DOROST: Extraliga uzavřela svou první část. Startují nelítostné boje na ostří nože

30.11.2021 14:44, autor: Pavel Šácha

Extraligový dorost HC Tábor zapečetil svůj program v základní skupině Střed zápasy s oběma východočeskými protivníky. Ve čtvrtek se doma utkal s vedoucím Mountfieldem Hradec Králové, o dva dny později se vypravil do Pardubic. Solidní výkony z obou zápasů se promítly v zisk jediného bodu. Narodil se na pardubickém ledě, ale slovíčko zisk není úplně na místě. Vždyť táborští kohouti ještě v čase 59:17 vedli 5:4 a měli nakročeno k tříbodové odměně, aby nakonec podlehli Dynamu po nájezdech.

DOROST: Extraliga uzavřela svou první část. Startují nelítostné boje na ostří nože

HC Tábor - Mountfield HK

2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Čtvrtek, 25.11.2021 18:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 20. Šindelář (Kofroň), 54. Bůžek (Dušek) - 9. Hora, 15. Král (Hora), 17. Samek (Pavlík), 24. Vencl (Král, Hora), 44. Trejbal (Klíma), 57. Hora (Fiala, Mach).

Rozhodčí: Mejzlík - Kubíček, Bělohlav.   Vyloučení: 7:1   Využití: 0:3   Góly v oslabení: 1:0   Střely: 22:36  

HC TÁBOR: Tesař – Bůžek, Shaklein, Štastný, Cícha, Ondřej, Šíma – Křepelka, Šindelář, Kofroň, Dušek, Špánek, Kupka, Fábera, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok.

MOUNTFIELD HK: Meišner (33. Mrázek) – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Bezpalec, Samek – Pavlík, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný.

Dynamo Pardubice - HC Tábor

6:5sn (2:1, 2:2, 1:2 - 0:0)

Sobota, 27.11.2021 0:00 - Dorost

 

Branky a nahrávky: 2. Lejdar (Holec), 19. Kantor (Pilař), 29. Vrba (Bolehovský), 35. Pilař (Kalužík, Šmerda), 60. Hiemer, rozh. náj. Šmerda - 11. Eremiáš (Pospíchal), 21. Kofroň (Šindelář, Sabiniok), 26. Shaklein (Eremiáš), 46. Bůžek, 48. Bůžek (Sabiniok).

Rozhodčí: Vepřovský - Kalina, Kopecký.   Vyloučení: 7:6   Využití: 1:3   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 35:28  

DYNAMO PARDUBICE: Antoš – Úlehla, Sopoušek, Šmerda, Oliva, Holec, Hemský, Straka, Kaštánek – Bolehovský, Hiemer, Lejdar, Jedlička, Pilař, Pražan, Kalužík, Vrba, Kantor.

HC TÁBOR: Tesař – Bůžek, Shaklein, Šťastný, Cícha, Ondřej, Šíma – Křepelka, Šindelář, Kofroň, Dušek, Špánek, Kupka, Fábera, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok.


René Skalický, asistent trenéra dorostu HC Tábor – po zápase s Mountfieldem:
„Musím říct, že jsme s lídrem skupiny odehráli výborné utkání a odcházeli jsme z něj s hlavami nahoře. Konečný výsledek je pro nás až moc krutý. Bruslařsky jsme podle mě doonce měli navrch, ale soupeř má obrovskou herní kvalitu a individuality, které umějí zápas rozhodnout. My se naopak
na své góly hrozně nadřeme. Hezké bylo, jak nás z hlediště podporovali kluci z juniorky. Za to jim chceme poděkovat.“ Po zápase v Pardubicích: „Z Pardubic jsme se vraceli skoro zdrcení, i když jsme získali bod, který bychom před zápasem asi i brali. V Pardubicích jsme odehráli opravdu výborný zápas, ve kterém jsme byli lepší. Ve třetí třetině se nám podařilo strhnout vedení na svou stranu. Při dlouhé domácí power play jsme pak měli třikrát před sebou prázdnou bránu s pukem na holi útočné modré čáře, ale místo toho, abychom utkání rozhodli, tak jsme dostali hloupý gól na 5:5. Ještě v prodloužení jsme trefili břevno, ale nakonec jsme prohráli v nájezdech, které už jsou loterie. Moc nás to mrzí, Pardubicím jsme letos odevzdali naprosto zbytečně pět ze šesti bodů.“

Startuje ostrá druhá část extraligy

Už v tomto týdnu zahájí táborští mladíci náročnou záchranářskou misi s podtitulem Naděje. Bojovat o ni budou ve skupině nazvané O účast v play-off. Její systém popisuje článek pod následujícím odkazem:
https://www.hokej.cz/los-druhe-faze-eld-12-tymu-bez-nervu-dole-boj-o-play-off-i-zachranu/5061120

Pro mužstvo HC Tábor začne její program pořádně zostra. Už ve čtvrtek se vypraví do Českých Budějovic k jihočeské bitvě s Motorem, v sobotu od 14.45 hodin doma hostí výše postaveného tabulkového souseda z Havlíčkova Brodu.       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • PŘIPRAVUJEME...

  Po 25.04. |

  Obsáhlý rozhovor s trenérem A-týmu HC Tábor Arpádem Györim o úspěšném uplynulém ročníku. Sledujte v příštích dnech náš klubový web. 

 • Rozhovor s Kubou Suchánkem

  Pá 18.03. |

  Server hokej.cz přinesl rozhovor s vítězem Radegast Indexu za měsíc leden: Táborákem každým coulem Jakubem Suchánkem

  Více...
 • Finalisté II. ligy už jsou kompletní

  Ne 13.03. |

  Obsazení finále už zná i skupina Sever. Dvůr Králové zdolal v rozhodující sedmé bitvě Mostecké lvy 3:2 po samostatných nájezdech a v boji o účast v kvalifikaci vyzve Letňany. Finálové série startují ve středu: Tábor - Příbram, Letňany - Dvůr Králové, Nový Jičín - Opava.  

  Více...
 • VSTUPNÉ A TERMÍNY 1. KOLA PLAY-OFF

  Čt 24.02. |

  Va tomto webu nadejte informace o vstupném na zápasy 1. kola play-off.  V sekci A-mužstva je i plánovaný rozpis utkání semifinálové série proti Havlíčkovu Brodu.  

  Více...
 • NOVÁ ANKETA ZDE NA WEBU!

  So 12.02. |

  Na hlavním panelu klubového webu je pro vás připravena anketa směřující k blížícímu se startu play-off.

Starší aktuality