Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led

01.08.2018 22:32, autor: Pavel Šácha

Ve středu 1. srpna úderem 18. hodiny vstoupili na ledovou plochu táborského zimního stadionu hráči druholigového A-mužstva. Pod otěžemi trenérů Arpáda Györiho, Miloslava Čecha a Zdeňka Šťastného absolvovalo úvodní trénink 21 hráčů.

Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led


Zahajovací tréninkové jednotce předcházel krátký proslov v šatně a doladění potřebných organizačních a materiálních záležitostí. Poté už se hokejisté rozdělili do připravených formací a vyjeli na led, kde napoprvé strávili zhruba sedmdesát minut. „První tréninky budou víceméně zahřívací, do plného režimu vstoupíme v příštím týdnu,“ poznamenal kouč Arpád Györi.

 Na ploše si svůj první trénink s táborským týmem odbyl brankář Milan Dudáček a mezi obránci nechyběl ani navrátilec z Kolína Ladislav Hlaveš. Do přípravy s Kohouty se zapojil také velezkušený forvard a odchovanec klubu Lukáš Květoň, jenž v uplynulé sezoně hájil barvy prvoligového Motoru České Budějovice.
 „Jsme rádi, že tady Lukáš je. Zatím se ještě poohlíží po jiném angažmá, ale moc bychom si přáli, aby s námi zůstal,“ říká manažer klubu Miroslav Volena. Podobná je situace kolem mladého útočníka Marka Pastyříka, kterého znají táborští diváci díky třem startům z minulé druholigové sezony.

 Přítomní fanoušci naopak marně hledali avizované navrátilce Marka Vaniše a Jakuba Krätzera, jejichž jména si museli trenéři z plánů pro novou sezonu vyškrtnout.
 „S Markem Vanišem jsme byli na všem domluveni, najisto jsme s ním počítali, ale minulý týden nám oznámil, že se rozhodl odjet za sestrou do Spojených států,“ informoval Miroslav Volena. „Také Jakub Krätzer přislíbil mně i trenérům, že se do přípravy zapojí, ale teď s námi vůbec nekomunikuje. Je to pro nás opravdu velké zklamání,“ neskrýval rozčarování manažer klubu.

  Z avizované enklávy mladých odchovanců prozatím nezasáhl do přípravy Lukáš Jindra, jenž se od tohoto týdne uchází o místo v kádru prvoligového Vsetína.

 V nejbližších týdnech tak čeká Miroslava Volenu a spol. práce na zacelení těchto mezer. Hovoří o tom i kouč Arpád Györi. „Během srpna budeme chtít kádr doplnit. Vyvíjíme snahu, ale zatím je předčasné cokoliv říkat. Někdy to v úvodu nejde úplně hladce, ale pak se to obrátí k lepšímu. Věříme, že tomu tak bude i v tomhle případě,“ řekl.  

Hráči na prvním tréninku

Brankáři: Milan Dudáček (naposledy David Servis ČB), Michal Novák.
Obránci: Kamil Černý, Marek Duben, Martin Havran, Ladislav Hlaveš (Kolín), David Košař, Jakub Pípal, Jan Raiterman, Josef Růžek, Jan Tesař.
Útočníci: David Blažek, Jan Březina, Štěpán Kadilák, Milan Kalaš (jun. Mladé Boleslavi, Lukáš Květoň (Motor ČB), Jakub Matušík, Marek Pastyřík (jun. Karlovy Vary), Radek Pechánek, Lukáš Prášek (jun. Motor ČB), Radek Seidl.

Na úvodním tréninku nechyběli ani obránce Marcel Dvořák a útočník Radim Škrdleta, ty však nepustily na led aktuální zdravotní problémy. Od příštího týdne se do přípravy zapojí Radim Heřman a Tomáš Syrovátka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dorostenci vezou od Sázavy (jen) bod

  Pá 22.02. |

  Ve čtvrtečním utkání dorostenecké extraligy podlehli táborští mladíci ve Žďáru nad Sázavou poslednímu týmu tabulky 3:4. Ze závěrečných nájezdů ale vytěžili bod. V sobotu od 14.30 hodin hostí kohouti o prvenství bojující Havlíčkův Brod. 

  Více...
 • ŽIhadla hrát druhou ligu nebudou (?)

  Čt 21.02. |

  Z mapy druholigových mužstev pro nacházející mistrovský ročník téměř s určitostí zmizí Moravské Budějovice. Důvod? Majitel klubu Zdeněk Stojánek prodal licenci do jiného města. Pravděpdobně se jedná o Znojmo, které by mělo končit v mezináordní EBEL ligy a vrátit se do českých hokejových vod.

  Více...
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

Starší aktuality