Letmé ohlédnutí za průběhem pondělního předsezónního setkání

10.09.2019 17:11, autor: Pavel Šácha

Ještě před startem nového ročníku druhé hokejové ligy hostil salónek restaurace Na Zimním stadionu tradiční předsezónní setkání vedení klubu HC Tábor se zástupci médií a fanoušky.

Letmé ohlédnutí za průběhem pondělního předsezónního setkání

Připraveni obeznámit přítomné veřejnost s výhledem do nové sezony a dalšími záležitostmi kolem táborského hokeje byli ředitel HC Tábor Miroslav Smetana, manažer A-týmu Miroslav Volena, trenér „áčka“ Arpád Györi, šéftrenér mládeže Štěpán Kadilák a člen správní rady klubu Jaroslav Drda. „Čekali jsme, že fanoušci přijdou, hlavně ti někteří,“ glosoval s úsměvem ředitel klubu Miroslav Smetana tradičně komorní atmosféru tohoto neformálního setkání. Ti z mála, co na akci dorazili, se ale dozvěděli o všem podstatném, co současné dění v táborském hokeji provází.

Pár slov o minulé sezoně 

V úvodu se manažer Miroslav Volena s koučem Arpádem Györim ohlédli za nepovedenou předchozí sezonou a zevrubně rozebrali příčiny nezdaru, od nečekaných hráčských ztráta ještě před startem mistrovských bojů přes problémy na brankářském postu až po výsledkové trápení úzce související s těmito problémy. „Ještě než jsme začali sezonu, měli jsme asi deset lidí, se kterými jsme počítali, mimo hru,“ podotkl Miroslav Volena v souvislosti s neuskutečněnými příchody, neplánovaným odlivem studentů i odchody důležitých hráčů. „V průběhu sezony už je samozřejmě těžké mužstvo posílit, i když jsme se o to snažili a pár hráčů jsme přivedli,“ dodal manažer HC Tábor a ocenil hráče, kteří se s krajně nepříznivou situací rvali až do konce. Poděkování směřovalo také k těm fanouškům, kteří za týmem stáli i v těchto nepříjemných chvílích. „Klobouk dolů před těmi, kteří nám chodili fandit, i když se nedařilo. To jsou ti fanoušci, o které budeme vždycky stát a kterých si budeme vážit. Věřte, že jsme z toho vývoje byli hodně špatní úplně všichni. Nejen fanoušci, ale i my, trenéři a hráči. Nikomu nebylo jedno, jak se situace vyvíjí,“ zmínil Miroslav Volena.

Příliv nové krve a optimismu

V současné době už kohouti vyhlížejí podstatně veselejší budoucnost. Do kádru druholigového A-mužstva vplula kvalita, nová krev i nadšení, což se promítlo do průběhu přípravy i příznivých výsledků předsezónních zápasových testů. V současné době má táborské mužstvo podstatně širší kádr, který vytváří mimo jiné i loni tolik chybějící konkurenční prostředí. Zároveň s sebou nese i příslib toho, že si diváci v novém druholigovém ročníku spraví chuť.

 „Máme čtyři kvalitní pětky, a pokud to půjde, chceme je využít. Budeme samozřejmě reagovat na vývoj jednotlivých zápasů, ale pokud sestavu stáhneme a někdo utkání nedohraje, neznamená to, že v příštím utkání zase nenastoupí,“ poznamenal trenér Arpád Györi. Podle jeho slov má současný tým dostatek kvalitních a zkušených hráčů, kteří jsou připraveni převzít v důležitých momentech zodpovědnost za vývoj zápasu na sebe, ale zároveň vykazuje poměrně mladý věkový průměr kolem 23 let.

 Důležité je, že jsou všichni odhodláni prožít a užít si v Táboře povedenou sezonu a nemělo by dojít k exodu hráčů v rozehrané soutěži. „Teoreticky to hrozí pouze u Davida Matějky ze Slavie a Tomáše Hajiče z Kadaně, kteří mají střídavé starty a jejich kluby si je mohou v případě nutné potřeby stáhnout,“ doplnil Miroslav Volena. Trenér Arpád Györi ještě jeh oslova doplnil. „V šatně je výborná atmosféra, parta si sedla a věřím, že nám to vydrží,“ řekl.              

 Komplikací zůstává zdravotní potíže některých hráčů. Nejpalčivější potíže postavil před vedení klíčový brankářský post, protože Davida Nováka vyřadilo na delší dobu (možná až ke sklonku roku) ze hry nepříjemné onemocnění. Veškerá tíha ležela v přípravě na jeho mladším jmenovci Michalu Novákovi. Řešení svízelné situace našli Táborští v dohodě o střídavých startech slávistických brankářů Dominika Šorfa a Romana Málka.

Co ještě zaznělo...

V nadcházejícím ročníku chtějí táborští hokejisté rozdávat svým příznivcům radost plnými doušky a protáhnout si sezonu, co to jen půjde. „Příprava ukázala, že můžeme mít vysoké ambice a budeme chtít hrát co nejvýše. Důležité je, aby nám vydrželo zdraví, což jde jen těžko ovlivnit. Někdy přijde pár zranění a všechno se můžeme otočit plně jinam,“ varoval manažer táborského týmu.

 Řeč přišla i na ekonomiku. Kluboví činovníci mimo jiné rázně odmítli, že by za zkvalitněním kádru stálo hýřivé rozhazování peněz za gáže nových posil. „Už v minulé sezoně se objevily 'zaručené zvěsti' o tom, jak velké smlouvy jsme dali příchozím hráčům. Jsou to nesmysly. Máme tady nějak nastavené podmínky, a musím před novými kluky smeknout, jak k těm jednáním přistoupili,“ nechal se slyšet Miroslav Volena.

 Na přetřes přišla i situace na mládežnické scéně. Ředitel klubu Miroslav Smetana i Štěpán Kadilák se vyjádřili kriticky některé nepochopitelné a nečitelné kroky svazu v reorganizaci tuzemské mládežnické scény, ale druhý jmenovaný okomentoval i pozitiva. „Je dobře, že se posunul o rok věk u dorostu a juniorů a vznikla devítka,“ prohlásil šéftrenér mládeže HC Tábor. „Potěšilo nás i zařazení do skupin v žákovských soutěžích, kde jsme v silnější skupině a potkáme se i s pěti týmy z Prahy,“ dodal Štěpán Kadilák.

 A resumé? Jak několikrát v salónku zaznělo. Pojďme si novou sezonu společně užít!

Setkání se podrobně věnuje i středeční vydání Týdeníku Táborsko...   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie ze zápasu v Příbrami

  Čt 13.02. |

  Průběh středečního utkání na příbramském stadionu svými snímky podrobně zmapoval Tomáš Danko. Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu. 

  Více...
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

Starší aktuality