Druhé jihočeské derby v pěti dnech: Táborští navštíví obávané servismany

26.11.2019 22:09, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté ve středu uzavřou třetí dějství jihočeského druholigového dvojboje. Po vítězném vystoupení v Písku je čeká od 18 hodin podstatně náročnější duel na ledě českobudějovického David Servisu.

Druhé jihočeské derby v pěti dnech: Táborští navštíví obávané servismany


Vizitka týmu z Pouzar centra

Českobudějovický tým sídlí v aktuální tabulce skupiny Střed na 6. příčce s poměrně výraznou desetibodovou ztrátou na své nejbližší horní sousedy, ale na druhé straně
ale hájí bezpečný odstup od předposledního Písku.

Jisté je, že aktuální stav bodového konta servismanů rozhodně neodpovídá potenciálu jeho kádru, který vzbuzuje u soupeřů respekt. Nepřehlédnutelnou postavou je především velezkušený hrající asistent trenéra Tomáš Vak. Jednačtyřicetiletý útočník s více než šesti stovkami extraligových startů nejenže plní roli mentora mladších spoluhráčů, ale zdobí ho i výborná čísla.

Týmové produktivitě vládne s 10 góly a 14 asistencemi. Mimořádně údernou formaci s ním tvoří vysoce produktivní Roman Šulčík (8+15) a ostřílený bojovník Jakub Marek (10+9). Zajímavé je, že prozatímní korunu krále střelců David Servisu nenosí na hlavě ani jeden z nich, nýbrž podstatně mladší Miroslav Tejko (11+7). Mezi obránci jsou bodově na výši dva sloupy budějovické defenzívy, Daniel Dudáček (0+13) a Petr Škopek (5+6). Okamžitý léčivý efekt měl na mužstvo od Vltavy říjnový příchod Martina Hausera, který svými dokazuje, že jeho parádní minulá sezona v barvách Písku nebyla náhodná. A když k výše jmenovaným připojíme například extraligou ošlehaného matadora Vladimíra Sičáka, mimořádně talentované pomocníky z Motoru Ivana Lytvynova a Václava Svacha i zkušené forvardy Štěpána Hřebejka s Jiřím Ferebauerem, je jasné, že před sebou mají budoucí soupeři David Servisu těžkou šichtu.

Dosavadní vzájemné zápasy

Před třetím sezónním střetnutím mají oba středeční soupeři srovnané účty. Na začátku října slavili táborští hráči v Pouzar centru cenné vítězství 4:1, o necelý měsíc později ale Českobudějovičtí zaplatili v Táboře stejnou mincí a po výsledku 1:4 zněl vítězný pokřik z jejich kabiny.

Z táborské šatny

Kohouti v sobotu na dvoře píseckých Králů bujaře oslavili drtivé vítězství 9:2, už v pondělí ale nasměrovali své úsilí ke středeční bitvě na budějovickém bojišti.
V jejich sestavě se žádná výrazná změna očekávat nedá. Proti svým někdejším spoluhráčům pochopitelně nemůže vyrukovat dlouhodobě zraněný útočník Jan Trummer. Táborští trenéři nemají k dispozici ani Marcela Dvořáka, jenž doléčuje zranění z posledního domácího střetnutí proti Klatovům.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábor už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
Starší aktuality