Druhé jihočeské derby v pěti dnech: Táborští navštíví obávané servismany

26.11.2019 22:09, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté ve středu uzavřou třetí dějství jihočeského druholigového dvojboje. Po vítězném vystoupení v Písku je čeká od 18 hodin podstatně náročnější duel na ledě českobudějovického David Servisu.

Druhé jihočeské derby v pěti dnech: Táborští navštíví obávané servismany


Vizitka týmu z Pouzar centra

Českobudějovický tým sídlí v aktuální tabulce skupiny Střed na 6. příčce s poměrně výraznou desetibodovou ztrátou na své nejbližší horní sousedy, ale na druhé straně
ale hájí bezpečný odstup od předposledního Písku.

Jisté je, že aktuální stav bodového konta servismanů rozhodně neodpovídá potenciálu jeho kádru, který vzbuzuje u soupeřů respekt. Nepřehlédnutelnou postavou je především velezkušený hrající asistent trenéra Tomáš Vak. Jednačtyřicetiletý útočník s více než šesti stovkami extraligových startů nejenže plní roli mentora mladších spoluhráčů, ale zdobí ho i výborná čísla.

Týmové produktivitě vládne s 10 góly a 14 asistencemi. Mimořádně údernou formaci s ním tvoří vysoce produktivní Roman Šulčík (8+15) a ostřílený bojovník Jakub Marek (10+9). Zajímavé je, že prozatímní korunu krále střelců David Servisu nenosí na hlavě ani jeden z nich, nýbrž podstatně mladší Miroslav Tejko (11+7). Mezi obránci jsou bodově na výši dva sloupy budějovické defenzívy, Daniel Dudáček (0+13) a Petr Škopek (5+6). Okamžitý léčivý efekt měl na mužstvo od Vltavy říjnový příchod Martina Hausera, který svými dokazuje, že jeho parádní minulá sezona v barvách Písku nebyla náhodná. A když k výše jmenovaným připojíme například extraligou ošlehaného matadora Vladimíra Sičáka, mimořádně talentované pomocníky z Motoru Ivana Lytvynova a Václava Svacha i zkušené forvardy Štěpána Hřebejka s Jiřím Ferebauerem, je jasné, že před sebou mají budoucí soupeři David Servisu těžkou šichtu.

Dosavadní vzájemné zápasy

Před třetím sezónním střetnutím mají oba středeční soupeři srovnané účty. Na začátku října slavili táborští hráči v Pouzar centru cenné vítězství 4:1, o necelý měsíc později ale Českobudějovičtí zaplatili v Táboře stejnou mincí a po výsledku 1:4 zněl vítězný pokřik z jejich kabiny.

Z táborské šatny

Kohouti v sobotu na dvoře píseckých Králů bujaře oslavili drtivé vítězství 9:2, už v pondělí ale nasměrovali své úsilí ke středeční bitvě na budějovickém bojišti.
V jejich sestavě se žádná výrazná změna očekávat nedá. Proti svým někdejším spoluhráčům pochopitelně nemůže vyrukovat dlouhodobě zraněný útočník Jan Trummer. Táborští trenéři nemají k dispozici ani Marcela Dvořáka, jenž doléčuje zranění z posledního domácího střetnutí proti Klatovům.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality