Jan Radoš: Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času

02.07.2019 01:55, autor: Pavel Šácha

Studuje ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity a na podzim ho čekají státnice. Pro fanoušky táborského hokeje je ovšem mnohem důležitější jiná výzva, kterou obránce Jan Radoš přijal. V nové sezoně bude působit v defenzivní vozbě kohoutů.

Jan Radoš: Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času


Zanedlouho dvaadvacetiletý hráč strávil dorosteneckou éru v barvách IHC Písek, odkud se přestěhoval do služeb juniorky Motoru České Budějovice. V posledních dvou sezonách patřil ke spolehlivým článkům sestavy druholigového David servisu České Budějovice, aby ho po skončení uplynulého ročníku zastihla nabídka z Tábora.
 „Potěšilo mne to, i když se pak moje rozhodnutí trochu táhlo. Každopádně se ale moc těším,“ nechal se slyšet Jan Radoš.

Po skončení minulé sezony k vám dorazila nabídka z Tábora. Jak se váš přesun k Jordánu narodil?
 Oslovený jsem byl hned po sezoně. Potěšilo mě to, ale nechal jsem tomu rozhodnutí čas. Měl jsem ještě studijní povinnosti, a navíc jsem nevěděl, jak se to bude dál vyvíjet v David servisu. Kvůli té škole se to nakonec trochu táhlo, ale během května už jsem věděl, že se rozhodnu pro Tábor.   

Po skončení studijních povinností jste ještě stihl naskočit do letní přípravy táborského mužstva. Bylo to pro vás hodně náročné?
 Nějakou fyzičku jsem měl, ale úplně jednoduché to samozřejmě nebylo. I trenér mi říkal, že jsem přišel zrovna do toho nejhoršího. Při prvních dvou trénincích jsem měl drobné úlevy, ale pak už jsem šel všechno naplno. Řekl bych, že to bylo v pohodě, a že jsem to nakonec docela zvládl.

Jak na vás zapůsobily první dny v táborské hokejové partě? Už jste se stačil sžít s prostředím?
 Vždycky je lepší, když nejdete úplně do neznáma. Pár kluků jsem tady znal, takže to bylo v tomhle směru jednodušší. Zapůsobilo to tady na mne dobře. Tréninky byly kvalitní, zamlouvá se mi prostředí, jsou tu fajn kluci… Další nové věci samozřejmě přijdou v srpnu s nástupem na led, ale moc se na to všechno těším.  

Představte nám letmo obránce Jana Radoše. V čem spatřujete své herní přednosti, a kde naopak vidíte rezervy?
 Myslím si, že jsem na tom dobře s bruslením; snažím se hrát celoplošně a být týmu prospěšný na obou stranách hřiště. Přece jen slabší stránkou je asi hra tělem. Jsem sice vysoký, ale nejsem vyloženě silový typ. Jestli je ještě něco dalšího, to na mne musí prásknout jiní… (úsměv)

Jaké osobní plány si do nového angažmá ponesete?
 Minulá sezona se v Táboře moc nepovedla, a všichni tady chtějí udělat maximum pro to, aby to bylo lepší. Moc rád bych se na tom podílel. Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času a při všech herních situacích. Každopádně se moc těším na zdejší atmosféru. Všeobecně se ví, že diváci jsou tu jedni z nejlepších ve druhé lize. V takové kulise se vždycky hraje lépe. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
Starší aktuality