K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil

29.05.2019 00:20, autor: Pavel Šácha

Táborští druholigoví hokejisté už mají za sebou téměř polovinu programu své letní přípravy. Pokračují také práce na skladbě kádru pro nadcházející mistrovský ročník. Z jejího zákulisí vyvřela v tomto týdnu na povrch zpráva o další nové posile zadních řad.

K Jordánu míří obránce Dominik Havelka. „Tábor? Moc se na to těším,“ prozradil


Po již avizovaném příchodu Václava Berana z Letňan má k Jordánu namířeno také exkladenský obránce Dominik Havelka, jenž patřil v uplynulé sezoně k pevným článkům defenzívy jabloneckých Vlků.

Zanedlouho dvaadvacetiletý hokejista udělal své první hokejové krůčky ve stařičké hale Nikolajka v dresu Slavoje Zbraslav, odkud se v šesté třídě přestěhoval do Kladna. Přes úspěšné působení v juniorce Rytířů si ho trenér Miloslav Hořava vytáhl do přípravy A-týmu a v jednom případě zasáhl do prvoligového utkání Kladna. Podstatně výraznější zkušenost se seniorským hokejem nabral Dominik Havelka o patro níž. Po třech startech v Sokolově strávil kompletní sezonu v týmu Řisut a v uplynulém ročníku působil právě u Nisy.
 V nadcházející druholigové sezoně by mladý bek rád dělal radost táborským hokejovým fandům. „Hodně jsem o nich slyšel, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral právě Tábor,“ prohlásil v následujícím rozhovoru.

Prozraďte, jakou cestou se ubírala vaše cesta k budoucímu angažmá v Táboře?
 V uplynulé sezoně jsem byl v Jablonci, ale tam došlo ke změnám na vedoucích pozicích v klubu, takže jsem hledal jinou cestu. V první fázi mne oslovil Adam Petřík (v táborském klubu pomáhá s tréninkem brankářů – pozn. aut.), se kterým jsem hrál, a dodneška jsme velcí kamarádi. Později jsem se sešel s panem Volenou (manažer HC Tábor) a popovídali jsme si blíže o podmínkách i dalších věcech. Před touto sezonou se mi sešlo víc nabídek, což mne potěšilo, ale Tábor mi z nich nakonec vyšel nejlépe. Do přípravy bych se měl zapojit v srpnu na ledě a už se na to moc těším.

Měl jste táborský hokej z minulých let v povědomí?
 Moc toho nebylo. V mládežnických soutěžích jsme se s táborskými týmy potkávali, ale ve druhé lize jsme v Řisutech i Jablonci Tábor míjeli. Samozřejmě jsem se o něm snažil získat co nejvíc informací. Vím, že poslední sezona mu sice moc nevyšla, ale ty předchozí měl výborné. Bavili jsme se o tom, jak by měl být tým pro novou sezonu poskládaný, a zaujalo mne to. Určitě budeme chtít udělat společně všechno pro to, abychom byli úspěšní.

Mluvil jste ale také o dalším faktoru, který při vašem rozhodování sehrál svou roli…
 Je to tak. Hodně jsem slyšel o táborských fanoušcích, a to byl také jeden z impulsů, proč jsem si vybral Tábor. Rozhodně jsem nechtěl jít někam, kde se hraje hokej v divadelní atmosféře. Člověka to pak mnohem víc baví, když chodí hodně lidí a fandí.

Kdybyste se měl táborským hokejovým příznivcům představit, jaký jste typ hráče?
 Hodnotit sám sebe je těžké... Jsem obránce, který si rád zaútočí a podpoří ofenzívu. To je taková moje základní charakteristika, ale prvořadé u obránců samozřejmě je, aby hráli spolehlivě. Snažím se pro tým vždycky udělat maximum a nemám problém padnout do střely, když je potřeba.

S jakými plány půjdete do nové sezony v táborském dresu?
 Hlavním cílem je, aby se dařilo týmu, dělali jsme lidem radost a dostali jsme se do play-off. Tam už začíná nová soutěž a může se stát cokoliv. Například s Jabloncem jsme v minulé sezoně odehráli výbornou základní část, ale hned v prvním kole jsme vypadli s Mostem. Platí to samozřejmě i naopak. Z osobního hlediska bych rád svojí hrou uspokojil sebe, trenéra i diváky.

Profil Dominika Havelky:
https://www.eliteprospects.com/player/194988/dominik-havelka 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality