Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“

12.06.2017 01:00, autor: Pavel Šácha

Bilance každé skončené sezony vykazuje pozitiva i negativa, nálezy i ztráty. A právě v první kategorii rozhodně nemůže chybět jméno obránce Jana Tesaře.

Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“


Když po tvrdé přípravě vlétl na druholigová seniorská kolbiště, bylo mu sedmnáct let. S náročnými kritérii soutěže se rval od začátku jako lev. Někdy jeho výkony sklidily chválu, jindy zasely pochybnosti. S přibývajícím počtem zápasů ovšem sebevědomí i herní projev Jana Tesaře rostly před očima. Ve vrcholící sezoně už patřil k nezdolným pilířům táborské defenzívy a měrou vrchovatou splácel důvěru, které se mu dostalo.

 V současné době už talentovaný mladík usilovně zbrojí na svou druhou seniorskou sezonu. A právě ta by mu měla v týmovém  scénáři pro třetí nejvyšší soutěž přiřknout ještě významnější roli.       

Máte za sebou první ostrou sezonu v seniorské soutěži. Jaké jste si z ní odnesl pocity?
 „Na začátku byly spíš rozpaky a nevyvíjelo se to optimálně. Postupem času jsem ale začal ten hokej mezi dospělými víc vnímat a s každým dalším zápasem jsem získával jistotu a zkušenosti. Řekl bych, že jsem si zvykl, a pak už jsem se cítil dobře. Ani z pohledu celého týmu to nebylo po tom ne zrovna ideálním začátku špatné, i když nás samozřejmě může mrzet, že jsme se nakonec nedostali dál.“

V současnosti už se připravujete na svou druhou sezonu v soutěži. Po té předešlé se dá předpokládat, že se v mužstvu i vzhledem k několika odchodům chopíte ještě výraznější pozice. Jste na to připravený?
 „Upřímně řečeno, moc o tom nepřemýšlím. Až na ledě se ukáže, jak se to nakonec vyvine. Hrozně důležitá je důvěra; když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe. Mne jako mladému hráči tohle hodně pomohlo. Pokud se ale do takové role v týmu dostanu, udělám maximum pro to, abych ji naplnil.“

Když už jsme u nadcházející sezony, jak vnímáte změny, které se udály v obsazení soutěže? Přihlášku nakonec nepodal ani sousední Jindřichův Hradec coby letitý rival Tábora…
 „S klukama jsme o tom v šatně prohodili pár slov, sleduju to na internetu. Možná je lepší, že se v soutěži zase objeví nějaké nové týmy. Co se týče Hradce, je samozřejmě škoda, že tahle derby ubydou. Z dlouhodobého hlediska to ale s Vajgarem asi jinak dopadnout nemohlo.“ 

Příprava týmu na suchu už se pomalu blíží ke konci. Můžete ji v krátkosti shrnout?
 „Musím říct, že je hodně náročná, ale to už je tady taková klasika. S mužstvem trénujeme třikrát v týdnu, z toho dvakrát po dvou hodinách, a někdy se to ještě protáhne. My mladší hráči pak chodíme ve zbylých dnech ještě s dorostem, takže je toho fakt docela hodně.“

Nepopulární letní dril letos podstupuje nezvykle početná skupina hráčů, navíc výrazně omlazená. Je to v tomhle ohledu hodně specifické?
 „Nemyslím si, že by to bylo v něčem odlišné. Je dobře, že tady máme konkurenci a budeme se prát o místo. Pro mne je pozitivní, že se do přípravy zapojili i kluci mého ročníku. Někteří z nich jsou ještě mladší než já, takže už nejsem tak úplně benjamínek… (úsměv)“              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

Starší aktuality