Kohouti vytěžili z první domácí prověrky proti Žihadlům povzbuzující vítězství

17.08.2018 21:50, autor: Pavel Šácha

Táborské mužstvo má zdárně za sebou úvodní zápasovou prověrku na domácím ledě. Před zraky svých příznivců dokázalo gólově vydatným finišem položit na lopatky svého přemožitele z posledního druholigového play-off, celek Moravských Budějovic.

Kohouti vytěžili z první domácí prověrky proti Žihadlům povzbuzující vítězství

HC Tábor - Mor. Budějovice 2019

3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Pátek, 17.8.2018 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 51. Blažek (Havran, Matušík), 58. Kalaš (Březina), 59. Heřman (Dudáček) - 10. Horký (Bulín, Rytnauer).

Rozhodčí: Matějček - Šimánek, Lang.   Vyloučení: 5:6   Využití: 2:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 0:1, 3:1   Střely: 36:23   Diváci: 300

HC TÁBOR: Dudáček - Havran, Košař, Černý, Raiterman, Duben, Pípal, Růžek - Blažek, Matušík, Heřman - Březina, Kalaš, Seidl - Prášek, Kadilák, Pastyřík (41. Syrovátka).

MOR. BUDĚJOVICE 2019: Juda - Peroutka, Pelikán, Wasserbauer, Kliment, Kadela, Trnka, Pucher ml. - Horký, Bulín, Rytnauer, Hačecký, Mikeš, Lupač, Caha, Pucher st., Juráň, Lamač.

 

Diváci, kteří v pátek do ochozů táborského stadionu zavítali, mohli poprvé sledovat v akci několik nových tváří v čele s brankářem Milanem Dudáčkem.

Úvodní dějství zápasu nabídlo místy rozháranou, leč svižnou partii bez častých přerušení. Výraznější momenty se do průběhu první třetiny vplížily až na prahu její druhé poloviny. V první ryzí tutovce střetnutí se ocitl domácí Heřman, ale z bezprostřední blízkosti našel jen připravenou lapačku brankáře Judy. Téměř vzápětí rozvířili vzduch ve svém útočném pásmu i Moravané, a hned z toho byl první gólový okamžik střetnutí, o který se střelou mimo dosah Dudáčkova betonu postaral Horký0:1. Rychlou odpověď měl na konci 12. minuty na hokejce Blažek, ale Juda mu dvěma výtečnými zákroky zkazil radost. V závěru zahajovací periody se museli Táborští bránit dlouhé dvojnásobné přesilovce soupeře, žádnou další pohromu na ně ovšem nápor žihadel neseslal.

Druhá část střetnutí se odvíjela ve znamení herní nadvlády a sympatické aktivity domácí družiny, ale vstup do moravskobudějovické svatyně jí pohříchu zůstal zapovězený. Z několika slibných příležitostí lze za tu nejvýraznější označit ránu obránce Havrana od modré, která už ve 22. minutě orazítkovala horní tyč Judovy klece. V platnosti nakonec zůstal nejtěsnější náskok hostů a kohoutům zbývalo na dorovnání skóre už jen dvacet minut čistého času.

Začátek třetí třetiny poznamenala řada nepřesností v domácí hře, ale postupem času se táborské mužstvo vracelo k aktivitě z předchozí dvacetiminutovky. Ve 49. minutě si jeho hráči solidním pohybem vynutili na soupeři hned tři fauly a otevřela se před nimi možnost využít dvojnásobnou početní výhodu. Jihočeši ji nehráli nikterak oslnivě, přesto tuto jedinečnou příležitost dokázali využít. Havranovu střelu od modré vychýlil z původního směru Blažek a uzmul mladému brankáři Moravských Budějovic jeho dosavadní kouzlo – 1:1. O sedm minut později zavládlo na domácí střídačce bujaré veselí, to když se stejně jako v předchozích dvou zápasech gólově prosadil mladík Kalaš a strhl vedení na stranu Tábora – 2:1. Moravanům svitla naděje na vyrovnání v předposlední minutě, kdy usedl za katr domácí obránce Duben. Namísto gólové hrozby ze strany hostů ale diváci tleskali Heřmanovi, který poslal kotouč přes celé hřiště do opuštěné branky žihadel a zpečetil konečný výsledek – 3:1.          

Slovo trenéra              

Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „V tomto týdnu už jsme v trénincích zacílili na taktické záležitosti a s kolegy trenéry nás těší, že se některé z nich v naší hře během utkání objevily. Stále jsme v plné zátěži, neomezujeme dávky, takže tam mohly být i známky únavy, ale řekl bych, že jsme na tom byly s pohybem dobře. Utkání samozřejmě přineslo v téhle fázi přípravy i hodně chyb a měli jsme problémy s proměňováním šancí, ale jednoznačně převažují pozitiva. Vzhledem k tomu, že se ještě nepřipravujeme na konkrétní zápas a všechno je víceméně obecné, probíráme nedostatky s hráči spíš individuálně. Práce s mladými je běh na dlouhou trať, ale věříme, že to bude dobré.“ 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality