Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led

01.08.2018 22:32, autor: Pavel Šácha

Ve středu 1. srpna úderem 18. hodiny vstoupili na ledovou plochu táborského zimního stadionu hráči druholigového A-mužstva. Pod otěžemi trenérů Arpáda Györiho, Miloslava Čecha a Zdeňka Šťastného absolvovalo úvodní trénink 21 hráčů.

Druholigoví táborští hokejisté vyrukovali poprvé v nové sezoně na led


Zahajovací tréninkové jednotce předcházel krátký proslov v šatně a doladění potřebných organizačních a materiálních záležitostí. Poté už se hokejisté rozdělili do připravených formací a vyjeli na led, kde napoprvé strávili zhruba sedmdesát minut. „První tréninky budou víceméně zahřívací, do plného režimu vstoupíme v příštím týdnu,“ poznamenal kouč Arpád Györi.

 Na ploše si svůj první trénink s táborským týmem odbyl brankář Milan Dudáček a mezi obránci nechyběl ani navrátilec z Kolína Ladislav Hlaveš. Do přípravy s Kohouty se zapojil také velezkušený forvard a odchovanec klubu Lukáš Květoň, jenž v uplynulé sezoně hájil barvy prvoligového Motoru České Budějovice.
 „Jsme rádi, že tady Lukáš je. Zatím se ještě poohlíží po jiném angažmá, ale moc bychom si přáli, aby s námi zůstal,“ říká manažer klubu Miroslav Volena. Podobná je situace kolem mladého útočníka Marka Pastyříka, kterého znají táborští diváci díky třem startům z minulé druholigové sezony.

 Přítomní fanoušci naopak marně hledali avizované navrátilce Marka Vaniše a Jakuba Krätzera, jejichž jména si museli trenéři z plánů pro novou sezonu vyškrtnout.
 „S Markem Vanišem jsme byli na všem domluveni, najisto jsme s ním počítali, ale minulý týden nám oznámil, že se rozhodl odjet za sestrou do Spojených států,“ informoval Miroslav Volena. „Také Jakub Krätzer přislíbil mně i trenérům, že se do přípravy zapojí, ale teď s námi vůbec nekomunikuje. Je to pro nás opravdu velké zklamání,“ neskrýval rozčarování manažer klubu.

  Z avizované enklávy mladých odchovanců prozatím nezasáhl do přípravy Lukáš Jindra, jenž se od tohoto týdne uchází o místo v kádru prvoligového Vsetína.

 V nejbližších týdnech tak čeká Miroslava Volenu a spol. práce na zacelení těchto mezer. Hovoří o tom i kouč Arpád Györi. „Během srpna budeme chtít kádr doplnit. Vyvíjíme snahu, ale zatím je předčasné cokoliv říkat. Někdy to v úvodu nejde úplně hladce, ale pak se to obrátí k lepšímu. Věříme, že tomu tak bude i v tomhle případě,“ řekl.  

Hráči na prvním tréninku

Brankáři: Milan Dudáček (naposledy David Servis ČB), Michal Novák.
Obránci: Kamil Černý, Marek Duben, Martin Havran, Ladislav Hlaveš (Kolín), David Košař, Jakub Pípal, Jan Raiterman, Josef Růžek, Jan Tesař.
Útočníci: David Blažek, Jan Březina, Štěpán Kadilák, Milan Kalaš (jun. Mladé Boleslavi, Lukáš Květoň (Motor ČB), Jakub Matušík, Marek Pastyřík (jun. Karlovy Vary), Radek Pechánek, Lukáš Prášek (jun. Motor ČB), Radek Seidl.

Na úvodním tréninku nechyběli ani obránce Marcel Dvořák a útočník Radim Škrdleta, ty však nepustily na led aktuální zdravotní problémy. Od příštího týdne se do přípravy zapojí Radim Heřman a Tomáš Syrovátka.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tadeáš Dvořák v Porubě

  Út 07.08. |

  Třiadvacetiletý Tadeáš Dvořák z táborské brankářské líhně se uchází o místo v brankovišti prvoligové Poruby. V loňském ročníku hájil tento mladý gólman barvy Kadaně a stihl i jeden extraligový start v dresu chomutovských Pirátů.

 • HC Tábor na jchokej.cz

  So 04.08. |

  Startu přípravy druholigového A-týmu HC Tábor se v povídání s koučem Arpádem Györim věnoval i web jchokej.cz.

  Více...
 • Anna Kotounová s reprezentací

  Čt 02.08. |

  Na čtyřdenním soustředění ženských reprezentačních výběrů České republiky, které v těchto dnech hostí Telč, nechybí ani obránkyně táborského HC Anna Kotounová.

 • Středeční zahajovací trénink

  Út 31.07. |

  Hráči druholigového A-mužstva vyjedou ve středu 1. srpna poprvé na led domácího zimního stadionu. Úvodní trénink začne v 18 hodin.

 • Táborská stopa v Porubě?

  Út 24.07. |

  Odchovanec táborského hokeje David Stark, který v uplynulých sezonách hájil barvy juniorky Slavie Praha, se pokouší prosadit do
  druhé nejvyšší seniorské soutěže. Devatenáctiletý obránce by rád získal místo v kádru nováčka WSM ligy z Poruby, kde je na
  zkoušce.           

Starší aktuality