„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

12.09.2017 22:44, autor: Pavel Šácha

Jen pár desítek hodin před startem ostrých druholigových bojů se v prostoru V.I.P. na zimním stadionu konalo setkání klubových činovníků s fanoušky a zástupci médií.

„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

 

Sdělit plány táborského hokeje do nové sezony a odpovídat na dotazy přítomných hostů byli připraveni manažer HC Tábor Miroslav Volena, ředitel klubu Miroslav Smetana, jeden z trenérů A-mužstva Arpád Györi a kouč B-týmu a šéftrenér mládežnických výběrů Štěpán Kadilák.

 Nejvíce informací a dotazů se pochopitelně dotýkalo druholigového „áčka“, které ve středu vyrukuje do úvodní sezónní bitvy proti Pelhřimovu. Podle slov dvou prvně jmenovaných činovníků tým ani v nadcházející sezoně nehodlá slevit na svých ambicích a kvalitě.

 „Myslím si, že navzdory řadě odchodů máme silnější tým než v minulé sezoně a chceme hrát znovu hodně vysoko,“ prohlásil Miroslav Volena, jenž se vzápětí rozpovídal o odchodech z mužstva i představil nové tváře na jeho soupisce. U každého z těch, kteří už v barvách HC Tábor nepokračují, rozkryl dopodrobna konkrétní důvody, proč a kam odešli.
 „Žádný z těch hráčů neodcházel kvůli tomu, že by byl u nás nespokojený, naopak. Hlavně na diskuzním fóru se ale v tomhle směru objevilo spoustu nesmyslů a nepravd, které se nás snaží pošpinit. Avizovali jsme, že příspěvky poškozující jméno klubu budeme mazat, a zatím jsme k tomu nesáhli. Vážně jsme se ale bavili o tom, že bychom fórum úplně zrušili. Každý si může všimnout, že už ho víc než nadpoloviční většina klubů nemá. Na našem webu funguje Zpovědnice, prostřednictvím které se může kdokoliv slušně na cokoliv zeptat,“ řekl Miroslav Volena k tématu, které se táhlo průběhem „tiskovky“ jako dlouhá červená niť. „Kritice se nevyhýbáme, každý na ni má právo, ale musí být oprávněná,“ doplnil ho Štěpán Kadilák.

 Co se týče ekonomického zabezpečení, aktuální sezona je díky partnerům klubu v čele s městem už na startu z drtivé části pokrytá. „Můžeme prohlásit, že klub je už několik let velice zdravý a ekonomicky zajištěný,“ nechal se slyšet Štěpán Kadilák.

 Přítomní představitelé klubu připojili také informaci o novém posuzování případných excesů fanoušků a přidali k nim i vroucný apel na své příznivce. Zatímco až doposud to v případě nepravostí na stadionu „slízl“ výhradně pořádající klub, podle nové regule mohou být kluby potrestány i za chování svých fans na soupeřově stadionu. „Doufám, že si to naši fanoušci při výjezdech uvědomí a vyhneme se problémům,“ podotkl Miroslav Volena.

 Na přetřes přišlo i fungování B-mužstva, které už brzy vstoupí na bojiště krajské ligy. Po zrušení juniorské ligy v něm dostává prostor hodně mladíků z vlastní líhně.
 „Už v létě došlo právě kvůli těm mladým hráčům k výraznému navýšení  tréninkového objemu. Těší nás, že jsme letos s trenéry 'áčka' nastavili fungování B-týmu tak, že bude skutečně plnit tu funkci, kterou má,“ informoval jeho lodivod Štěpán Kadilák. „Krajská liga bude pro kluky určitě přínosem. Už loni měla výbornou úroveň a očekáváme, že letos to bude ještě výraznější. Naším cílem je dostat se do play-off,“ dodal kouč.

 Bezesporu zajímavou zprávou je fakt, že řady zkušených hráčů mezi mladými dravci doplní útočník Martin Mařík. Ten už se zapojuje do přípravy, ale zatím dává přednost fotbalové I. A třídě v barvách Lomu. „Je to u něj, jako to bývalo dřív. V létě hraje fotbal, v zimě hokej,“ prohodil Štěpán Kadilák s tím, že by se měl oblíbenec táborských fandů zapojit do zápasů někdy v říjnu či listopadu. „Fyzická připravenost u něj nikdy nebyla problém, a pro naše mladé kluky bude obrovským přínosem,“ dodal trenér „béčka“.

 Ke stolu s činovníky HC Tábor přilétl i dotaz na další působení klubového maskota. „Roman Kohout mi včera oznámil, že dál nebude pokračovat. Proti Pelhřimovu tedy kohout nevyjede. Pokud bude mít někdo zájem v téhle tradici pokračovat, uvítáme to,“ hodil rukavici případným zájemcům Miroslav Volena, sám ale nabídku z úst Štěpána Kadiláka s úsměvem odmítl.   

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

 • Výteční mladší dorostenci!

  Ne 21.01. |

  Hráči mladšího dorosteneckého výběru HC Tábor nadále sní svůj sen o ligovém prvenství a návratu mezi tuzemskou elitu. O víkendu odehráli dva další úspěšné zápasy. Doma bez výrazných starostí porazili Lanškroun 6:1 a obstáli i v důležité nedělní bitvě na ledě přímého konkurenta z Kolína, kde zvítězili 6:3.

 • VÝJEZD DO PELHŘIMOVA

  Čt 18.01. |

  Fans HC Tábor přichystali pro zájemce autobusový zájezd na utkání HC Tábor v Pelhřimově, které se hraje v sobotu 20. ledna. Jeho cena je stanovena na 100 Kč, odjezd v 16.30 hodin od táborského zimního stadionu. Přihlášky ve tvaru jméno, příjmení, počet osob posílejte na tel. 722 097 299.

Starší aktuality