„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky

09.09.2017 01:32, autor: Pavel Šácha

Poslední přípravný duel proti pražské Kobře (4:1) se nesl mimo jiné i ve znamení dalšího hráčského debutu v táborském dresu.

„Myslím si, že napoprvé nám to sedlo,“ říká novic Tomáš Andres o spolupráci s útočnými parťáky


Na zahajovací buly střetnutí se spolu s Radimem Heřmanem a Radkem Prokešem postavil také jednadvacetiletý forvard Tomáš Andres.
Útočník z líhně pražské Slavie má za sebou starty v mládežnických reprezentačních výběrech, extraligové i prvoligové působení v dresu svého domovského klubu, ale také v Ústí nad Labem. V minulé sezoně ochutnal šikovný hokejista zahraniční chlebíček, když ve finské druhé nejvyšší soutěži hájil barvy klubu KeuPa HT.

 V současnosti už má Tomáš Andres za sebou premiéru v barvách Tábora. „Teď v létě jsem trénoval třikrát v týdnu s Děčínem, ale chyběla mi hra. Pak mne zkontaktoval Tábor; mluvil jsem s jeho manažerem i trenéry, a volal mi i David Novák, se kterým se dobře známe. Teď jsem tady druhý den a jsem za to rád,“ popsal svůj příchod k Jordánu hráč, jenž se uvedl dvěma gólovými přihrávkami.

 První táborské dojmy balí do pochvalné roviny. „Je tady výborné zázemí, super kabina. Kluci i trenéři jsou naprosto v pohodě, takže jen samá pozitiva,“ vyzdvihuje Tomáš Andres. „Co se týče zápasu, oproti jiným soutěžím, co jsem hrál, je na ledě hodně prostoru a dostali jsme se do řady šancí. Soupeř asi nehrál tak dobře, jak by si představoval,“ prohodil s úsměvem a dodal. „My chceme vyhrávat, a je úplně jedno, jestli 2:1 nebo třeba 7:6. I když to druhé by se asi trenérům tolik nelíbilo.“

 Ve trojici s Radkem Prokešem a Radimem Heřmanem si novic v barvách Kohoutů několikrát vyslechl zasloužený potlesk z hlediště. „Myslím si, že nám to napoprvé sedlo, jenom bychom měli trochu víc střílet. S 'Prokym' jsme si vlastně zahráli už na devatenáctkách ve Švýcarsku,“ připomněl na závěr Tomáš Andres.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • GRATULUJEME!

  Čt 16.11. |

  Právě dnes - 16. listopadu - slaví 33. narozeniny táborský odchovanec ve službách extraligové Dukly Jihlava Jakub Suchánek. Přejeme mu touto cestou hodně zdraví, spokojenosti a hokejových úspěchů. Stejně tak dnes sfouknou svíčky na narozeninovém dortu dva mladí hráči HC Tábor: David Boháč slaví 9 let, Michal Mužík 11 let. Rovněž k nim směřuje gratulace.  

 • Bohatá galerie z duelu Tábor - Klatovy

  Pá 10.11. |

  Středeční předehrávaný duel mezi táborským týmem a soupeřem z Klatov (7:3) přinesl mnoho zajímavých okamžiků. Většina z nich se k vám nyní vrací prostřednictvím bohaté nabídky snímků Tomáše Danka a Hanky Grundové, a to z ledové plochy i z hlediště. 

  Více...
 • Jiří Severa opět v modro-bílém!

  Ne 05.11. |

  Ve středečním utkání proti mužstvu z Klatov by se měl v táborském dresu představit odchovanec klubu Jiří Severa. Vytáhlý forvard, jenž si v létě vydobyl smlouvu v prvoligovém Ústí nad Labem, využije při pauze druhé nejvyšší soutěže vyřízený střídavý start do mateřského klubu. 

 • Sobotní krajské derby v obrazech

  Ne 29.10. |

  Vítězné střetnutí táborského mužstva s píseckým sousedem mapuje příliv snímků Hanky Grundové a Tomáše Danka.

  Více...
 • Fotogalerie z Pelhřimova

  Čt 26.10. |

  Před fotoaparáty Hanky Grundové
  a Tomáše Danka se neukryl ani průběh nevydařeného středečního vystoupení Kohoutů na ledě Pelhřimova. 

  Více...
Starší aktuality