Mise Vajgar bez potíží splněna, tři body už jsou vlastnictvím Kohoutů

21.01.2017 23:27, autor: Pavel Šácha

Sobotní výprava do sousedního Jindřichova Hradce vynesla táborským hokejistům očekávanou druholigovou kořist. Vítězství 6:2 se navzdory úporné snaze hostitelů zrodilo bez výraznějších starostí. Pro Kohouty je cenné především tím, že jim pomohlo k vymazání jednobodového manka na vedoucí Havlíčkův Brod.

Mise Vajgar bez potíží splněna, tři body už jsou vlastnictvím Kohoutů

KLH Vajgar J. Hradec - HC Tábor

2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Sobota, 21.1.2017 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 4. Beran (Vantuch, Pípal), 57. Jaša (Šalamoun, Bureš) - 20. Točík (Havran, Novák), 21. Mrkvička (Točík, Havran), 36. Točík (Vaniš, Havran), 45. Hlaveš (Matušík), 54. Krátoška (Kýhos, Březina), 55. Krätzer (Pechánek, Liška).

Rozhodčí: Král - Mikšík, Linhart.   Vyloučení: 9:11 - navíc Heršálek (Tábor 10 minut, domácí neproměnili trestné střílení   Využití: 0:2   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 18:49   Diváci: 385

KLH VAJGAR J. HRADEC: Formánek - Tržil, Pípal, Bureš, Straka, T. Kohút, Růžek - Šalamoun, Lazorišák, Jaša - Červený, Hrouda, Bílek - Svatuška, Jindra, Košťál - Beran, Vantuch, Kundrát, Pichler.

HC TÁBOR: Novák - Havran, Tesař, Liška, Černý, Heršálek, Hlaveš - Vaniš, Mrkvička, Točík - Severa, Matušík, Seidl - Březina, Krátoška, Kýhos - Blažek, Pechánek, Krätzer.

 Táborský tým se na ledě jihočeského rivala od začátku chopil taktovky a domácímu brankáři Formánkovi začala očekávaná těžká šichta. I díky jeho pozornosti ale nechali hosté své šance ležet ladem, a navíc až příliš často otevírali okénka v defenzívě. Také proto musel být hodně pozorný i brankář Novák, jenž si sice připsal pouhé tři zákroky, ale všechny byly nesmírně těžké. Když už to vypadalo, že se obě mužstva vrátí do šaten s nepořízenou, vypálil v početní převaze Kohoutů Točík a pouhé dvě vteřiny před koncem donutil Formánka poprvé ke kapitulaci – 0:1.

 Pokud se někteří diváci zdrželi u stánku s lákavě vonícími klobásami jen o trochu déle, přišly o druhý gólový okamžik střetnutí. Už v čase 20:51 totiž vykouzlili Táborští rychlou přímočarou akci po ose Havran – Točík – Mrkvička a posledně jmenovaný znovu ukázal, proč je momentálně nejlepším střelcem svého týmu – 0:2. Po jeho zásahu se zápas vrátil k zažitému scénáři. Hosté měli místy až drtivou převahu, ale jejich příležitosti buď zmařil Formánek, anebo se rozplynuly v nepřesné koncovce i značné střelecké smůle. Uklidňující třetí zásah nepřicházel, a tak se odehrály výrazné momenty na druhé straně ledové plochy. V polovině 30. minuty hasil Černý únik domácího Šalamouna faulem; bylo z toho trestné střílení, které ale Novák skvěle přečetl a nedal hradeckému forvardovi ani tu nejmenší šanci skórovat. Smutnější chvilku si strážce táborské klece prožil v úvodu 34. minuty, kdy za jeho záda zapadla střela Berana a zažehla v domácím táboře novou jiskru naděje – 1:2. Její záře ovšem o necelé dvě minuty později nadobro zmizela. Při vyloučení Bílka (táborského útočníka ve službách Vajgaru) předvedli Kohouti rychlou přesilovkovou souhru, na jejímž konci stála pohotová rána Vaniše od modré a gólová teč Točíka – 1:3. Pro domácí nepříznivý, leč milosrdný výsledek přežil druhou přestávku, přestože ještě ve 37. minutě orazítkovala střela Černého tyč Formánkovy klece.

 Závěrečnou dvacetiminutovku měli táborští hokejisté pevně ve své moci a stvrdili to dalšími třemi góly. Ve 45. minutě se ujala Hlavešova rána od modré, v 54. minutě zakončil vydařenou akci třetího útoku Krátoška a třiatřicet vteřin na to se po další pohledné kombinaci zapsal mezi střelce Krätzer – 1:6. Jednu kolonku v listině střelců nakonec zaplnili i reprezentanti Vajgaru, a to i přesto, že nedokázali využít půlminutovou přesilovku pěti proti třem. Postaral se o to slovenský mladíček Jaša, jenž suverénně zakončil svůj samostatný únik a zpečetil konečný výsledek – 2:6. Do jednostranného vývoje třetí části se postupně vplížila i oboustranně tvrdší hra. Gejzír emocí vytryskl naplno necelé dvě minuty před koncem, kdy se na ledě rozhořelo hned několik pěstních potyček. Ty nakonec nepřinesly žádnému z aktérů vyšší trest, a už vůbec nemohly nic změnit na konečné hladké výhře táborského favorita.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR S TOMÁŠEM MATUŠÍKEM

  Pá 15.10. |

  Web hokej,cz přinesl rozhovor s trenérem táborského dorostu Tomášem Matušíkem na téma dosavadního účinkování jeho týmu v letošním ročníku extraligy.

  Více...
 • Jiří Severa míří do Havířova

  Čt 07.10. |

  Táborák Jiří Severa mění v rámci Chance ligy dres. Po více než čtyřech sezonách poctivých a kvalitních služeb pro Slovan ústí nad Labem se pětadvacetiletý útočník dohodl na spolupráci s Havířovem, kam odchází na hostování. Držme mu palce, ať je to povedené angažmá.

 • PŘEHLED ZMĚN PRAVIDEL

  St 15.09. |

  Na oficiálním webu Českého hokeje můžete nalézt přehled nejvýznamnějších změn pravidel pro nadcházející ročník 2021/2022, a to včetně jejich podrobného popisu a video ukázek některých situací..

  Více...
 • Vladimír Kýhos trenérem Děčína!

  St 25.08. |

  Zkušený kouč Vladimír Kýhos, který v sezoně 2010 - 2011 vedl tehdy prvoligový tým HC Tábor, se vrací k trénování. Jeho novým působištěm bude druholigový Děčín.

  Více...
 • Sudí v zápasech II. ligy zaplatí svaz

  Čt 05.08. |

  Druholigové kluby nebudou muset platit výdaje rozhodčím. Ty půjdou podle článku na www.hokej.cz v nadcházející sezoně za svazem. 

  Více...
Starší aktuality