Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“

12.06.2017 01:00, autor: Pavel Šácha

Bilance každé skončené sezony vykazuje pozitiva i negativa, nálezy i ztráty. A právě v první kategorii rozhodně nemůže chybět jméno obránce Jana Tesaře.

Defenzivní kometa Jan Tesař: „Důležitá je důvěra. Když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe“


Když po tvrdé přípravě vlétl na druholigová seniorská kolbiště, bylo mu sedmnáct let. S náročnými kritérii soutěže se rval od začátku jako lev. Někdy jeho výkony sklidily chválu, jindy zasely pochybnosti. S přibývajícím počtem zápasů ovšem sebevědomí i herní projev Jana Tesaře rostly před očima. Ve vrcholící sezoně už patřil k nezdolným pilířům táborské defenzívy a měrou vrchovatou splácel důvěru, které se mu dostalo.

 V současné době už talentovaný mladík usilovně zbrojí na svou druhou seniorskou sezonu. A právě ta by mu měla v týmovém  scénáři pro třetí nejvyšší soutěž přiřknout ještě významnější roli.       

Máte za sebou první ostrou sezonu v seniorské soutěži. Jaké jste si z ní odnesl pocity?
 „Na začátku byly spíš rozpaky a nevyvíjelo se to optimálně. Postupem času jsem ale začal ten hokej mezi dospělými víc vnímat a s každým dalším zápasem jsem získával jistotu a zkušenosti. Řekl bych, že jsem si zvykl, a pak už jsem se cítil dobře. Ani z pohledu celého týmu to nebylo po tom ne zrovna ideálním začátku špatné, i když nás samozřejmě může mrzet, že jsme se nakonec nedostali dál.“

V současnosti už se připravujete na svou druhou sezonu v soutěži. Po té předešlé se dá předpokládat, že se v mužstvu i vzhledem k několika odchodům chopíte ještě výraznější pozice. Jste na to připravený?
 „Upřímně řečeno, moc o tom nepřemýšlím. Až na ledě se ukáže, jak se to nakonec vyvine. Hrozně důležitá je důvěra; když ji cítíte, hraje se vám mnohem lépe. Mne jako mladému hráči tohle hodně pomohlo. Pokud se ale do takové role v týmu dostanu, udělám maximum pro to, abych ji naplnil.“

Když už jsme u nadcházející sezony, jak vnímáte změny, které se udály v obsazení soutěže? Přihlášku nakonec nepodal ani sousední Jindřichův Hradec coby letitý rival Tábora…
 „S klukama jsme o tom v šatně prohodili pár slov, sleduju to na internetu. Možná je lepší, že se v soutěži zase objeví nějaké nové týmy. Co se týče Hradce, je samozřejmě škoda, že tahle derby ubydou. Z dlouhodobého hlediska to ale s Vajgarem asi jinak dopadnout nemohlo.“ 

Příprava týmu na suchu už se pomalu blíží ke konci. Můžete ji v krátkosti shrnout?
 „Musím říct, že je hodně náročná, ale to už je tady taková klasika. S mužstvem trénujeme třikrát v týdnu, z toho dvakrát po dvou hodinách, a někdy se to ještě protáhne. My mladší hráči pak chodíme ve zbylých dnech ještě s dorostem, takže je toho fakt docela hodně.“

Nepopulární letní dril letos podstupuje nezvykle početná skupina hráčů, navíc výrazně omlazená. Je to v tomhle ohledu hodně specifické?
 „Nemyslím si, že by to bylo v něčem odlišné. Je dobře, že tady máme konkurenci a budeme se prát o místo. Pro mne je pozitivní, že se do přípravy zapojili i kluci mého ročníku. Někteří z nich jsou ještě mladší než já, takže už nejsem tak úplně benjamínek… (úsměv)“              

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Finále první fáze přípravy

  Po 26.06. |

  V tomto týdnu vyvrcholí program suché přípravy mužů HC Tábor. V nejbližších dnech přineseme nové informace z dění v mužstvu během tohoto období. 

 • Aleš Totter povede Letňany

  Út 13.06. |

  Mezi druholigovou společností se v novém ročníku představí také Letci z pražských Letňan. Ti už také mají dispečera, který by je měl nástrahami premiérové sezony ve třetí nejvyšší soutěži provést. Podle zprávy na webu Letňan jsou Pražané domluveni s Alešem Totterem, kterého si táborští fandové pamatují především z nedávného působení v Havlíčkově Brodě. Od ambiciózních Bruslařů se zkušený kouč v minulé sezoně přestěhoval do Mostu, pro který se nakonec marně snažil zachránit WSM ligu. 

 • Kouč Mazanec je v Německu

  Pá 09.06. |

  Ještě předtím, než se vynořila zpráva o konci Vajgaru Jindřichův Hradec ve druhé lize, změnil jeho kouč Milan Mazanec působiště. Zkušený lodivod, který strávil v minulosti i jednu sezonu na střídačce HC Tábor, se chopil trenérského kormidla v týmu 1. EV Weiden. Tamní Modří ďáblové působí v Oberlize Süd, tedy ve třetí nejvyšší německé soutěži. Pro padesátiletého stratéga je to po pětiletém působení v rakouském Zell am See druhá zahraniční štace.   

 • Novinka nad ledovou plochou

  St 31.05. |

  Fanoušci táborského hokeje i další návštěvníci zimního stadionu se mohou těšit na novinku týkající se kostky nad ledovou plochou. 

  Více...
 • Informace z přípravy

  So 06.05. |

  Pondělí 8. května se stane pomyslným startovním bodem suché přípravy mužů HC Tábor. A právě s příchodem nadcházejícího týdne se zároveň zvýší četnost informací z aktuálního dění v táborském hokeji.

Starší aktuality