Kohouti si odkroutili první týden na ledě, náplň tréninků je tradičně ostře kořeněná

13.08.2017 00:37, autor: Pavel Šácha

Druholigoví táborští hokejisté odkrojili ze svého prázdninového programu první ledový týden. V úterý si ve svém kalendáři odškrtnou i první zápasovou položku, to když si to na domácím stadionu rozdají s Kolínem.

Kohouti si odkroutili první týden na ledě, náplň tréninků je tradičně ostře kořeněná


Zahajovací týden na nové ploše zimního stadionu vyplnila tradiční tučná porce dřiny. S tím se ovšem v plánech táborských trenérů samozřejmě počítalo.
 „Kluci absolvují dávky, které jsou hodně náročné,“ potvrzuje jeden z lodivodů modro-bílé družiny Arpád Györi. „Jednotky na ledě doplňuje posilovna, dvakrát jsme navíc měli intenzivní dělený trénink na dvě poloviny, respektive samostatně útočníci a obránci. Únava se v těch prvních týdnech nakumuluje, což je pochopitelné,“ dodává kouč Kohoutů.

 V přípravě už trenéři uvítali i rekonvalescenta Martina Havrana, který se zvolna vrací do procesu po zranění z konce minulé sezony. Z ostatních členů současného kádru zůstává mimo dění na ledě pouze brankář David Novák, jenž se zotavuje z nedávného „suchého“ zranění.

 Úterní zápasová prověrka proti kolínským Kozlům zapadne do rámce přípravného cyklu. „Určitou představu o sestavě budeme dolaďovat v pondělí,“ poznamenal Arpád Györi k blížícímu se utkání, které se hraje od 18 hodin. Bližší informace k němu přineseme v samostatném článku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Klestil v David servisu

  Čt 19.07. |

  Brankář Tomáš Klestil, který v posledních letech hájil barvy táborského mužstva, bude nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži. Svou kariéru si prodlouží nedaleko od domova v barvách českobudějovického David servisu. Stejně jako pro Milana Dudáčka, který míří opačným směrem od Vltavy do služeb HC Tábor, tak bude pro devětadvacetiletého gólmana pikantní už první mistrovský duel této sezony. Ten spolu odehrají oba jihočeské celky ve středu 12. září na táborském ledě.  

 • Úsporný režim na webu HCT končí

  Pá 13.07. |

  V úterý 17. července skončí na webových stránkách HC Tábor režim dovolené a o slovo se přihlásí blížící se nová sezona 2018 – 2019. Odrazí se to v četnosti zpráv a servisních informací týkajících se mužů i klubové mládeže.  

 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

Starší aktuality