Jan Radoš: Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času

02.07.2019 01:55, autor: Pavel Šácha

Studuje ekonomickou fakultu Jihočeské univerzity a na podzim ho čekají státnice. Pro fanoušky táborského hokeje je ovšem mnohem důležitější jiná výzva, kterou obránce Jan Radoš přijal. V nové sezoně bude působit v defenzivní vozbě kohoutů.

Jan Radoš: Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času


Zanedlouho dvaadvacetiletý hráč strávil dorosteneckou éru v barvách IHC Písek, odkud se přestěhoval do služeb juniorky Motoru České Budějovice. V posledních dvou sezonách patřil ke spolehlivým článkům sestavy druholigového David servisu České Budějovice, aby ho po skončení uplynulého ročníku zastihla nabídka z Tábora.
 „Potěšilo mne to, i když se pak moje rozhodnutí trochu táhlo. Každopádně se ale moc těším,“ nechal se slyšet Jan Radoš.

Po skončení minulé sezony k vám dorazila nabídka z Tábora. Jak se váš přesun k Jordánu narodil?
 Oslovený jsem byl hned po sezoně. Potěšilo mě to, ale nechal jsem tomu rozhodnutí čas. Měl jsem ještě studijní povinnosti, a navíc jsem nevěděl, jak se to bude dál vyvíjet v David servisu. Kvůli té škole se to nakonec trochu táhlo, ale během května už jsem věděl, že se rozhodnu pro Tábor.   

Po skončení studijních povinností jste ještě stihl naskočit do letní přípravy táborského mužstva. Bylo to pro vás hodně náročné?
 Nějakou fyzičku jsem měl, ale úplně jednoduché to samozřejmě nebylo. I trenér mi říkal, že jsem přišel zrovna do toho nejhoršího. Při prvních dvou trénincích jsem měl drobné úlevy, ale pak už jsem šel všechno naplno. Řekl bych, že to bylo v pohodě, a že jsem to nakonec docela zvládl.

Jak na vás zapůsobily první dny v táborské hokejové partě? Už jste se stačil sžít s prostředím?
 Vždycky je lepší, když nejdete úplně do neznáma. Pár kluků jsem tady znal, takže to bylo v tomhle směru jednodušší. Zapůsobilo to tady na mne dobře. Tréninky byly kvalitní, zamlouvá se mi prostředí, jsou tu fajn kluci… Další nové věci samozřejmě přijdou v srpnu s nástupem na led, ale moc se na to všechno těším.  

Představte nám letmo obránce Jana Radoše. V čem spatřujete své herní přednosti, a kde naopak vidíte rezervy?
 Myslím si, že jsem na tom dobře s bruslením; snažím se hrát celoplošně a být týmu prospěšný na obou stranách hřiště. Přece jen slabší stránkou je asi hra tělem. Jsem sice vysoký, ale nejsem vyloženě silový typ. Jestli je ještě něco dalšího, to na mne musí prásknout jiní… (úsměv)

Jaké osobní plány si do nového angažmá ponesete?
 Minulá sezona se v Táboře moc nepovedla, a všichni tady chtějí udělat maximum pro to, aby to bylo lepší. Moc rád bych se na tom podílel. Chtěl bych si získat důvěru, abych trávil na ledě co nejvíc času a při všech herních situacích. Každopádně se moc těším na zdejší atmosféru. Všeobecně se ví, že diváci jsou tu jedni z nejlepších ve druhé lize. V takové kulise se vždycky hraje lépe. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality