Generálka na druholigové boje je tady, táborští hráči hostí v pátek celek Klatov

05.09.2019 23:38, autor: Pavel Šácha

Hokejisty táborského HC čeká v pátek od 18 hodin poslední prověrka před blížícím se startem druholigové soutěže. Před domácím publikem změří síly s mužstvem HC Klatovy.

Generálka na druholigové boje je tady, táborští hráči hostí v pátek celek Klatov


Oba týmy už se před týdnem na západě Čech potkaly a úspěšnější byli kohouti, kteří zdolali ambiciózní partnerský tým extraligové Škody Plzeň 2:0. Toto vítězství pro ně znamenalo sedmou výhru v řadě za sebou, lichotivou šňůru táborské družiny ale záhy přetrhla těsná porážka 4:5 v Příbrami. Neuspěli ani klatovští hokejisté, kteří nestačili na účastníka druhé nejvyšší soutěže z Kadaně a podlehli mu na domácím ledě 1:3.

V páteční generálce chce táborské mužstvo co nejlépe nastavit formu na středeční mistrovskou premiéru, ve které si to rozdá ve Slaném s čínským účastníkem druhé ligy Golden Dragon. Do zápasu proti Klatovům nemůže zasáhnout nemocný brankář Michal Novák. Táborští diváci tak uvidí poprvé v akci pomocníka ze Slavie Dominika Šorfa, který si vedl znamenitě už ve zmiňovaném prvním vzájemném střetnutí obou soupeřů.

Sestava, kterou Táborští do zápasu uvedou, už by se měla z větší části blížit té, která rozehraje ligovou sezonu. Škrty do ní dělají jen zdravotní potíže některých hráčů. Vedle obou indisponovaných brankářů nemohou trenéři Arpád Györi a Miloslav Čech využít služeb obránce Václava Berana a útočníka Jana Trummera, které sužují zranění. Dlouhodobě zůstává na marodce Jakub Pípal.      

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

Starší aktuality