Model druhé ligy už čeká jen na schválení. Soutěž si zahrají Číňané, chybí Orlová

10.06.2019 13:58, autor: Pavel Šácha

Kluby druhé hokejové ligy v České republice obdržely v pondělí od svazu prvotní materiály k novému ročníku soutěže. Nechybí v nich plánované rozdělení do skupin, termíny jednotlivých kol ani další informace. Podstatné je, že vše ještě čeká na čtvrteční definitivní schválení výkonného výboru ČSLH.

Model druhé ligy už čeká jen na schválení. Soutěž si zahrají Číňané, chybí Orlová


Jisté je, že přihlášku do nové druholigové sezony nepodaly kluby z Orlové a Českého Těšína, který si původně vybojoval právo účasti v republikové soutěži v kvalifikaci proti Jindřichovu Hradci. Naproti tomu návrat do ligových vod hlásí Příbram, která si pořídila licenci od Letňan, a na svůj start ve vyšší soutěži reflektoval i nováček z Nové Paky. Úplnou a přelomovou novinkou je bezesporu účast čínského týmu China Golden Dragon, jehož domovským stánkem by měl být podle dohody zimní stadion v Berouně.

Právě čínský výběr by se měl podle navrhovaného rozdělení 27 týmů do tří skupin představit i táborským fanouškům. Nabyde-li návrh platnosti, zahrají si kohouti ve své skupině i s mužstvy Kolína, Nymburka, Kobry Praha, Příbrami, Klatov, Písku a David servisu České Budějovice,

Další navrhované skupiny

Jablonec nad Nisou, Děčín, Řisuty, Mostečtí lvi, Bílina, Vrchlabí, Nová Paka, Trutnov, Dvůr Králové.

Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Šumperk, Opava, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín, Valašské Meziříčí.

Ssytém soutěže počítá se čtyřkolovou podobou základní části. Dva nejlepší týmy z každé skupiny by zamířily přímo do semifinále, kde by je doplnili vítězové sérií mužstev ze 3. - 6. místa. Anabáze China Golden Dragon má skončit už 31. ledna a play-off se tohoto týmu netýká. Sestupovat se ze druhé ligy tentokrát nebude.  

Definitivní podobě a systému soutěže se budeme věnovat po schválení navrhovaného modelu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality