„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

12.09.2017 22:44, autor: Pavel Šácha

Jen pár desítek hodin před startem ostrých druholigových bojů se v prostoru V.I.P. na zimním stadionu konalo setkání klubových činovníků s fanoušky a zástupci médií.

„Máme silnější tým než loni a chceme hrát znovu vysoko,“ zaznělo na úterním setkání

 

Sdělit plány táborského hokeje do nové sezony a odpovídat na dotazy přítomných hostů byli připraveni manažer HC Tábor Miroslav Volena, ředitel klubu Miroslav Smetana, jeden z trenérů A-mužstva Arpád Györi a kouč B-týmu a šéftrenér mládežnických výběrů Štěpán Kadilák.

 Nejvíce informací a dotazů se pochopitelně dotýkalo druholigového „áčka“, které ve středu vyrukuje do úvodní sezónní bitvy proti Pelhřimovu. Podle slov dvou prvně jmenovaných činovníků tým ani v nadcházející sezoně nehodlá slevit na svých ambicích a kvalitě.

 „Myslím si, že navzdory řadě odchodů máme silnější tým než v minulé sezoně a chceme hrát znovu hodně vysoko,“ prohlásil Miroslav Volena, jenž se vzápětí rozpovídal o odchodech z mužstva i představil nové tváře na jeho soupisce. U každého z těch, kteří už v barvách HC Tábor nepokračují, rozkryl dopodrobna konkrétní důvody, proč a kam odešli.
 „Žádný z těch hráčů neodcházel kvůli tomu, že by byl u nás nespokojený, naopak. Hlavně na diskuzním fóru se ale v tomhle směru objevilo spoustu nesmyslů a nepravd, které se nás snaží pošpinit. Avizovali jsme, že příspěvky poškozující jméno klubu budeme mazat, a zatím jsme k tomu nesáhli. Vážně jsme se ale bavili o tom, že bychom fórum úplně zrušili. Každý si může všimnout, že už ho víc než nadpoloviční většina klubů nemá. Na našem webu funguje Zpovědnice, prostřednictvím které se může kdokoliv slušně na cokoliv zeptat,“ řekl Miroslav Volena k tématu, které se táhlo průběhem „tiskovky“ jako dlouhá červená niť. „Kritice se nevyhýbáme, každý na ni má právo, ale musí být oprávněná,“ doplnil ho Štěpán Kadilák.

 Co se týče ekonomického zabezpečení, aktuální sezona je díky partnerům klubu v čele s městem už na startu z drtivé části pokrytá. „Můžeme prohlásit, že klub je už několik let velice zdravý a ekonomicky zajištěný,“ nechal se slyšet Štěpán Kadilák.

 Přítomní představitelé klubu připojili také informaci o novém posuzování případných excesů fanoušků a přidali k nim i vroucný apel na své příznivce. Zatímco až doposud to v případě nepravostí na stadionu „slízl“ výhradně pořádající klub, podle nové regule mohou být kluby potrestány i za chování svých fans na soupeřově stadionu. „Doufám, že si to naši fanoušci při výjezdech uvědomí a vyhneme se problémům,“ podotkl Miroslav Volena.

 Na přetřes přišlo i fungování B-mužstva, které už brzy vstoupí na bojiště krajské ligy. Po zrušení juniorské ligy v něm dostává prostor hodně mladíků z vlastní líhně.
 „Už v létě došlo právě kvůli těm mladým hráčům k výraznému navýšení  tréninkového objemu. Těší nás, že jsme letos s trenéry 'áčka' nastavili fungování B-týmu tak, že bude skutečně plnit tu funkci, kterou má,“ informoval jeho lodivod Štěpán Kadilák. „Krajská liga bude pro kluky určitě přínosem. Už loni měla výbornou úroveň a očekáváme, že letos to bude ještě výraznější. Naším cílem je dostat se do play-off,“ dodal kouč.

 Bezesporu zajímavou zprávou je fakt, že řady zkušených hráčů mezi mladými dravci doplní útočník Martin Mařík. Ten už se zapojuje do přípravy, ale zatím dává přednost fotbalové I. A třídě v barvách Lomu. „Je to u něj, jako to bývalo dřív. V létě hraje fotbal, v zimě hokej,“ prohodil Štěpán Kadilák s tím, že by se měl oblíbenec táborských fandů zapojit do zápasů někdy v říjnu či listopadu. „Fyzická připravenost u něj nikdy nebyla problém, a pro naše mladé kluky bude obrovským přínosem,“ dodal trenér „béčka“.

 Ke stolu s činovníky HC Tábor přilétl i dotaz na další působení klubového maskota. „Roman Kohout mi včera oznámil, že dál nebude pokračovat. Proti Pelhřimovu tedy kohout nevyjede. Pokud bude mít někdo zájem v téhle tradici pokračovat, uvítáme to,“ hodil rukavici případným zájemcům Miroslav Volena, sám ale nabídku z úst Štěpána Kadiláka s úsměvem odmítl.   

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Klestil v David servisu

  Čt 19.07. |

  Brankář Tomáš Klestil, který v posledních letech hájil barvy táborského mužstva, bude nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži. Svou kariéru si prodlouží nedaleko od domova v barvách českobudějovického David servisu. Stejně jako pro Milana Dudáčka, který míří opačným směrem od Vltavy do služeb HC Tábor, tak bude pro devětadvacetiletého gólmana pikantní už první mistrovský duel této sezony. Ten spolu odehrají oba jihočeské celky ve středu 12. září na táborském ledě.  

 • Úsporný režim na webu HCT končí

  Pá 13.07. |

  V úterý 17. července skončí na webových stránkách HC Tábor režim dovolené a o slovo se přihlásí blížící se nová sezona 2018 – 2019. Odrazí se to v četnosti zpráv a servisních informací týkajících se mužů i klubové mládeže.  

 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

Starší aktuality