Generálka na druholigové boje je tady, táborští hráči hostí v pátek celek Klatov

05.09.2019 23:38, autor: Pavel Šácha

Hokejisty táborského HC čeká v pátek od 18 hodin poslední prověrka před blížícím se startem druholigové soutěže. Před domácím publikem změří síly s mužstvem HC Klatovy.

Generálka na druholigové boje je tady, táborští hráči hostí v pátek celek Klatov


Oba týmy už se před týdnem na západě Čech potkaly a úspěšnější byli kohouti, kteří zdolali ambiciózní partnerský tým extraligové Škody Plzeň 2:0. Toto vítězství pro ně znamenalo sedmou výhru v řadě za sebou, lichotivou šňůru táborské družiny ale záhy přetrhla těsná porážka 4:5 v Příbrami. Neuspěli ani klatovští hokejisté, kteří nestačili na účastníka druhé nejvyšší soutěže z Kadaně a podlehli mu na domácím ledě 1:3.

V páteční generálce chce táborské mužstvo co nejlépe nastavit formu na středeční mistrovskou premiéru, ve které si to rozdá ve Slaném s čínským účastníkem druhé ligy Golden Dragon. Do zápasu proti Klatovům nemůže zasáhnout nemocný brankář Michal Novák. Táborští diváci tak uvidí poprvé v akci pomocníka ze Slavie Dominika Šorfa, který si vedl znamenitě už ve zmiňovaném prvním vzájemném střetnutí obou soupeřů.

Sestava, kterou Táborští do zápasu uvedou, už by se měla z větší části blížit té, která rozehraje ligovou sezonu. Škrty do ní dělají jen zdravotní potíže některých hráčů. Vedle obou indisponovaných brankářů nemohou trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech využít služeb obránce Václava Berana a útočníka Jana Trummera, které sužují zranění. Dlouhodobě zůstává na marodce Jakub Pípal.      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA NA WEBU

  St 20.11. |

  Tentokrát se táborských příznivců ptáme na čas zahájení sobotních domácích utkání A-týmu HCT. Vyhovuje vám současná 18. hodina, anebo máte jinou představu? Anketu najdete na hlavním panelu tohoto webu a potrvá do soboty 30. listopadu.

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
Starší aktuality