K dalšímu derby přijede sousední Milevsko

14.01.2014 19:13, autor: Jiří Jelínek

HC Tábor - HC Milevsko 2010

8:1 (1:0, 5:0, 2:1)

Středa, 15.1.2014 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 13. Kolomý (Zayml), 23. Krätzer (Seidl), 24. Mařík (Matušík, Kellner), 27. Hájek (Zayml, Kolomý), 32. Matušík (Mařík), 40. Heršálek (Kolomý, Hájek), 53. Černý (Kolomý, Heršálek), 60. Heršálek (Matušík, Kellner) - 44. Urbanec (Procházka, Decsy)

Rozhodčí: Pokorný - Polák, Rampýr   Vyloučení: 4:9 navíc 5+OK Havran (TAB), Procházka (MIL), 2x 10min OT Havran (TAB)   Využití: 4:0   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 6:0, 6:1, 8:1   Diváci: 1368

HC TÁBOR: Klestil (Panec) - Heršálek "A", Liška, Kanov "A", Černý, Hájek A., Havran - Mařík, Matušík "C", Kellner - Kolomý, Zayml, Hájek - Seidl, Krätzer, Sladký

HC MILEVSKO 2010: Škubal (24. Exner) - Štych "C", Dvořák, Procházka "A", Hlinka, Štěrba, Srdínko, Bartůněk - Król, Hamerle "A", Decsy, Stoklásek, Homolka, Urbanec, Novotný, Drda D., Novák, Fořt, Somerauer, Reiniš, Nevolný

Preview

Po sobotním vypjatém zápase na ledě Pelhřimova, kterému přihlíželo více než dvě stě táborských fanoušků, je na programu další utkání s podtitulem derby. Do Tábora míří Milevsko, geograficky nejbližší soupeř kohoutů.

Milevsku se poměrně vydařila první dvě kola, ze kterých vytěžilo 4 body a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měla opakovat loňská neúspěšná sezona, kdy bývalí vzduchotechnici bojovali o udržení se Zbraslaví. Jenže přišel strmý pád a neuvěřitelných patnáct utkání bez jediného bodového zisku. Milevsko padlo například doma s Kolínem 2:10, s Táborem 1:8 nebo s Jabloncem či Klatovy 3:7. Ale předvedlo i slušné výkony a jen těsně 1:3 prohrálo v Sokolově. Před Vánoci Milevsko po více jak dvou měsících bodovalo. Doma udolalo Bílinu 5:2 a přiblížili se ji v tabulce. Po Novém roce mají krajští rivalové slušnou formu. Nejprve na nájezdy vyhráli doma s Klatovy 5:4 a v posledním kole přestříleli Děčín 6:4. Díky těmto bodovým ziskům se dotáhli na předposlední Bílinu, rozdíl mezi oběma týmy je jediný bod.

Kanadskému bodování milevského výběru, jako již tradičně, kraluje Josef Urbanec. Ten se i v trápícím týmu trefil už patnáctkrát a čtyřikrát asistoval u branek svých kolegů. Druhým v bodování je Jakub Hamerle s osmácti body. Ten také potvrzuje loňskou slušnou formu. V závěsu za vedoucí dvojicí je David Decsy, jenž minulý rok působil v týmu Velkých Popopic hrajícím krajskou ligu. V brankovišti dostával nejvíce příležitostí Táboru dobře známý Václav Pipek. Ten se ale v utkání s Klatovy zranil a v Táboře určitě nenastoupí. Proti Táboru se tak postaví jeden z dvojice Jiří Škubal nebo Jiří Exner, který má vyřízené střídavé starty z Kladna. Přes vánoční pauzu do týmu Milevska také přibyl Jan Stoklásek, ten poslední dvě sezony působil v Soběslavi. Za dvě utkání v milevském dresu má bilanci 1+4.

Z táborského celku nejsou hlášeni žádní zranění hokejisté a tak by kohouti měli nastoupit kompletní. Papírově jsou Táborští jasným favoritem, ale soupající forma "vzduchotechniků" může být kohoutům varováním. Druholigové klání startuje ve středu od 18:00. Kohouti budou jistě potřebovat Vaši vynikající podporu, stejně jako v Pelhřimově.


 

 2.  Umístění  17.
54  Počet bodů  12
 115:69  Skóre  60:114
16 Počet výher 2
6 Počet proher 19
 9:2 (Řisuty, Bílina)  Nejvyšší výhra 5:2 (Bílina)
 3:6 (Řisuty)  Nejvyšší prohra 2:10 (Kolín)
 David Kellner (19)  Nejvíce branek Josef Urbanec (15)
Tomáš Hájek (17)  Nejvíce asistencí Jakub Hamerle (14)
 Jakub Matušík (29)  Nejlépe bodovaný hráč Josef Urbanec (19)
8:1 První vzájemné utkání 1:8
991 Divácký průměr doma 352
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.03. |

  Útočník HC Tábor Ondřej Šulek poskytl rozhovor oficiálnímu webu www.hokej.cz. 

  Více...
 • Jak je zimní stadion otevřený

  Pá 13.03. |

  Informace týkající se vyklizení šaten jednotlivých mužstev. zimní stadion bude otevřený v pátek 13. března do 16 hodin. O víkendu je zavřený a od pondělí 16. března až do odvolání bude mít otevřeno od 6 do 15 hodin. 

Starší aktuality