DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

09.03.2020 23:13, autor: Pavel Šácha

Hokejoví dorostenci HC Tábor udělali o uplynulém víkendu další důležité krůčky vstříc udržení se v extraligové soutěži. Z náročného pražského dvojboje si přivezli nesmírně důležitých šest bodů a uhájili svou pozici ve čtyřce znamenající záchranu. Už v úterý od 14.45 hodin nastoupí na domácím stadionu k veledůležitému derby s Motorem České Budějovice. Mají všechno ve svých rukách; pokud ze zbývajících tří utkání s Motorem, Jihlavou a Technikou Brno vyválčí alespoň šest bodů, zůstane nejvyšší soutěž u Jordánu bez ohledu na ostatní výsledky.

DOROST: Na pražské misi Táborští obstáli, v úterý vyrukují do bitvy s Motorem

Hvězda Praha - HC Tábor

3:9 (0:4, 2:1, 1:4)

Pátek, 6.3.2020 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 26. Štefko (Helikar, Jurak), 30. Jurak (Potůček, Borodenko), 60. Borodenko (Helikar) - 3. Vaněk (Šťastný, Bašta), 6. Vaněk (Eremiáš), 16. Eremiáš (Cháb, Kundrát), 17. Šimák (Matašovský, Suchan), 28. Eremiáš (Čančura, Kundrát), 43. Eremiáš (Herda), 44. Eremiáš (Cháb, Adamec), 48. Šimák (Kundrát, Čančura), 59. Suchan (Matašovský, Bečvařík).

Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš.   Vyloučení: 7:8 - navíc Matašovský (Tábor) 10 minut.   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:1   Střely: 27:44  

HVĚZDA PRAHA: Sluka (Vavřena) – Adam, Vojta, Hron – Nedvěd, Helikar, Potůček, Pírs, Jurak, Borodenko, Švadlák, Srb, Černý, Náhončík, Štefko, Spěváček.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Vaněk, Polák, Čančura, Bašta.

HC Kobra Praha - HC Tábor

4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Sobota, 7.3.2020 12:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 9. Strnad (Jiráček), 17. Procházka (Svoboda, Rejna), 26. Procházka (Bauer, Strnad), 57. Procházka (Jiráček) - 5. Kundrát (Eremiáš, Bečvařík), 14. Kofroň (Eremiáš), 23. Kundrát (Eremiáš, Cháb), 36. Šťastný (Vaněk), 39. Kohout (Šťastný, Bašta), 54. Matašovský (Suchan).

Rozhodčí: M. Sýkora - L. Sýkora, Kučera.   Vyloučení: 5:6 - navíc O. Nápravník (Kobra) 10 minut.   Využití: 0:3   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 31:32  

HC KOBRA PRAHA: Peyerl (Neudert) – Jiráček, A. Nápravník, Frydrich – Judiak, O. Nápravník, Čečetka, Procházka, Strnad (C), Rejna, Svoboda, Bauer.

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) – Kofroň, Herda, Šťastný, Bečvařík, Adamec, Kohout – Cháb, Eremiáš, Kundrát, Šimák, Matašovský, Suchan, Souš, Vaněk, Čančura, Polák, Bašta.


René Skalický, asistent trenéra HC Tábor – po utkání s Hvězdou Praha: „Vědomi si důležitosti utkání jsme do zápasu výborně vstoupili a už v první třetině jsme vytáhli skóre až na 4:0. Ve druhé části jsme viditelně polevili, čehož soupeř dokázal využít ze zkorigování výsledku, ale ve třetí třetině kluci opět zabrali a skóre jsme navýšili až na devět gólů. V zápase se blýskl hlavně Adam Eremiáš, který se podepsal pod pět gólů našeho týmu.“ Po utkání s Kobrou Praha: „Z Kobry se ve všech kategoriích vozí body jen velmi těžko, a toho jsme si byli vědomi. Soupeř sice nastoupil jen v jedenácti hráčích, ale i tak nás po celý zápas trápil a na naše vedení dokázal vždy odpovědět. Teprve ke konci druhé třetiny jsme svůj drtivý tlak přetavili ve dvoubrankové vedení. Na začátku třetí části se odpočatý soupeř snažil vzdorovat, obzvláště když jsme mu nabídli přesilovku pět na tři. Té jsme se ale ubránili a hned poté, co jsme se dostali do plného počtu, jsme dali šestý gól a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Soupeř ke konci zápasu už jen korigoval na 4:6 a na víc už neměl síly. Se ziskem šesti bodů z Prahy jsme vysloveně spokojeni a jsou nejlepší pozvánkou na úterní veledůležité utkání o bytí a nebytí s Českými Budějovicemi.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

 • Extáborští Dominikové v Příbrami

  St 05.08. |

  Ve středečním přípravném utkání mezi druholigovými týmy IHC Králové Písek a HC Příbram (4:5) se v dresu vítězných Středočechů představili dva hráči, kteří v minulé sezoně hájili barvy Tábora. Do příbramské branky se postavil Dominik Šorf, v útoku hrál Dominik Řepík.        

 • Dorost do Třemošné nejel

  So 01.08. |

  Táborští dorostenci si musejí na svůj první přípravný duel počkat déle, než předpokládali. Na pátek plánovaný zápas v Třemošné se vinou uzavření tamního zimního stadionu neuskutečnil.

 • Štěpán Kadilák pro Táborsko

  Út 09.06. |

  Středeční vydání Týdeníku Táborsko (10. 6.) přinese rozhovor s šéftrenérem mládeže HC Tábor Štěpánem Kadilákem na téma uplynulé i nadcházející sezony.   

Starší aktuality