„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

12.09.2017 22:44, autor: Pavel Šácha

Jen pár desítek hodin před startem ostrých druholigových bojů se v prostoru V.I.P. na zimním stadionu konalo setkání klubových činovníků s fanoušky a zástupci médií.

„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

 

Sdělit plány táborského hokeje do nové sezony a odpovídat na dotazy přítomných hostů byli připraveni manažer HC Tábor Miroslav Volena, ředitel klubu Miroslav Smetana, jeden z trenérů A-mužstva Arpád Györi a kouč B-týmu a šéftrenér mládežnických výběrů Štěpán Kadilák.

 Nejvíce informací a dotazů se pochopitelně dotýkalo druholigového „áčka“, které ve středu vyrukuje do úvodní sezónní bitvy proti Pelhřimovu. Podle slov dvou prvně jmenovaných činovníků tým ani v nadcházející sezoně nehodlá slevit na svých ambicích a kvalitě.

 „Myslím si, že navzdory řadě odchodů máme silnější tým než v minulé sezoně a chceme hrát znovu hodně vysoko,“ prohlásil Miroslav Volena, jenž se vzápětí rozpovídal o odchodech z mužstva i představil nové tváře na jeho soupisce. U každého z těch, kteří už v barvách HC Tábor nepokračují, rozkryl dopodrobna konkrétní důvody, proč a kam odešli.
 „Žádný z těch hráčů neodcházel kvůli tomu, že by byl u nás nespokojený, naopak. Hlavně na diskuzním fóru se ale v tomhle směru objevilo spoustu nesmyslů a nepravd, které se nás snaží pošpinit. Avizovali jsme, že příspěvky poškozující jméno klubu budeme mazat, a zatím jsme k tomu nesáhli. Vážně jsme se ale bavili o tom, že bychom fórum úplně zrušili. Každý si může všimnout, že už ho víc než nadpoloviční většina klubů nemá. Na našem webu funguje Zpovědnice, prostřednictvím které se může kdokoliv slušně na cokoliv zeptat,“ řekl Miroslav Volena k tématu, které se táhlo průběhem „tiskovky“ jako dlouhá červená niť. „Kritice se nevyhýbáme, každý na ni má právo, ale musí být oprávněná,“ doplnil ho Štěpán Kadilák.

 Co se týče ekonomického zabezpečení, aktuální sezona je díky partnerům klubu v čele s městem už na startu z drtivé části pokrytá. „Můžeme prohlásit, že klub je už několik let velice zdravý a ekonomicky zajištěný,“ nechal se slyšet Štěpán Kadilák.

 Přítomní představitelé klubu připojili také informaci o novém posuzování případných excesů fanoušků a přidali k nim i vroucný apel na své příznivce. Zatímco až doposud to v případě nepravostí na stadionu „slízl“ výhradně pořádající klub, podle nové regule mohou být kluby potrestány i za chování svých fans na soupeřově stadionu. „Doufám, že si to naši fanoušci při výjezdech uvědomí a vyhneme se problémům,“ podotkl Miroslav Volena.

 Na přetřes přišlo i fungování B-mužstva, které už brzy vstoupí na bojiště krajské ligy. Po zrušení juniorské ligy v něm dostává prostor hodně mladíků z vlastní líhně.
 „Už v létě došlo právě kvůli těm mladým hráčům k výraznému navýšení  tréninkového objemu. Těší nás, že jsme letos s trenéry 'áčka' nastavili fungování B-týmu tak, že bude skutečně plnit tu funkci, kterou má,“ informoval jeho lodivod Štěpán Kadilák. „Krajská liga bude pro kluky určitě přínosem. Už loni měla výbornou úroveň a očekáváme, že letos to bude ještě výraznější. Naším cílem je dostat se do play-off,“ dodal kouč.

 Bezesporu zajímavou zprávou je fakt, že řady zkušených hráčů mezi mladými dravci doplní útočník Martin Mařík. Ten už se zapojuje do přípravy, ale zatím dává přednost fotbalové I. A třídě v barvách Lomu. „Je to u něj, jako to bývalo dřív. V létě hraje fotbal, v zimě hokej,“ prohodil Štěpán Kadilák s tím, že by se měl oblíbenec táborských fandů zapojit do zápasů někdy v říjnu či listopadu. „Fyzická připravenost u něj nikdy nebyla problém, a pro naše mladé kluky bude obrovským přínosem,“ dodal trenér „béčka“.

 Ke stolu s činovníky HC Tábor přilétl i dotaz na další působení klubového maskota. „Roman Kohout mi včera oznámil, že dál nebude pokračovat. Proti Pelhřimovu tedy kohout nevyjede. Pokud bude mít někdo zájem v téhle tradici pokračovat, uvítáme to,“ hodil rukavici případným zájemcům Miroslav Volena, sám ale nabídku z úst Štěpána Kadiláka s úsměvem odmítl.   

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • B-tým hostí v neděli Strakonice

  Pá 12.01. |

  Hráči táborského B-mužstva stanou v neděli 14. ledna před velkou domácí výzvou. V dalším pokračování krajské ligy vyzvou od 18.15 hodin na souboj vedoucí tým tabulky ze Strakonic.

 • Pirát z Tábora míří vzhůru

  St 27.12. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát se na cestě za nejvyššími metami posunul zase o krok dál. Po několika velmi povedených startech v prvoligové Kadani a výměně Jána Laca z Chomutova do Sparty se dostalo osmnáctiletému mladíkovi velké důvěry a v "áčku“ Pirátů se ujme role dvojky za Štěpánem Lukešem. No a extraligová příležitost přichází záhy: Dominik Pavlát se postaví do branky Chomutova už při čtvrteční bitvě s Plzní.        

 • Dorostenci vyšli v pátek naprázdno

  So 16.12. |

  Dorostenecké týmy HC Tábor nebudou na své páteční nadstabové zápasy vzpomínat v dobrém. Mladší výběr doma podlehl B-týmu Pardubic 2:4, starší si přivezl dvouciferný příděl z Kadaně, kde prohrál 5:11.

 • Ve II. lize bez Mostu, tudíž i bez sestupu

  St 13.12. |

  Druholigová skupina Západ je chudší o jedno mužstvo. Své trápení v soutěži předčasně ukončil klub HC Most, který nastupoval ke svým zápasům na zimním stadionu ve Slaném. V současnosti už je znám verdikt svazové aportovně-technické komise. Celek HC Most je brán jako sestupující tým a březnové boje o záchranu v republikové soutěži se proto neuskuteční. 

  Více...
 • J. Suchánek a L. Květoň v přípravě HCT

  Út 12.12. |

  Na pondělním tréninku druholigového A-mužstva se trenérovi Tomáši Matušíkovi hlásili dva velmi zajímaví „novicové“. Zhruba osmdesátiminutovou jednotku si s týmem střihli obránce Jakub Suchánek a útočník Lukáš Květoň, dva ostřílení táborští odchovanci, kteří momentálně hájí barvy Dukly Jihlava, resp. Motoru České Budějovice. K lítosti táborských koučů i fanoušků se ovšem skutečně jednalo jen o jednu tréninkovou epizodu. Přítomnost obou mužů v zápasovém dresu Kohoutů zůstává alespoň prozatím jen vysněnou vizí…        

Starší aktuality