Kohouti v Sokolově v deseti lidech v poli byli vyrovnaným soupeřem téměř dvě třetiny, pak se zranil Klestil a dohrávali bez brankáře

13.04.2015 00:06, autor: Jiří Jelínek

HC Baník Sokolov - HC Tábor

Neděle, 12.4.2015 17:30 - Muži

 

Branky a nahrávky: 1. Kuběna (Dobřemysl), 8. Vaněk (Vrána), 13. Csamangó (Račanský), 29. Flek (Rohan M.), 38. Csamangó (Tvrdek), 40. Dobřemysl (Rohan M., Jeník), 43. Honzík (Kuběna), 43. Kuběna (Šik, Dobřemysl), 47. Jeník (Sýkora), 49. Schusser (Troška), 51. Račanský (Přindiš, Dobřemysl), 52. Gombár (Tvrdek), 54. Troška (Schusser), 56. Dobřemysl (Šik, Schusser), 56. Tvrdek (Sýkora, Vaněk), 60. Tvrdek (Vaněk) - 8. Blažek, 16. Pechánek (Šimák), 23. Březina (Blažek)

Rozhodčí: Valenta, Sýkora - Malý, Tvrdík   Vyloučení: 8:3 navíc Vrána (Sokolov), Blažek (Tábor) oba 5+OK Hrubost   Využití: 3:1   Góly v oslabení: 2:0   Průběžné skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 16:3   Diváci: 740

HC BANÍK SOKOLOV: Hruška (30. Honzík) - Rohan, Šik, Jeník, Přindiš, Schusser, Troška, Novák, Kvapil - Dobřemysl, Kuběna, Csamango, Vaněk, Flek, Vrána, Sýkora, Švec, Tvrdek, Gombár, Říha, Račanský

HC TÁBOR: Klestil (od 40. prázdná branka) - Mikš, Černý, Heršálek, Hlaveš - Šimák, Pechánek, Kratochvíl - Březina, Zayml, Blažek

Táborští hokejisté odjeli do Sokolova s deseti hráči do pole a brankářem Klestilem. Dlouho se rozhodovalo zda se vůbec bude hrát, a jasno bylo až v sobotu odpoledne. Kohouti tak vyrazili s minimálním počtem hráčů.

Úvod utkání byl hodně ostrý, když se hned v první minutě prosadil domácí Kuběna. Do šancí se dostávali i hosté, vidět byli hlavně aktivní Březina s Blažkem. Už v páté minutě měl však problém Tomáš Klestil, který si při jednom ze zákroků poranil levé tříslo. Vyrovnaná třetina pokračovala, až když se v přesilovce trefil Vaněk měnilo se skóre znovu. Táborská odpověď na sebe však nechala čekat jen pár vteřin. Agilní Blažek zachytil rozehrávku domácích a přes lapačku domácího brankáře skóroval. Ve třinácté minutě se zjevil sám před brankářem Csamangó a střelou k tyči mu nedal šanci. Na tuto trefu ještě našel odpověď Radek Pechánek, který v přesilovce krásnou trefou o horní tyč snížil na 3:2.

Druhou třetinu začali dobře Táborští, to Blažek vysunul na zteč Březinu a ten backhandovou ranou do víka vyrovnal stav utkání. V další táborské přesilovce se však dostal dvakrát za obránce Flek, jednou jej limitovaný Tomáš Klestil vychytal, podruhé už to však domácímu rychlíkovi vyšlo. Další branku přidali domácí až ve 38. minutě, prosadil se opět Csamangó. Závěr třetiny byl pro hosty katastrofální. Nejprve byl nucen odstoupit Jakub Šimák, který má podezření na přetržené vazy v levém koleni. A o pár vteřin později vletěl do už pochroumaného Klestila jeden z domácích faulovaných hráčů a s hosty bylo hodně zle. Do konce třetiny zbývala necelá minuta, domácí měli hrát přesilovku a Tábor neměl brankáře. Minutka se tedy odložila až po přestávce, Tábor měl tedy úkol jasný. Převléci do brankářské vystroje některého z hráčů nebo pokračovat v šesti bez brankáře.

Pro nedostatek hráčů se rozhodlo pro druhou variantu a bylo jen otázkou, jak domácí hokejisté naloží s touto táborskou indispozicí. A domácí se nerozpakovali. Stříleli od modré i od červené čáry a chtěli dát tolik branek, kolik to jen půjde. V průběhu třetí části se i popral mladičký David Blažek s domácím Vránou a oba vyfasovali trest do konce utkání. Kohouti tak dohrávali s osmi hráči a bez brankáře. Trefil se i brankář Honzík a konečný počet inkasovaných branek se zastavil na čísle 16. Táborští tak odjeli nejen s výpraskem, ale i s dvěmi vážně zraněnými hráči. 

Všem fanouškům, partnerům a sponzorům moc děkujeme za podporu v již uplynulé sezoně a věříme, že i v té následující nás budete podporovat stejně dobře, jako v sezoně 2014/2015. Ještě jednou DĚKUJEME!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nová anketa na webu

  Pá 20.09. |

  Na hlavním panelu  tohoto webu můžete až do pátku 27. září tipovat umístění táborského mužstva po základní části. Jak moc kohoutům věříte?

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality