se do řady šancí. Soupeř asi nehrál tak dobře, jak by si představoval,“ prohodil s úsměvem a dodal. „My chceme vyhrávat, a je úplně jedno, jestli 2:1 nebo třeba 7:6. I když to druhé by se asi trenérům tolik nelíbilo.“

 Ve trojici s Radkem Prokešem a Radimem Heřmanem si novic v barvách Kohoutů několikrát vyslechl zasloužený potlesk z hlediště. „Myslím si, že nám to napoprvé sedlo, jenom bychom měli trochu víc střílet. S 'Prokym' jsme si vlastně zahráli už na devatenáctkách ve Švýcarsku,“ připomněl na závěr Tomáš Andres.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Duel s Pelhřimovem očima fotografů

  Čt 14.09. |

  Vítězné střetnutí s Pelhřimovem nabídlo hodně zajímavých okamžiků. Řadu z nich vám již tradičně přiblíží bohatá fotogalerie Tomáše Danka a Hanky Grundové.  

  Více...
 • B-mužstvo zajíždí do Sedlčan

  Pá 08.09. |

  Hráči táborského  béčka" si to v sobotu odpoledne rozdají na sedlčanském ledě s domácím účastníkem středočeské krajské soutěže. Pro hosty představuje zápas předposlední herní test před zahájením bojů v jihočeské krajské lize.  

 • S Kobrou v pátek už od 17 hodin

  So 02.09. |

  Poslední přípravný zápas před startem nového ročníku druhé ligy sehraje mužstvo HC Tábor v pátek s pražskou Kobrou. Utkání na táborském ledě se na žádost hostujícího klubu odehraje už od 17 hodin.

 • Fotografická procházka úterním duelem

  St 30.08. |

  Na webu HC Tábor si můžete nově prohlédnout fotogalerii z úterního přípravného duelu Kohoutů s Havlíčkovým Brodem od Hanky Grundové a Tomáše Danka.

 • Bohatá fotogalerie z první přípravy

  St 16.08. |

  Hlavní panel webu a sekce Fotogalerie servíruje fanouškům snímky z úterního zahajovacího střentutí proti Kolínu.  

  Více...
Starší aktuality