Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led

01.08.2018 22:32, autor: Pavel Šácha

Ve středu 1. srpna úderem 18. hodiny vstoupili na ledovou plochu táborského zimního stadionu hráči druholigového A-mužstva. Pod otěžemi trenérů Arpáda Györiho, Miloslava Čecha a Zdeňka Šťastného absolvovalo úvodní trénink 21 hráčů.

Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led


Zahajovací tréninkové jednotce předcházel krátký proslov v šatně a doladění potřebných organizačních a materiálních záležitostí. Poté už se hokejisté rozdělili do připravených formací a vyjeli na led, kde napoprvé strávili zhruba sedmdesát minut. „První tréninky budou víceméně zahřívací, do plného režimu vstoupíme v příštím týdnu,“ poznamenal kouč Arpád Györi.

 Na ploše si svůj první trénink s táborským týmem odbyl brankář Milan Dudáček a mezi obránci nechyběl ani navrátilec z Kolína Ladislav Hlaveš. Do přípravy s Kohouty se zapojil také velezkušený forvard a odchovanec klubu Lukáš Květoň, jenž v uplynulé sezoně hájil barvy prvoligového Motoru České Budějovice.
 „Jsme rádi, že tady Lukáš je. Zatím se ještě poohlíží po jiném angažmá, ale moc bychom si přáli, aby s námi zůstal,“ říká manažer klubu Miroslav Volena. Podobná je situace kolem mladého útočníka Marka Pastyříka, kterého znají táborští diváci díky třem startům z minulé druholigové sezony.

 Přítomní fanoušci naopak marně hledali avizované navrátilce Marka Vaniše a Jakuba Krätzera, jejichž jména si museli trenéři z plánů pro novou sezonu vyškrtnout.
 „S Markem Vanišem jsme byli na všem domluveni, najisto jsme s ním počítali, ale minulý týden nám oznámil, že se rozhodl odjet za sestrou do Spojených států,“ informoval Miroslav Volena. „Také Jakub Krätzer přislíbil mně i trenérům, že se do přípravy zapojí, ale teď s námi vůbec nekomunikuje. Je to pro nás opravdu velké zklamání,“ neskrýval rozčarování manažer klubu.

  Z avizované enklávy mladých odchovanců prozatím nezasáhl do přípravy Lukáš Jindra, jenž se od tohoto týdne uchází o místo v kádru prvoligového Vsetína.

 V nejbližších týdnech tak čeká Miroslava Volenu a spol. práce na zacelení těchto mezer. Hovoří o tom i kouč Arpád Györi. „Během srpna budeme chtít kádr doplnit. Vyvíjíme snahu, ale zatím je předčasné cokoliv říkat. Někdy to v úvodu nejde úplně hladce, ale pak se to obrátí k lepšímu. Věříme, že tomu tak bude i v tomhle případě,“ řekl.  

Hráči na prvním tréninku

Brankáři: Milan Dudáček (naposledy David Servis ČB), Michal Novák.
Obránci: Kamil Černý, Marek Duben, Martin Havran, Ladislav Hlaveš (Kolín), David Košař, Jakub Pípal, Jan Raiterman, Josef Růžek, Jan Tesař.
Útočníci: David Blažek, Jan Březina, Štěpán Kadilák, Milan Kalaš (jun. Mladé Boleslavi, Lukáš Květoň (Motor ČB), Jakub Matušík, Marek Pastyřík (jun. Karlovy Vary), Radek Pechánek, Lukáš Prášek (jun. Motor ČB), Radek Seidl.

Na úvodním tréninku nechyběli ani obránce Marcel Dvořák a útočník Radim Škrdleta, ty však nepustily na led aktuální zdravotní problémy. Od příštího týdne se do přípravy zapojí Radim Heřman a Tomáš Syrovátka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Vánoční dresy HCT na hokej.cz

  Pá 14.12. |

  Sobotního charitativního utkání na táborském ledě si všiml také server hokej.cz

  Více...
 • Ondřej Kachyňa hostuje v Havířově

  Pá 07.12. |

  Obránce Ondřej Kachyňa odchází z Motoru České Budějovice na měsíční hostování do klubu AZ Residomo Havířov. Pokud by měl Havířov zájem, může být navíc hostování prodlouženo do konce ledna 2019. Táborskému týmu, kde dostával výrazný prostor ve všech herních situacích, tak mladý bek  dohledné době nepomůže.

 • Neúspěšný vstup do nadstavby

  Čt 06.12. |

  Extraligoví dorostenci HC Tábor otevřeli nadstavbové boje v nejvyšší soutěži porážkou 3:8 v Mladé Boleslavi. Následně se jim nepodařilo získat ani bonusový bod z nájezdů. Dvě branky poražených kohoutů obstaral Kundrát, zbylý zásah si připsal Vaněk. Už v sobotu od 14.30 hodin hostí táborští mladíci Duklu Jihlava. 

  Více...
 • Čertovský rej na fotkách

  Po 03.12. |

  V sekci Fotogalerie najdete snímky z letošního Čertovského reje na zimním stadionu.

  Více...
 • Dorost prohrál v Pardubicích 2:10

  So 24.11. |

  Tábortí extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na východě Čech druhým Pardubicím vysoko 2:9. Záhy neuspěli ani v samostatných nájezdech. Branky poražených Jihočechů zaznamenali Suchan a Kundrát. 

Starší aktuality