Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“

12.06.2017 01:00, autor: Pavel Šácha

Bilance každé skončené sezony vykazuje pozitiva i negativa, nálezy i ztráty. A právě v první kategorii rozhodně nemůže chybět jméno obránce Jana Tesaře.

Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“


Když po tvrdé přípravě vlétl na druholigová seniorská kolbiště, bylo mu sedmnáct let. S náročnými kritérii soutěže se rval od začátku jako lev. Někdy jeho výkony sklidily chválu, jindy zasely pochybnosti. S přibývajícím počtem zápasů ovšem sebevědomí i herní projev Jana Tesaře rostly před očima. Ve vrcholící sezoně už patřil k nezdolným pilířům táborské defenzívy a měrou vrchovatou splácel důvěru, které se mu dostalo.

 V současné době už talentovaný mladík usilovně zbrojí na svou druhou seniorskou sezonu. A právě ta by mu měla v týmovém  scénáři pro třetí nejvyšší soutěž přiřknout ještě významnější roli.       

Máte za sebou první ostrou sezonu v seniorské soutěži. Jaké jste si z ní odnesl pocity?
 „Na začátku byly spíš rozpaky a nevyvíjelo se to optimálně. Postupem času jsem ale začal ten hokej mezi dospělými víc vnímat a s každým dalším zápasem jsem získával jistotu a zkušenosti. Řekl bych, že jsem si zvykl, a pak už jsem se cítil dobře. Ani z pohledu celého týmu to nebylo po tom ne zrovna ideálním začátku špatné, i když nás samozřejmě může mrzet, že jsme se nakonec nedostali dál.“

V současnosti už se připravujete na svou druhou sezonu v soutěži. Po té předešlé se dá předpokládat, že se v mužstvu i vzhledem k několika odchodům chopíte ještě výraznější pozice. Jste na to připravený?
 „Upřímně řečeno, moc o tom nepřemýšlím. Až na ledě se ukáže, jak se to nakonec vyvine. Hrozně důležitá je důvěra; když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe. Mne jako mladému hráči tohle hodně pomohlo. Pokud se ale do takové role v týmu dostanu, udělám maximum pro to, abych ji naplnil.“

Když už jsme u nadcházející sezony, jak vnímáte změny, které se udály v obsazení soutěže? Přihlášku nakonec nepodal ani sousední Jindřichův Hradec coby letitý rival Tábora…
 „S klukama jsme o tom v šatně prohodili pár slov, sleduju to na internetu. Možná je lepší, že se v soutěži zase objeví nějaké nové týmy. Co se týče Hradce, je samozřejmě škoda, že tahle derby ubydou. Z dlouhodobého hlediska to ale s Vajgarem asi jinak dopadnout nemohlo.“ 

Příprava týmu na suchu už se pomalu blíží ke konci. Můžete ji v krátkosti shrnout?
 „Musím říct, že je hodně náročná, ale to už je tady taková klasika. S mužstvem trénujeme třikrát v týdnu, z toho dvakrát po dvou hodinách, a někdy se to ještě protáhne. My mladší hráči pak chodíme ve zbylých dnech ještě s dorostem, takže je toho fakt docela hodně.“

Nepopulární letní dril letos podstupuje nezvykle početná skupina hráčů, navíc výrazně omlazená. Je to v tomhle ohledu hodně specifické?
 „Nemyslím si, že by to bylo v něčem odlišné. Je dobře, že tady máme konkurenci a budeme se prát o místo. Pro mne je pozitivní, že se do přípravy zapojili i kluci mého ročníku. Někteří z nich jsou ještě mladší než já, takže už nejsem tak úplně benjamínek… (úsměv)“              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Boj s Kolínem před objektivem

  Út 17.10. |

  Průběh sobotního střetnutí tábordského týmu proti Kolínu mapuje fotogalerie autorů Hanky Grundové a Tomáše Danka. 

  Více...
 • Ondřej Kachyňa do Litoměřic

  Čt 05.10. |

  Mladý obránce Ondřej Kachyňa z Motoru České Budějovice už v nejbližší době další starty v táborských barvách nepřidá. Po víkendu odchází na prozatím měsíční hostování z jihu Čech do prvoligových Litoměřic.

 • Zpravodaje i ve Fanshopu

  St 27.09. |

  Počínaje sobotním střetnutím s David servisem budou zápasové zpravodaje pro fanoušky k dispozici i ve Fanshopu HC Tábor. Klub tak reaguje na připomínky držitelů permanentních vstupenek, kteří nyní už nemusejí čekat na koupi zpravodaje ve frontě před pokladnou. 

 • B-tým startuje sezonu u Vajgaru

  Čt 21.09. |

  V neděli o sedmnácté hodině vstoupí na sezónní mistrovské kolbiště také B-tým HC Tábor. V zahajovacím střetnutí krajské ligy se stane hostem nově ustanoveného týmu HC Vajgar Jindřichův Hradec.    

 • Duel s Pelhřimovem očima fotografů

  Čt 14.09. |

  Vítězné střetnutí s Pelhřimovem nabídlo hodně zajímavých okamžiků. Řadu z nich vám již tradičně přiblíží bohatá fotogalerie Tomáše Danka a Hanky Grundové.  

  Více...
Starší aktuality