Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led

01.08.2018 22:32, autor: Pavel Šácha

Ve středu 1. srpna úderem 18. hodiny vstoupili na ledovou plochu táborského zimního stadionu hráči druholigového A-mužstva. Pod otěžemi trenérů Arpáda Györiho, Miloslava Čecha a Zdeňka Šťastného absolvovalo úvodní trénink 21 hráčů.

Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led


Zahajovací tréninkové jednotce předcházel krátký proslov v šatně a doladění potřebných organizačních a materiálních záležitostí. Poté už se hokejisté rozdělili do připravených formací a vyjeli na led, kde napoprvé strávili zhruba sedmdesát minut. „První tréninky budou víceméně zahřívací, do plného režimu vstoupíme v příštím týdnu,“ poznamenal kouč Arpád Györi.

 Na ploše si svůj první trénink s táborským týmem odbyl brankář Milan Dudáček a mezi obránci nechyběl ani navrátilec z Kolína Ladislav Hlaveš. Do přípravy s Kohouty se zapojil také velezkušený forvard a odchovanec klubu Lukáš Květoň, jenž v uplynulé sezoně hájil barvy prvoligového Motoru České Budějovice.
 „Jsme rádi, že tady Lukáš je. Zatím se ještě poohlíží po jiném angažmá, ale moc bychom si přáli, aby s námi zůstal,“ říká manažer klubu Miroslav Volena. Podobná je situace kolem mladého útočníka Marka Pastyříka, kterého znají táborští diváci díky třem startům z minulé druholigové sezony.

 Přítomní fanoušci naopak marně hledali avizované navrátilce Marka Vaniše a Jakuba Krätzera, jejichž jména si museli trenéři z plánů pro novou sezonu vyškrtnout.
 „S Markem Vanišem jsme byli na všem domluveni, najisto jsme s ním počítali, ale minulý týden nám oznámil, že se rozhodl odjet za sestrou do Spojených států,“ informoval Miroslav Volena. „Také Jakub Krätzer přislíbil mně i trenérům, že se do přípravy zapojí, ale teď s námi vůbec nekomunikuje. Je to pro nás opravdu velké zklamání,“ neskrýval rozčarování manažer klubu.

  Z avizované enklávy mladých odchovanců prozatím nezasáhl do přípravy Lukáš Jindra, jenž se od tohoto týdne uchází o místo v kádru prvoligového Vsetína.

 V nejbližších týdnech tak čeká Miroslava Volenu a spol. práce na zacelení těchto mezer. Hovoří o tom i kouč Arpád Györi. „Během srpna budeme chtít kádr doplnit. Vyvíjíme snahu, ale zatím je předčasné cokoliv říkat. Někdy to v úvodu nejde úplně hladce, ale pak se to obrátí k lepšímu. Věříme, že tomu tak bude i v tomhle případě,“ řekl.  

Hráči na prvním tréninku

Brankáři: Milan Dudáček (naposledy David Servis ČB), Michal Novák.
Obránci: Kamil Černý, Marek Duben, Martin Havran, Ladislav Hlaveš (Kolín), David Košař, Jakub Pípal, Jan Raiterman, Josef Růžek, Jan Tesař.
Útočníci: David Blažek, Jan Březina, Štěpán Kadilák, Milan Kalaš (jun. Mladé Boleslavi, Lukáš Květoň (Motor ČB), Jakub Matušík, Marek Pastyřík (jun. Karlovy Vary), Radek Pechánek, Lukáš Prášek (jun. Motor ČB), Radek Seidl.

Na úvodním tréninku nechyběli ani obránce Marcel Dvořák a útočník Radim Škrdleta, ty však nepustily na led aktuální zdravotní problémy. Od příštího týdne se do přípravy zapojí Radim Heřman a Tomáš Syrovátka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
 • Dorost zůstal doma bez bodu

  So 22.09. |

  Dorostenecký tým Tábor podlehl v sobotním extraligovém střetnutí na domácím ledě Dukle Jihlava 2:5. Obě branyk poraženého týmu zaznamenal Suchan.  

Starší aktuality