Hráči druholigového A-týmu jsou na ledě. Na prvním tréninku nechyběly nové tváře

30.07.2020 00:38, autor: Pavel Šácha

Krátce po šesté hodině večerní odstartovali táborští hokejisté svou přípravu na nadcházející mistrovské boje. Trenéři přivítali na úvodním tréninku 27 hráčů včetně šestice nových tváří, naopak chybělo několik hokejistů, kteří se zapojí do tréninku později.

Hráči druholigového A-týmu jsou na ledě. Na prvním tréninku nechyběly nové tváře


Zatímco v zázemí táborského A-mužstva bylo před zahájením tréninku tradičně velmi rušno, pobyt na ledě se odvíjel v obvyklém seznamovacím módu.
 „Přizpůsobili jsme trénink tomu, aby si kluci na led zase přivykli a zapracovali se,“ potvrdil trenér kohoutů Arpád Györi. „Od čtvrtka budeme na ledě trénovat ve dvou blocích a najedeme ostřejší režim. Musíme se samozřejmě přizpůsobit vydaným doporučením svazu a nastoleným opatřením, ale neměl by s tím být výraznější problém,“ doplnil kouč.
V příštím týdnu už podstoupí táborské mužstvo i dvě herní prověrky. Čtvrtečnímu zahajovacímu střetnutí v Havlíčkově Brodě, kde dostanou prostor především mladí hráči a uchazeči o táborský dres, bude už v úterý předcházet interní modelový zápas.

Noví muži v táborské partě

Jak už jsme avizovali, do tréninkových dresů se navléklo šest noviců včetně již dříve potvrzeného útočníka Jana Matiáška (v červeném).

O místo v obranných řadách kohoutů se budou v nejbližších dnech a týdnech nově ucházet mladíci Jakub Zderadička a Alexander Vorobjev. Dvacetiletý Jakub Zderadička strávil dorostenecká léta v pražské Slavii, juniorské působení pak rozdělil mezi sešívané a Kladno. V uplynulé sezoně oblékal dres druholigových Řisut (31 zápasů/3 góly + 5 asistencí). O půl roku mladší Alexander Vorobjev, hráč s dvojím občanstvím, prošel dorosteneckou a juniorskou líhní Sparty Praha.

Z potencionálních ofenzivních posil je pro táborské hokejové fanoušky asi nejznámějším jménem Adam Přibyl. Sedmadvacetiletý centr ze Soběslavi, jenž hokejově rozkvetl v Českých Budějovicích, už u Jordánu působil v sezoně 2015 – 2016. Na kontě mám mimo jiné i 74 startů ve druhé nejvyšší soutěži za českobudějovický Motor. Poslední sezony trávil šikovný forvard jako inline hokejista ve Francii, přesto stihl velmi úspěšně vypomáhat „své“ Soběslavi v jihočeské krajské lize.

Trenéři uvítali mezi nováčky v týmu také devatenáctiletého Dominika Šedivého (v zeleném). Mladičký útočník je odchovancem táborského klubu, ovšem v roce 2014 odešel do Karlových Varů. Po tamní roční anabázi trávil následující mládežnické roky v Hradci Králové, odkud nahlédl do reprezentačních výběrů U16 a U18. Uplynulý mistrovský ročník odehrál táborský mladík v ambiciózním druholigovém celku ze Dvora Králové (36/4+3). Soběslavskou hokejovou líheň v přípravě kohoutů zastupuje také čtyřiadvacetiletý Aleš Macháček, jenž absolvoval s týmem i kompletní suchou přípravu. Důrazný útočník odešel po dorostenecké štaci v Motoru do organizace chomutovských Pirátů a na několik let se na severu Čech zabydlel. Své první seniorské roky spojil s Kláštercem nad Ohří, Mostem i prvoligovou Kadaní. Před dvěma lety přijal výzvu jménem Francie a v tamní třetí nejvyšší soutěži hájil barvy Valenciennes a Village de Lans.

Kluboví činovníci samozřejmě nadále zůstávají na hráčském trhu v aktivním režimu a mají v hledáčku i další případné posily.  

Zapojí se později

Ze seznamu aktérů červencových tréninků museli trenéři vyškrtnout několik jmen. Až v příštím týdnu se do přípravy HC Tábor zapojí brankář Kristián Kolář, který aktuálně vypomáhá v přípravě mateřské Plzně. Dvojici David Novák, Michal Novák tak na úvod přípravy doplňuje soběslavský mladík Jakub Baloun. Zdravotní potíže pozdržely nástup obránce Davida Skočovského a útočníka Tadeáše Pejchala, o pozdější start požádal i dosavadní kapitán táborské party Radim Heřman. Na ledě se naopak s mužstvem proháněl David Blažek. Ten ovšem vinou studijního vytížení omezí svou hokejovou vášeň na působení v univerzitním týmu a kohouti s jeho službami (alespoň prozatím) nemohou počítat.

Odchody

Z loňského kádru nebudou v Táboře pokračovat trvalý bojovník se zdravím Jan Trummer ani další útočník Dominik Řepík. Prvně jmenovaný oznámil změnu pracovního zařazení a bude hledat schůdnější variantu jeho skloubení s hokejem, Dominik Řepík se rozhodl pro jiné, zatím nepotvrzené angažmá.

Hráči na prvním tréninku

Brankáři: Jakub Baloun, David Novák, Michal Novák.
Obránci: Václav Beran, Petr Bouška, Kamil Černý, Marcel Dvořák, Tomáš Hajič, Dominik Havelka, Martin Havran,
Jan Radoš, Alexander Vorobjev, Jakub Zderadička.
Útočníci: Jan Bárta, David Blažek, Jan Březina, Milan Dančišin, Štěpán Kadilák, Aleš Macháček, Jan Matiášek,
Jakub Matušík, Radek Pechánek, Lukáš Prášek, Adam Přibyl, Aleš Řezáč, Radek Seidl, Dominik Šedivý, Ondřej Šulek, Patrik Zayml. 

     

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
Starší aktuality