Extraligoví dorostenci nestačili na Motor, v sobotu se rozloučí s domácími fandy

09.03.2019 01:40, autor: Pavel Šácha

Dorostenci táborského HC už se nemusejí obávat o ztrátu extraligové příslušnosti a s vědomím toho nastoupili ve čtvrtek do jihočeského derby s Motorem České Budějovice. Výsledek jejich šedesátiminutového snažení nebyl příznivý a hostující tým dokráčel k vítězství 4:0. Radostnou chvilku naopak přineslo kohoutům prodloužení, ve kterém se brzy zakutálel na jejich sezónní konto další bod.

Extraligoví dorostenci nestačili na Motor, v sobotu se rozloučí s domácími fandy


Do vedení poslal hráče od Vltavy ve 14. minutě extáborský forvard Budík. Ve druhé části hry se Českobudějovičtí uklidnili dalšími dvěma góly. První z nich zaznamenal Petrásek už po necelých dvou minutách v přesilovce svého týmu a druhý přidal Pitel o devět minut později, tentokrát však v početní nevýhodě Motoru. Skóre v normální hrací době zpečetil ve třetí periodě Petrásek, jenž se znovu trefil jen dvě minuty po nástupu na led.

Jeho mustr použili táborští hokejisté v prodloužení a v čase 61:45 rozhodl o zisku bodu pro domácí celek Adam Kofroň starší.

V sobotu se dorostenecký výběr Tábora představí svým příznivcům naposledy. Tečku za sezonou, ve které vyválčil úspěch v podobě záchrany nejvyšší soutěže, udělá v duelu se sestupujícím Žďárem nad Sázavou. Úvodní buly padne v 16.15 hodin a mladí kohouti by si za své celosezónní úsilí jistě zasloužili ovace.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

Starší aktuality