Kohouti po kolapsu v Brodě znovu dýchají, po nadšeném výkonu přehráli lídra z Nymburka

12.11.2016 22:18, autor: Pavel Šácha

Jako den a noc… Jen pár dní poté, co po bezkrevném utrápeném výkonu utržili osmibrankový debakl v Havlíčkově Brodě, se táborští hokejisté vybičovali k výkonu, za který sklidili mohutný potlesk. A obětí jejich povstání se nestal nikdo jiný než vedoucí tým tabulky z Nymburka.

Kohouti po kolapsu v Brodě znovu dýchají, po nadšeném výkonu přehráli lídra z Nymburka

HC Tábor - NED Hockey Nymburk

4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Sobota, 12.11.2016 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 14. Točík (Mrkvička, Krätzer), 33. Mrkvička (Krätzer, Liška), 39. Severa (Seidl), 54. Matušík (Seidl, Kanov) - 8. Loučka (Arnošt, Kříž).

Rozhodčí: Valenta - Vavruška, Oudes.   Vyloučení: 5:5 - navíc Novák (Nymburk) do konce utkání.   Využití: 2:1   Góly v oslabení: 1:0   Průběžné skóre: 0:1, 4:1   Střely: 37:32  

HC TÁBOR: Klestil (Michal Novák) - Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Černý, Dvořák, Tesař - Krätzer, Mrkvička, Točík - Severa, Matušík, Seidl - Blažek, Krátoška, Březina - Václav Prchal, Kýhos, Vojtěch Prchal.

NED HOCKEY NYMBURK: Brázdil (Matoušek) - Kříž, Loučka, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig - Šimek, Arnošt, Stehlík, Bičiště, Ječný, Eis, Smejkal, Barbora, Dyrynk.


Pro utkání s lídrem skupiny Střed se do sestavy Kohoutů vrátila zkušenost v osobách obránců Jana Kanova, Ondřeje Lišky a útočníků Jakuba Matušíka s Jakubem Krätzerem.

 Bojovné první dějství bohužel pro oko fanouška rozbila řada vyloučení a aktéři střetnutí si jen zřídkakdy užili hru v plném počtu. Z přesilových situací se také narodily oba gólové momenty první třetiny. V polovině 8. minuty potřebovali Středočeši jen deset vteřin na to, aby v početní výhodě otevřeli skóre – první dorážku Arnošta ještě domácí gólman Klestil vytěsnil, ale na Loučkovo zakončení už dosáhnout nemohl – 0:1. Po šesti minutách vyplněných několika slibnými šancemi na obou stranách včetně hosty nastřelenou tyčí se Táborští dočkali vyrovnání. Po nepřehledné situaci u mantinelu se puku zmocnil Točík, vybruslil si do střelecké pozice mezi kruhy a trefil se parádně – 1:1.

 Ve druhé části se diváci v ochozech ani na okamžik nenudili. Už v prvních šesti minutách se ocitli ve vyložených šancích domácí Mrkvička a Seidl i hostující Stehlík, ale skóre se neměnilo. S přibývajícím časem se výrazně tlačil do popředí neutuchající entuziasmus táborské družiny. Její defenzíva se sice musela mít nadále na pozoru, podstatně více zajímavých okamžiků však bylo k vidění před Brázdilovou klecí. Odměna za aktivitu a poctivou práci se nakonec dostavila ve 33. minutě při páté početní výhodě Jihočechů. Nejzkušenější člen táborské sestavy Mrkvička si sjel od mantinelu do palebné pozice a milimetrovou střelou do levého růžku nymburské svatyně rozšířil svou sbírku o pátý sezónní gól – 2:1. Jen o několik desítek vteřin později se prezentoval parádní ranou od modré táborský obránce Hlaveš, ta ovšem jen odřela barvu na horní tyčce. Necelé dvě minuty před druhou sirénou uštědřili táborští bojovníci soupeři od Labe ještě jeden tvrdý úder, který jim zajistil potřebný klid. V čase 38:02 se probil kolem mantinelu Seidl a jeho prudký pas před branku přetavil ve třetí gól hlídaný, leč neuhlídaný Severa – 3:1.

 V závěrečném dějství byla na nymburském souboru jasně patrná snaha o zdramatizování zápasu, soustředěná táborská defenzíva v čele s Klestilem ho však držela na uzdě a o trvalém usilovném náporu si mohli hosté nechat jen zdát.  Za zády hostujících beků se navíc otevírala zajímavá okénka. Nejprve jimi proklouzla do vyložených šancí dvojice Matušík – Severa a později roztleskal diváky i dravý průnik Březiny, v platnosti ovšem zůstal dvoubrankový náskok. Stvrzenku na nesmírně cenné vítězství nakonec vtiskli Táborští paradoxně až při vlastním oslabení. V době, kdy pobýval na trestné lavici Dvořák se u mantinelu výtečně zorientoval Seidl, přihrávkou mezi dvěma protihráči našel Matušíka a táborský kapitán vyšperkoval svůj návrat do sestavy pojišťovacím čtvrtým gólem – 4:1.

 Černá mračna, která se ve středu přihnala nad Tábor z havlíčkobrodské Kotliny tak rozřízl pořádně hřejivý sluneční paprsek. Na to, jaké klima přinese do účinkování táborského týmu nejbližší duel ve Žďáru nad Sázavou, si musejí jeho fandové počkat do čtvrtka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

 • DS SROVNAL, KOBŘE HROZÍ VYŘAZENÍ!

  Po 09.03. |

  Druhé dějství předkola play-off druhé ligy skupiny Střed přineslo mimořádně zajímavé výsledky. Posílený David Servis doma smetl ambiciózní Příbram a zvítězil nad ní hladce 6:2, když ještě deset minut před koncem vedl dokonce 6:0. Ostří brzkého vyřazení sviští nad hrdlem pražské Kobry, která podlehla Klatovům i doma a postupové vize dlouhodobě prezentované tamním šéfem Miloslavem Šebou hodně vybledly. David Servis České Budějovice - HC Příbram 6:2 (1:0, 2:0, 3:2), branky: Prospal, Šulčík, Silný, Krtek, Tejko, Beránek - Káník, Gengel. Stav série: 1:1. Kobra Praha - HC Klatovy 1:5 (1:2, 0:2, 0:1), branky: Hanzlík 2, Krliš 2, Walter. Stav série: 0:2.

   

 • PRVNÍ DÍL PŘEDKOLA PRO DOMÁCÍ

  So 07.03. |

  Předkolo play-off druholigové skupiny Střed odstartovalo v sobotu prvními zápasy. HC Klatovy - HC Kobra Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2), branky: D. Roubal 3, Procházka - Bárta, Davídek, 380 diváků. HC Příbram - David Servis České Budějovice 5:2 (2:1, 1:0, 2:1), branky: Šinágl 2, Káník, Čurda, Rohlík - Silný, Kronus, 1048 diváků. Druhé zápasy se hrají v pondělí v Praze, resp. v Českých Budějovicích.

Starší aktuality