Kvalifikace začala a Endál se svou družinou na úvod okradl vsetínského favorita

03.04.2017 21:13, autor: Pavel Šácha

Zápasem havlíčkobrodských Bruslařů s ambiciózním Vsetínem se v pondělí rozhořely kvalifikační boje o WSM ligu. A favorizovaní Valaši dostali hned na úvod v Kotlině výchovný políček…!

Do ochozů havlíčkobrodského stadionu si našlo cestu více než tři tisíce diváků včetně početného houfu vsetínských fandů, jejichž chování se domácím pranic nelíbilo. Podstatnější byl ovšem výsledek střetnutí. Domácí tým se znovu odrazil od hokejovému umu svých ofenzivních es. První gól obstaral už v 5. minutě Třetina po přihrávce Endála. Ve 36. minutě vyrovnal Kucharzcyk a nerozhodný výsledek vydržel až do konce třetí části. Prodloužení se hrálo jen necelé dvě minuty. V čase 61:52 napřáhl v přesilovce od modré talentovaný mladík Michálek (opět s asistencí Endála) a přestěhoval druhý bod na konto domácího týmu, který zvítězil 2:1 v prodloužení.

Kvalifikace pokračuje ve středu zápasem Jablonec – Havlíčkův Brod.

Aktuality/píší o nás
  • Anna Kotounová opět v barvách Česka

Po 17.04. |

Obránkyně HC Tábor Anna Kotounová už je na české reprezentační scéně stálicí. Její jméno nechybí ani v nominaci výběru hráček do 15 let, který se ve dnech 26. – 30. dubna zúčastní turnaje Ice Hockey U16 Women´s European Cupu v maďarské Budapešti.

• Rozhodnuto, Vsetín je prvoligový!

Čt 13.04. |

Hokejisté Vsetína dotáhli do zdárného konce spanilou jízdu za postupem do WSM ligy. Poslední a rozhodující krok udělali ve čtvrtek, kdy zvítězili na ledě jabloneckých Vlků jednoznačně 7:3 a předstihli tak v pořadí kvalifikace mužstvo Havlíčkova Brodu. Na Valašsku bude prodloužený velikonoční víkend i díky tomuto hokejovému triumfu jistě pořádně bouřlivý…!

• Vsetín musí u Nisy získat tři body

Út 11.04. |

Havlíčkobrodští hokejisté zvítězili v předposledním střetnutí kvalifikace o WSM ligu nad Jabloncem nad Nisou 6:2 (3:0, 2:2, 1:0). Nyní budou napjatě čekat, jak si povede jejich vsetínský konkurent ve čtvrtečním utkání na jabloneckém ledě. K postupu stačí Valachům jakékoliv vítězství v normální hrací době, díky kterému by Bruslaře bodově dorovnali a postoupili by zásluhou lepšího skóre. Jiný výsledek kvalifikační derniéry než tříbodová výhra Vsetína posune do vyšší soutěže právě havlíčkobrodský tým.

• Kvalifikační drama vrcholí

Ne 09.04. |

Až závěrečná dvě kola určí s definitivní platností postupující tým do WSM ligy. Nedělní střetnutí na vsetínském Lapači zadělalo na pořádně dramatickou koncovku. Domácí celek se před svými skvělými fanoušky ujal v čase 52:00 vedení 3:2. Jen pětadvacet sekund před třetí sirénou ovšem Valaši zalehli puk v brankovišti a zkušený kapitán Třetina poslal proměněným trestným střílením zápas do prodloužení. Nastavení hry ovšem trvalo jen dvacet vteřin – Kajaba byl u volného puku rychleji než vyjetý gólman Novák a do prázdné branky zaznamenal vítězný čtvrtý gól. V tuto chvíli má tedy tabulka kvalifikace tuto podobu: 1. Vsetín 6 bodů (skóre 10:5), 2. H. Brod 6 (8:7), 3. Jablonec 0 (2:8). Rozhodnutí padne v zápasech H. Brod – Jablonec (úterý) a Jablonec – Vsetín (čtvrtek).

• Vsetín nedal Vlkům šanci

Pá 07.04. |

Ve třetím dějství kvalifikace o postup do WSM ligy hostil favorizovaný Vsetín na Lapači Vlky z Jablonce nad Nisou. Hosté pod vedením Tomáše Demela, který prožil právě na Valašsku nejlepší roky své kariéry, senzaci neobstarali a vrátili se domů na sever Čech s porážkou 0:5. Dvakrát se prosadil exkladenský forvard Šilhavý, po jedné trefě přidali další nedávní extraligisté Kucharczyk s Čechem a skóre pečetil Vávra. Kvalifikační boje pokračují v neděli klíčovým střetnutím Vsetín versus Havlíčkův Brod. Průběžné pořadí: 1. H. Brod 5 bodů, 2. Vsetín 4, 3. Jablonec 0.