Kolotoč zápasů se roztáčí, ve čtvrtek hostí kohouti juniory Motoru České Budějovice

07.08.2019 16:11, autor: Pavel Šácha

Čtvrteční večer naservíruje táborským hokejovým příznivcům první příležitost k návštěvě domácího zimního stadionu. Program přípravných prověrek druholigového týmu HC Tábor odstartuje zápasem s juniorským výběrem Motoru České Budějovice, jehož úvodní buly padne v 18 hodin.

Kolotoč zápasů se roztáčí, ve čtvrtek hostí kohouti juniory Motoru České Budějovice


Mladíky z krajského města přiveze k Jordánu nově složená trenérská dvojice Luboš Rob – Jiří Hanzal. Oba tito někdejší hokejisté v minulosti oblékli také táborský dres, a to v dobách posledního prvoligového působení kohoutů. Své svěřence svědomitě připravují na start nově ustanovené nejvyšší soutěže dané kategorie: DHL ligy akademií. Na rozdíl od domácího týmu už si Českobudějovičtí podle zveřejněného programu jedno utkání zahráli, a to v úterý s juniorkou Písku, jeho výsledek ale prozatím nebyl zveřejněný.

Táborské mužstvo půjde do premiérového sezónního utkání po šesti trénincích na ledě. Trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech definitivně složí sestavu až na středečním večerním tréninku. Prostor by v ní měli dostat avizovaní noví členové rodícího se táborského kádru, naopak do zápasových dresů se zřejmě neobléknou někteří zkušenější hráči z aktuální soupisky. Gólmani David Novák
a Michal Novák se při úvodním duelu v brance prostřídají.
 „Jsme šest dní na ledě a všechno si teprve sedá, ale v prvním utkání chceme pochopitelně uspět,“ řekl před čtvrtečním střetnutím trenér Arpád Györi. „Bude to takový základ pro další zápasy, které nás čekají, a ve kterých už budeme všechno směřovat k tomu, abychom se na soutěž co nejlépe připravili.“

 Fanoušci kohoutů bohužel neuvidí v akci slovinského forvarda Roka Macuha. Ten s týmem až doposud trénoval a měl dostat v nejbližších zápasech příležitost usilovat o pevné místo v sestavě. Nabídka z Nového Jičína ho ovšem navzdory původní dohodě odvála z jihu Čech zpět na Moravu, kde má své osobní zázemí.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

Starší aktuality