DOROST: Kohouti splnili svůj domácí úkol, v boji o udržení jsou bohatší o šest bodů

04.02.2020 22:17, autor: Pavel Šácha

Extraligoví mladíci zdárně vstoupili do druhé poloviny programu skupiny o udržení. Do víkendového domácího dvojutkání rukovali s šestibodovým ziskovým plánem a podařilo se jim ho naplnit. V tabulce aktuální sídlí na třetí příčce s náskokem dvou bodů před Jihlavou (má ovšem zápas k dobru) a důležitým tříbodovým odstupem před svou sobotní obětí z Třemošné. Ve dnech 14. a 15. února se svěřenci trenérského triumvirátu Matušík – Skalický – Bačo vypraví k dalším důležitým bitvám do Olomouce a do Šumperka.

DOROST: Kohouti splnili svůj domácí úkol, v boji o udržení jsou bohatší o šest bodů

HC Tábor - PZ Kladno

5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Pátek, 31.1.2020 16:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Šťastný), 12. Suchan (Bečvařík), 18. Eremiáš (Kundrát, Šimák), 25. Matašovský (Bečvařík, Šťastný), 33. Kundrát (Eremiáš, Šimák) - 10. Rubáček, 52. Melichna.

Rozhodčí: Květoň - Jindra, Zíka.   Vyloučení: 5:5 - navíc Matašovský (Tábor) a Vosyka (Kladno) 10 minut OT.   Využití: 1:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 43:25  

HC TÁBOR: Korytar (Jansa) – Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec, Čančura - Šimák, Eremiáš, Kundrát - Cháb, Matašovský, Suchan - Bašta, Šťastný, Vaněk.

HC Tábor - HC Meteor Třemošná

4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Sobota, 1.2.2020 12:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 14. Matašovský (Suchan, Cháb), 31. Matašovský (Adamec, Korytar), 45. Vaněk (Šťastný, Bečvařík), 60. Eremiáš.

Rozhodčí: Pokorný - Horký, Kučera.   Vyloučení: 5:3 - navíc Eremiáš (Tábor 10 minut OT.   Využití: 0:0   Góly v oslabení: 1:0   Střely: 18:41  

HC TÁBOR: Korytar (Prchlík) - Kofroň, Janda, Herda, Bečvařík, Kohout, Adamec, Čančura - Šimák, Eremiáš, Kundrát - Cháb, Matašovský, Suchan - Polák, Šťastný, Vaněk, Bašta.


René Skalický, asistent trenéra dorostu HC Tábor – po utkání s PZ Kladno:
„V zápase s Kladnem jsme měli soupeři co vracet. V prvním kole jsme na Kladně velice nečekaně přišli o všechny tři body a chtěli to dnes napravit. Od začátku zápasu jsme soupeře tlačili dobrým pohybem a postupně v první třetině vytáhli skóre až na 3:1. Bohužel když kluci vycítí, že jim soupeř nestačí, začnou se chovat naprosto nedisciplinovaně. I přesto, že jsme po dvou třetinách vedli pohodově 5:1, nedalo se naši hru vůbec koukat a místo nacvičených signálů a nějakého systému jsme se hostům přizpůsobili v bezstarostném hokeji. Tři body nás samozřejmě těší, ale před zápasem s Třemošnou jsme museli varovně zvednout prst, neboť jsme věděli, že to bude úplně o něčem jiném.“
Po utkání s Třemošnou: „Hrálo se v podstatě o šest bodů, protože jsme po nečekaném vítězství soupeře v Budějovicích měli s Třemošnou stejnou startovací čáru na 22 bodech. Před zápasem jsme měli velice důrazný proslov ke klukům ohledně 'chaosu' v duelu s PZ, a nutno říci, že tentokrát všichni kluci odehráli naprosto špičkový zápas. Nebál bych se jim dát z taktiky za jedna. Plnili si skvěle úkoly a v čele s naprosto bezchybným Kubou Korytarem v bráně útočnou sílu Třemošné zcela vynulovali. Soupeř nás sice přestřílel, ale pouze z uctivé vzdálenosti. V prvních deseti minutách měl dokonce více za hry, ale potom už jsme otěže zápasu drželi v rukách my. Když dal Marek Matašovský v první třetině z úniku uklidňující první gól a ve druhé přidal z dalšího úniku druhou branku, už jsme věřili, že to dotáhneme bezchybně do konce. Ve třetí třetině jsme byli odměněni za trpělivou hru krásným třetím gólem Kryštofa Vaňka a v power play pečetil Adam Eremiáš jistotu velice důležitých tří bodů.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát debutoval za Plzeň

  So 21.11. |

  Talentovaný brankář z táborské hokejové líhně Dominik Pavlát učinil v pátek další zajímavý krok ve své velmi slibně nastartované kariéře. Poprvé po svém letním příchodu do plzeňské Škodovky zasáhl do extraligových bojů, a to v mimořádně náročném střetnutí na ledě Ocelářů Třinec. Mladý muž, který 11. listopadu oslavil jednadvacáté narozeniny, pochytal 35 z celkového počtu 37 střel soupeře a vysloužil si od svých trenérů i spoluhráčů velkou pochvalu. Pocit z dobře odvedené práce může Dominiku Pavlátovi hatit jen skutečnost, že jeho spoluhráči tentokrát nedokázali skórovat a odvezli si ze šlágru ve Slezsku porážku 0:3 (třetí gól přidali domácí při power play do prázdné klece).       

 • Vrátí se jméno Svejkovský do NHL?

  Út 03.11. |

  Mílový krok k zářivé budoucnosti v nejslavnější hokejové soutěži světa udělal v uplynulých týdnech Lukáš Svejkovský, syn táborského odchovance Jaroslava Svejkovského. Osmnáctiletého talentovaného útočníka, který se narodil ve Spojených státech a má dvojí občanství, si ve čtvrtém kole nedávného draftu vybral ze 108. pozice tým Pittsburgh Penguins. Jméno Svejkovský tak brzy může opět přibýt na mapu NHL. Jeho otec Jaroslav Svejkovský v ní odehrál 113 utkání a spolu s dalším Táborákem Radkem Dvořákem byl jedním ze třinácti Čechů, kterým se podařilo dát čtyři góly v jednom utkání (za Washington v Buffalu v roce 1997). Dalšímu rozkvětu jeho slibné kariéry zabránil surový faul protihráče, po kterém už se "Yogi" na led v roli hráče nevrátil.           

 • DOMINIK HAVELKA NA HOKEJ.CZ

  St 28.10. |

  Táborský obránce Dominik Havelka se nechal vyzpovídat serverem www.hokej.cz. O čem všem byla řeč.

  Více...
 • Radek Dvořák na hokej.cz

  Pá 25.09. |

  Jihočeský redaktor Ladislav Lhota vyzpovídal pro hokej.cz našeho nejúspěšnějšího odchovance a táborského patriota Radka Dvořáka. Co všechno v rozhovoru zaznělo?  

  Více...
 • První výsledky II. ligy sk. Jih

  So 19.09. |

  Kobra Praha - Klatovy 8:3 (Bříška 2, Tondr 2, Knesl, Mucha, Hlinka, Zídek - Přikryl, Hasman, Michel), Cheb - Příbram 2:8 (Prošek, Rubeš - Grubner 2, Dragoun 2, Kolouch, Kutlák, Řepík, Káník).

Starší aktuality