DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

09.03.2020 23:13, autor: Pavel Šácha

Hokejoví dorostenci HC Tábor udělali o uplynulém víkendu další důležité krůčky vstříc udržení se v extraligové soutěži. Z náročného pražského dvojboje si přivezli nesmírně důležitých šest bodů a uhájili svou pozici ve čtyřce znamenající záchranu. Už v úterý od 14.45 hodin nastoupí na domácím stadionu k veledůležitému derby s Motorem České Budějovice. Mají všechno ve svých rukách; pokud ze zbývajících tří utkání s Motorem, Jihlavou a Technikou Brno vyválčí alespoň šest bodů, zůstane nejvyšší soutěž u Jordánu bez ohledu na ostatní výsledky.

DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

Hvězda Praha - HC Tábor

3:9 (0:4, 2:1, 1:4)

Pátek, 6.3.2020 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 26. Štefko (Helikar, Jurak), 30. Jurak (Potůček, Borodenko), 60. Borodenko (Helikar) - 3. Vaněk (Šťastný, Bašta), 6. Vaněk (Eremiáš), 16. Eremiáš (Cháb, Kundrát), 17. Šimák (Matašovský, Suchan), 28. Eremiáš (Čančura, Kundrát), 43. Eremiáš (Herda), 44. Eremiáš (Cháb, Adamec), 48. Šimák (Kundrát, Čančura), 59. Suchan (Matašovský, Bečvařík).

Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš.   Vyloučení: 7:8 - navíc Matašovský (Tábor) 10 minut.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:1   Střely: 27:44  

HVĚZDA PRAHA: Sluka (Vavřena) – Adam, Vojta, Hron – Nedvěd, Helikar, Potůček, Pírs, Jurak, Borodenko, Švadlák, Srb, Černý, Náhončík, Štefko, Spěváček.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Vaněk, Polák, Čančura, Bašta.

HC Kobra Praha - HC Tábor

4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Sobota, 7.3.2020 12:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Jiráček), 17. Procházka (Svoboda, Rejna), 26. Procházka (Bauer, Strnad), 57. Procházka (Jiráček) - 5. Kundrát (Eremiáš, Bečvařík), 14. Kofroň (Eremiáš), 23. Kundrát (Eremiáš, Cháb), 36. Šťastný (Vaněk), 39. Kohout (Šťastný, Bašta), 54. Matašovský (Suchan).

Rozhodčí: M. Sýkora - L. Sýkora, Kučera.   Vyloučení: 5:6 - navíc O. Nápravník (Kobra) 10 minut.   Využití: 0:3   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 31:32  

HC KOBRA PRAHA: Peyerl (Neudert) – Jiráček, A. Nápravník, Frydrich – Judiak, O. Nápravník, Čečetka, Procházka, Strnad (C), Rejna, Svoboda, Bauer.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Herda, Šťastný, Bečvařík, Adamec, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Souš, Vaněk, Čančura, Polák, Bašta.


René Skalický, asistent trenéra HC Tábor – po utkání s Hvězdou Praha: „Vědomi si důležitosti utkání jsme do zápasu výborně vstoupili a už v první třetině jsme vytáhli skóre až na 4:0. Ve druhé části jsme viditelně polevili, čehož soupeř dokázal využít ze zkorigování výsledku, ale ve třetí třetině kluci opět zabrali a skóre jsme navýšili až na devět gólů. V zápase se blýskl hlavně Adam Eremiáš, který se podepsal pod pět gólů našeho týmu.“ Po utkání s Kobrou Praha: „Z Kobry se ve všech kategoriích vozí body jen velmi těžko, a toho jsme si byli vědomi. Soupeř sice nastoupil jen v jedenácti hráčích, ale i tak nás po celý zápas trápil a na naše vedení dokázal vždy odpovědět. Teprve ke konci druhé třetiny jsme svůj drtivý tlak přetavili ve dvoubrankové vedení. Na začátku třetí části se odpočatý soupeř snažil vzdorovat, obzvláště když jsme mu nabídli přesilovku pět na tři. Té jsme se ale ubránili a hned poté, co jsme se dostali do plného počtu, jsme dali šestý gól a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Soupeř ke konci zápasu už jen korigoval na 4:6 a na víc už neměl síly. Se ziskem šesti bodů z Prahy jsme vysloveně spokojeni a jsou nejlepší pozvánkou na úterní veledůležité utkání o bytí a nebytí s Českými Budějovicemi.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NOVÁ ANKETA

  Pá 29.05. |

  Mužstvo HC Tábior už zná jména svých soupeřů v novém ročníku druhé ligy. Který z nich ve vás probouzí největší zájem? Hlasovat můžete do soboty 6. června v nové anketě na hlavní stránce tohoto webu. 

 • KRAJSKÁ LIGA NABÍDNE BOMBU?

  St 27.05. |

  Jihočeští činovníci už mají na stole všechny přihlášky do nového ročníku krajské ligy mužů. Jednu z nich podal i zcela nový tým na krajské mapě, prozatím pod názvem MH Hockey Academy České Budějovice. A bude to velmi atraktivní zpestření! Nejasná je naopak situace kolem jindřichohradeckého hokeje.

  Více...
 • Potvrzeno: Dominik Pavlát je v Plzni!

  Út 12.05. |

  Odchovanec táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se dočkal odměny za skvělou prvoligovou sezonu v barvách Chomutova. V příštím ročníku bude rozvíjet svůj ohromný talent a hokejové kvality v barvách extraligové Škody Plzeň. Hodně štěstí, Dominiku!

 • HC Tábor na Jihočeském hokeji

  St 08.04. |

  Uznávaný jihočeský hokejový redaktor Ladislav Lhota si povídal s koučem Arpádem Györium a společně se ohlédli za působením kohoutů v předčasně skončené druholigové sezoně.  

  Více...
 • Hokej.cz vyzdvihl táborské fanoušky

  Ne 22.03. |

  Web českého hokeje www.hokej.cz se ohlédl za zajímavými okamžiky v uplynulém ročníku druhé ligy skupiny Střed. Dvě z kapitol tohoto článku patří táborskému hokeji.

  Více...
Starší aktuality