Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“

12.06.2017 01:00, autor: Pavel Šácha

Bilance každé skončené sezony vykazuje pozitiva i negativa, nálezy i ztráty. A právě v první kategorii rozhodně nemůže chybět jméno obránce Jana Tesaře.

Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“


Když po tvrdé přípravě vlétl na druholigová seniorská kolbiště, bylo mu sedmnáct let. S náročnými kritérii soutěže se rval od začátku jako lev. Někdy jeho výkony sklidily chválu, jindy zasely pochybnosti. S přibývajícím počtem zápasů ovšem sebevědomí i herní projev Jana Tesaře rostly před očima. Ve vrcholící sezoně už patřil k nezdolným pilířům táborské defenzívy a měrou vrchovatou splácel důvěru, které se mu dostalo.

 V současné době už talentovaný mladík usilovně zbrojí na svou druhou seniorskou sezonu. A právě ta by mu měla v týmovém  scénáři pro třetí nejvyšší soutěž přiřknout ještě významnější roli.       

Máte za sebou první ostrou sezonu v seniorské soutěži. Jaké jste si z ní odnesl pocity?
 „Na začátku byly spíš rozpaky a nevyvíjelo se to optimálně. Postupem času jsem ale začal ten hokej mezi dospělými víc vnímat a s každým dalším zápasem jsem získával jistotu a zkušenosti. Řekl bych, že jsem si zvykl, a pak už jsem se cítil dobře. Ani z pohledu celého týmu to nebylo po tom ne zrovna ideálním začátku špatné, i když nás samozřejmě může mrzet, že jsme se nakonec nedostali dál.“

V současnosti už se připravujete na svou druhou sezonu v soutěži. Po té předešlé se dá předpokládat, že se v mužstvu i vzhledem k několika odchodům chopíte ještě výraznější pozice. Jste na to připravený?
 „Upřímně řečeno, moc o tom nepřemýšlím. Až na ledě se ukáže, jak se to nakonec vyvine. Hrozně důležitá je důvěra; když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe. Mne jako mladému hráči tohle hodně pomohlo. Pokud se ale do takové role v týmu dostanu, udělám maximum pro to, abych ji naplnil.“

Když už jsme u nadcházející sezony, jak vnímáte změny, které se udály v obsazení soutěže? Přihlášku nakonec nepodal ani sousední Jindřichův Hradec coby letitý rival Tábora…
 „S klukama jsme o tom v šatně prohodili pár slov, sleduju to na internetu. Možná je lepší, že se v soutěži zase objeví nějaké nové týmy. Co se týče Hradce, je samozřejmě škoda, že tahle derby ubydou. Z dlouhodobého hlediska to ale s Vajgarem asi jinak dopadnout nemohlo.“ 

Příprava týmu na suchu už se pomalu blíží ke konci. Můžete ji v krátkosti shrnout?
 „Musím říct, že je hodně náročná, ale to už je tady taková klasika. S mužstvem trénujeme třikrát v týdnu, z toho dvakrát po dvou hodinách, a někdy se to ještě protáhne. My mladší hráči pak chodíme ve zbylých dnech ještě s dorostem, takže je toho fakt docela hodně.“

Nepopulární letní dril letos podstupuje nezvykle početná skupina hráčů, navíc výrazně omlazená. Je to v tomhle ohledu hodně specifické?
 „Nemyslím si, že by to bylo v něčem odlišné. Je dobře, že tady máme konkurenci a budeme se prát o místo. Pro mne je pozitivní, že se do přípravy zapojili i kluci mého ročníku. Někteří z nich jsou ještě mladší než já, takže už nejsem tak úplně benjamínek… (úsměv)“              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Bohatá fotogalerie z první přípravy

  St 16.08. |

  Hlavní panel webu a sekce Fotogalerie servíruje fanouškům snímky z úterního zahajovacího střentutí proti Kolínu.  

  Více...
 • Krasobruslařky jdou na to!

  So 12.08. |

  V následujícím týdnu si užijí první sezónní okamžiky na táborské ledové ploše také členky Kraso HC Tábor. Trénovat budou dvoufázově každý den od pondělí do pátku, vždy od 6.30 do 8.30 hodin a od 11.30 do 12.30 hodin. 

 • Jiří Severa v přípravě Ústí

  Po 24.07. |

  Vytáhlý táborský forvard Jiří Severa, který absolvoval s Kohouty celý letní dril, zkouší své štěstí v přípravě prvoligového Ústí nad Labem. Na zahajovacím tréninku Slovanu se objevil spolu s dalšími čtyřiatřiceti hokejisty; někteří z nich mají své místo v kádru Severočechů jisté, jiní o něj budou bojovat. 

 • Finále první fáze přípravy

  Po 26.06. |

  V tomto týdnu vyvrcholí program suché přípravy mužů HC Tábor. V nejbližších dnech přineseme nové informace z dění v mužstvu během tohoto období. 

 • Aleš Totter povede Letňany

  Út 13.06. |

  Mezi druholigovou společností se v novém ročníku představí také Letci z pražských Letňan. Ti už také mají dispečera, který by je měl nástrahami premiérové sezony ve třetí nejvyšší soutěži provést. Podle zprávy na webu Letňan jsou Pražané domluveni s Alešem Totterem, kterého si táborští fandové pamatují především z nedávného působení v Havlíčkově Brodě. Od ambiciózních Bruslařů se zkušený kouč v minulé sezoně přestěhoval do Mostu, pro který se nakonec marně snažil zachránit WSM ligu. 

Starší aktuality