K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil

29.05.2019 00:20, autor: Pavel Šácha

Táborští druholigoví hokejisté už mají za sebou téměř polovinu programu své letní přípravy. Pokračují také práce na skladbě kádru pro nadcházející mistrovský ročník. Z jejího zákulisí vyvřela v tomto týdnu na povrch zpráva o další nové posile zadních řad.

K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil


Po již avizovaném příchodu Václava Berana z Letňan má k Jordánu namířeno také exkladenský obránce Dominik Havelka, jenž patřil v uplynulé sezoně k pevným článkům defenzívy jabloneckých Vlků.

Zanedlouho dvaadvacetiletý hokejista udělal své první hokejové krůčky ve stařičké hale Nikolajka v dresu Slavoje Zbraslav, odkud se v šesté třídě přestěhoval do Kladna. Přes úspěšné působení v juniorce Rytířů si ho trenér Miloslav Hořava vytáhl do přípravy A-týmu a v jednom případě zasáhl do prvoligového utkání Kladna. Podstatně výraznější zkušenost se seniorským hokejem nabral Dominik Havelka o patro níž. Po třech startech v Sokolově strávil kompletní sezonu v týmu Řisut a v uplynulém ročníku působil právě u Nisy.
 V nadcházející druholigové sezoně by mladý bek rád dělal radost táborským hokejovým fandům. „Hodně jsem o nich slyšel, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral právě Tábor,“ prohlásil v následujícím rozhovoru.

Prozraďte, jakou cestou se ubírala vaše cesta k budoucímu angažmá v Táboře?
 V uplynulé sezoně jsem byl v Jablonci, ale tam došlo ke změnám na vedoucích pozicích v klubu, takže jsem hledal jinou cestu. V první fázi mne oslovil Adam Petřík (v táborském klubu pomáhá s tréninkem brankářů – pozn. aut.), se kterým jsem hrál, a dodneška jsme velcí kamarádi. Později jsem se sešel s panem Volenou (manažer HC Tábor) a popovídali jsme si blíže o podmínkách i dalších věcech. Před touto sezonou se mi sešlo víc nabídek, což mne potěšilo, ale Tábor mi z nich nakonec vyšel nejlépe. Do přípravy bych se měl zapojit v srpnu na ledě a už se na to moc těším.

Měl jste táborský hokej z minulých let v povědomí?
 Moc toho nebylo. V mládežnických soutěžích jsme se s táborskými týmy potkávali, ale ve druhé lize jsme v Řisutech i Jablonci Tábor míjeli. Samozřejmě jsem se o něm snažil získat co nejvíc informací. Vím, že poslední sezona mu sice moc nevyšla, ale ty předchozí měl výborné. Bavili jsme se o tom, jak by měl být tým pro novou sezonu poskládaný, a zaujalo mne to. Určitě budeme chtít udělat společně všechno pro to, abychom byli úspěšní.

Mluvil jste ale také o dalším faktoru, který při vašem rozhodování sehrál svou roli…
 Je to tak. Hodně jsem slyšel o táborských fanoušcích, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral Tábor. Rozhodně jsem nechtěl jít někam, kde se hraje hokej v divadelní atmosféře. Člověka to pak mnohem víc baví, když chodí hodně lidí a fandí.

Kdybyste se měl táborským hokejovým příznivcům představit, jaký jste typ hráče?
 Hodnotit sám sebe je těžké... Jsem obránce, který si rád zaútočí a podpoří ofenzívu. To je taková moje základní charakteristika, ale prvořadé u obránců samozřejmě je, aby hráli spolehlivě. Snažím se pro tým vždycky udělat maximum a nemám problém padnout do střely, když je potřeba.

S jakými plány půjdete do nové sezony v táborském dresu?
 Hlavním cílem je, aby se dařilo týmu, dělali jsme lidem radost a dostali jsme se do play-off. Tam už začíná nová soutěž a může se stát cokoliv. Například s Jabloncem jsme v minulé sezoně odehráli výbornou základní část, ale hned v prvním kole jsme vypadli s Mostem. Platí to samozřejmě i naopak. Z osobního hlediska bych rád svojí hrou uspokojil sebe, trenéra i diváky.

Profil Dominika Havelky:
https://www.eliteprospects.com/player/194988/dominik-havelka 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
 • B-tým se nepřihlásil do krajské ligy

  Po 27.05. |

  Mezi přihlášenými týmy do nového ročníku krajské ligy mužů (zatím) chybí B-mužstvo HC Tábor. Podle slov člena správní rady Miroslava Voleny ovšem padne definitivní verdikt na zasedání správní rady klubu v příštím týdnu.  

 • Dominik Pavlát nejlepším juniorem Česka

  Ne 05.05. |

  Odchovanec táborského hokeje Dominik Pavlát sehrál na galavečeru českého hokeje jednu z hlavních rolí. Talentovaný brankář, který působí v organizaci chomutovských Pirátů, převzal ocenění pro nejlepšího tuzemského juniora v sezoně 2018 - 2019.  

 • Vajgar právo postupu nevyválčil

  So 06.04. |

  Další jihočeský tým do druhé ligy minimálně v nadcházející sezoně nepřibyde. Jindřichohradecký Vajgar v sobotu podlehl soupeři z Českého Těšína doma 3:4 a nenapravil tak porážku 2:5 z prvního duelu. právo postupu tak vybojoval jeho přemožitel; otázkou zůstává, zda ho využije. Ve druhé sérii slaví postup do republikové soutěže Nová Paka, která rozesmutnila soupeře z Loun.  

Starší aktuality