Hokejisté Tábora se po domácím zklamání porvou o druholigové body v Kolíně

01.11.2019 20:49, autor: Pavel Šácha

Po bolestivém políčku, který utržili ve středečním domácím utkání s David servisem, stojí táborští hokejisté před velice těžkým úkolem. Třinácté pokračování třetí nejvyšší soutěže je v sobotu zavede na led kolínských Kozlů. Zápas startuje v čase, který připadá humorný či dokonce nápaditý snad už jen domácím činovníkům – v 17.07 hodin.

Hokejisté Tábora se po domácím zklamání porvou o druholigové body v Kolíně


Vizitka kolínského týmu

Mužstvo od Labe svými dosavadními dokazuje, že hodlá v letošním ročníku bojovat o nejvyšší mety. S bilancí 9 vítězství (1 po nájezdech) a 4 porážek (1 v prodloužení) v současnosti obývá 4. příčku. Na aktuálně druhý táborský celek ztrácejí Středočeši dva body, na rozdíl od něj ale ještě nesehráli předehrávaný duel s čínským protivníkem.

V zatím posledním vystoupení vykázali Kolínští tříbodový zisk na ledě Písku a vítězstvím 5:1 tak zahnali chmury z předchozích porážek na Kobře (1:5) a doma s týmem Klatov (3:4 po prodloužení). Výraznou měrou se na výhře u Otavy podílel postřílený kanonýr Jan Stehlík, který zatížil konto brankáře Hamalčíka třemi góly. Upevnil si tak druhou příčku v pořadí týmové produktivity, ale přesto má nadále překvapivě více gólových přihrávek než vstřelených branek (9+14). Na výsluní kanadského bodování kozlů se podle očekávání vyhřívá David Šafránek, který ve třinácti zápasech zaznamenal obdivuhodných 17 gólů a 8 asistencí. Ve zmiňovaném střetnutí v Písku na sebe ovšem strhl možná největší pozornost jiný kolínský patriot. Asistent trenéra Jiří Kadlec znovu navlékl výstroj a v osmačtyřiceti letech vyztužil defenzivní řady svého týmu. Bude jistě zajímavé sledovat, zda se objeví na ledě i v sobotu. Při výčtu osobností středočeského celku nelze opomenout trvale výtečně chytajícího brankáře Martina Sejpala.

První vzájemný zápas

Na úvodní sezónní střet s kolínským protivníkem nevzpomínají táborští hokejisté v dobrém. Říjnové domácí utkání sice výtečně rozehráli, po dvě třetiny byli poměrně výrazně lepším týmem a jejich vedení 2:0 bylo pro soupeře milosrdným vyjádřením poměru sil na ledě. V závěrečné dvacetiminutovce ovšem postihl kohouty krutý kolaps a po šedesáti minutách hry jim zbyli jen oči pro pláč, neboť zápas prohráli 2:3. Domácí góly v něm obstarali Pejchal se Zaymlem, na straně hostů se podepsali pod výsledkový obrat Šafránek, Zumr a Pýcha.

Z táborské šatny

Po pokaženém derby s David servisem (1:4) panovala v kabině Jihočechů ponurá atmosféra, hned v pátek ji ale vystřídalo odhodlání postavit se zklamání čelem a udělat všechno pro to, aby se do útrob táborského stadionu vrátila dobrá nálada.

K náročné sobotní bitvě u Labe by se mělo mužstvo vypravit se stejným hráčským obsazením, ale složení týmu dozná proměny. K dispozici trenérům bohužel stále není nejzkušenější obránce Kamil Černý, jenž sice při trénincích na ledě nechybí, ale do hry ho zranění ze zápasu proti Písku nepustí.             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  St 20.11. |

  Tentokrát se táborských příznivců ptáme na čas zahájení sobotních domácích utkání A-týmu HCT. Vyhovuje vám současná 18. hodina, anebo máte jinou představu? Anketu najdete na hlavním panelu tohoto webu a potrvá do soboty 30. listopadu.

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
Starší aktuality