DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

09.03.2020 23:13, autor: Pavel Šácha

Hokejoví dorostenci HC Tábor udělali o uplynulém víkendu další důležité krůčky vstříc udržení se v extraligové soutěži. Z náročného pražského dvojboje si přivezli nesmírně důležitých šest bodů a uhájili svou pozici ve čtyřce znamenající záchranu. Už v úterý od 14.45 hodin nastoupí na domácím stadionu k veledůležitému derby s Motorem České Budějovice. Mají všechno ve svých rukách; pokud ze zbývajících tří utkání s Motorem, Jihlavou a Technikou Brno vyválčí alespoň šest bodů, zůstane nejvyšší soutěž u Jordánu bez ohledu na ostatní výsledky.

DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

Hvězda Praha - HC Tábor

3:9 (0:4, 2:1, 1:4)

Pátek, 6.3.2020 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 26. Štefko (Helikar, Jurak), 30. Jurak (Potůček, Borodenko), 60. Borodenko (Helikar) - 3. Vaněk (Šťastný, Bašta), 6. Vaněk (Eremiáš), 16. Eremiáš (Cháb, Kundrát), 17. Šimák (Matašovský, Suchan), 28. Eremiáš (Čančura, Kundrát), 43. Eremiáš (Herda), 44. Eremiáš (Cháb, Adamec), 48. Šimák (Kundrát, Čančura), 59. Suchan (Matašovský, Bečvařík).

Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš.   Vyloučení: 7:8 - navíc Matašovský (Tábor) 10 minut.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:1   Střely: 27:44  

HVĚZDA PRAHA: Sluka (Vavřena) – Adam, Vojta, Hron – Nedvěd, Helikar, Potůček, Pírs, Jurak, Borodenko, Švadlák, Srb, Černý, Náhončík, Štefko, Spěváček.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Vaněk, Polák, Čančura, Bašta.

HC Kobra Praha - HC Tábor

4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Sobota, 7.3.2020 12:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Jiráček), 17. Procházka (Svoboda, Rejna), 26. Procházka (Bauer, Strnad), 57. Procházka (Jiráček) - 5. Kundrát (Eremiáš, Bečvařík), 14. Kofroň (Eremiáš), 23. Kundrát (Eremiáš, Cháb), 36. Šťastný (Vaněk), 39. Kohout (Šťastný, Bašta), 54. Matašovský (Suchan).

Rozhodčí: M. Sýkora - L. Sýkora, Kučera.   Vyloučení: 5:6 - navíc O. Nápravník (Kobra) 10 minut.   Využití: 0:3   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 31:32  

HC KOBRA PRAHA: Peyerl (Neudert) – Jiráček, A. Nápravník, Frydrich – Judiak, O. Nápravník, Čečetka, Procházka, Strnad (C), Rejna, Svoboda, Bauer.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Herda, Šťastný, Bečvařík, Adamec, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Souš, Vaněk, Čančura, Polák, Bašta.


René Skalický, asistent trenéra HC Tábor – po utkání s Hvězdou Praha: „Vědomi si důležitosti utkání jsme do zápasu výborně vstoupili a už v první třetině jsme vytáhli skóre až na 4:0. Ve druhé části jsme viditelně polevili, čehož soupeř dokázal využít ze zkorigování výsledku, ale ve třetí třetině kluci opět zabrali a skóre jsme navýšili až na devět gólů. V zápase se blýskl hlavně Adam Eremiáš, který se podepsal pod pět gólů našeho týmu.“ Po utkání s Kobrou Praha: „Z Kobry se ve všech kategoriích vozí body jen velmi těžko, a toho jsme si byli vědomi. Soupeř sice nastoupil jen v jedenácti hráčích, ale i tak nás po celý zápas trápil a na naše vedení dokázal vždy odpovědět. Teprve ke konci druhé třetiny jsme svůj drtivý tlak přetavili ve dvoubrankové vedení. Na začátku třetí části se odpočatý soupeř snažil vzdorovat, obzvláště když jsme mu nabídli přesilovku pět na tři. Té jsme se ale ubránili a hned poté, co jsme se dostali do plného počtu, jsme dali šestý gól a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Soupeř ke konci zápasu už jen korigoval na 4:6 a na víc už neměl síly. Se ziskem šesti bodů z Prahy jsme vysloveně spokojeni a jsou nejlepší pozvánkou na úterní veledůležité utkání o bytí a nebytí s Českými Budějovicemi.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Jakub Šedivý v sestavě na MS

  Po 27.12. |

  Čeští reprezentanti do 20 let vstoupili v pondělí do bojů na mistrovství světa, a to prestižním střetnutím s domácí Kanadou. Tučnou porci minut strávil na ledě také táborský hokejový odchovanec Jakub Šedivý, jenž momentálně působí v organizaci libereckých Bílých Tygrů. Popřejme obránci z táborské líhně mezi světovou elitou hodně štěstí.  

  Více...
 • ROZHOVOR S JIŘÍM TESAŘEM

  Po 06.12. |

  Brankář táborského extraligového dorostu Jiří Tesař vychytal v uplynulém týdnu dvě nuly a neuniklo to ani pozornosti největšího tuzemského hokejového serveru Hokej.cz. Co všechno v rozhovoru zaznělo? 

  Více...
 • Kapitánem je Radek Seidl

  Út 23.11. |

  Do dalšího průběhu druholigové sezony povede táborské kohouty s kapitánským céčkem na dresu zkušený útočník Radek Seidl. Ten až dosud působil jako jeden ze dvou asistentů kapitána. Tím zůstává Kamil Černý, o druhém áčku zatím není definitivně rozhodnuto.

 • Další odchovanec v extralize!

  So 20.11. |

  Osmnáctiletý táborský odchovanec Jakub Šedivý má za sebou debut v extraligovém týmu Bílých Tygrů z Liberce. Talentovaný obránce, jenž na uplynulém MS osmnáctiletých plnil roli kapitána národního týmu a je pevným článkem defenzívy prvoligových Benátek nad Jizerou, nastoupil za Liberec do zápasu proti úřadujícímu mistrovi z Třince (2:4).  

  Více...
 • Ruští hráči v Táboře nezůstali

  Út 16.11. |

  Táborským příznivcům dlužíme informaci o nedávné týdenní zkoušce dvou ruských útočníků Grigorije Romanova a Daniila Lyutova. Ani jeden z nich se do sezonních plánů trenérů nevešel. Romanov nakonec zakotvil v Chebu, Lyutov se z administrativních důvodů vrátil do Ruska.

Starší aktuality