Do Tábora v úterý zavítají k další přípravné prověrce hokejisté Moravských Budějovic

12.08.2019 17:54, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté si v úterý odškrtnou v harmonogramu své přípravy druhou zápasovou položku. Na svém stadionu si to od 18 hodin rozdají s nově se tvořícím celkem Moravských Budějovic.

Do Tábora v úterý zavítají k další přípravné prověrce hokejisté Moravských Budějovic


Ještě pár týdnů před koncem uplynulé druholigové sezony to vypadalo, že Moravské Budějovice po stěhování druholigové licence do Znojma z mapy třetí nejvyšší soutěže zmizí. Možná i proto z nich v play-off soutěže spadla tíha nervozity a zůstaly jen jediný krůček od bran baráže o Chance ligu. Následná dohoda se Znojmem vrátila Žihadlům příslušnost ke druhé lize, a navíc se rozproudila úzká spolupráce mezi oběma kluby.

Vedení klubu, konkrétně jednatelskou a trenérskou pozici, nyní třímá v rukách Miroslav Vybíral. Co se týče kádru, k dispozici mu zůstalo několik stálic z předchozí sezony. Jmenujme například brankáře Vacka, obránce Peroutku s Pelikánem či útočníky Horkého, Krutiše, Hačeckého a Bulína.
 Řada aktuálních posil žluto-černé družiny má vazby na znojemskou líheň, ale dorazili i hráči z jiných zdrojů. Pro fanoušky budou zřejmě nejzajímavějšími jmény českobudějovický bek Daniel Dudáček (David servis) nebo matador Milan Procházka, jenž má na kontě přes pět stovek extraligových startů a další četné účasti ve druhé nejvyšší soutěži.

Táborské mužstvo představilo většinu aktuálních nových hráčů v úvodním duelu s juniorkou Motoru, který mu přineslo vítězství 5:2 a užitečné poznatky do dalších týdnů přípravy. Proti Moravským Budějovicím by se do hry měli zapojit nejzkušenější hráči kádru, kteří ve čtvrtek odpočívali, ale také další nová krev v šatně kohoutů.    

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

Starší aktuality