Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov

09.02.2018 21:08, autor: Pavel Šácha

Stejný cíl, jako před týdnem, před dvěma, před třemi… Táborští hokejisté se zítra vydají na svou předposlední pouť v základní části druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion v Klatovech, soupeřem na ledě pak aktuálně sedmý tým tabulky. Utkání se hraje od 17.30 hodin.

Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov


Klatovy se zvedly a stahují manko

Původně výrazný bodový rozdíl mezi oběma soupeři se během měsíce a půl ztenčil na 10 bodů. Klatovští s příchodem Mikuláše zahnaly chmury z osmizápasové série porážek a odehráli několik velmi dobrých a často i vítězných zápasů. Také v posledních dvou střetnutích potvrdili dobrou formu, byť jim to vyneslo jen bod. Ten uhráli v domácím střetnutí s vedoucím Havlíčkovým Brodem, a daleko k dalšímu zisku nebyli ani ve středu v Moravských Budějovicích, byť jim nakonec podlehli 1:4.

Radim Heřman: Posouváme se tam, kam si nikdo nepřeje

O pochmurné černočerné sérii táborského týmu už bylo napsáno mnohé. Zatím poslední zklamání prožili táborští hráči, trenéři i fanoušci v Českých Budějovicích, kde museli od domácího David Servisu strávit porážku 1:5.

O tom, jakou náladu zanesl další nepovedený duel do tábora Kohoutů, nejlépe svědčí slova jednoho z klíčových mužů táborské ofenzívy Radima Heřmana:
 „Zápas jsme opět nezvládli, a bohužel se posouváme tam, kam si nikdo z nás nepřeje. V utkání jsme byli podle mého názoru aktivnější, a jsem přesvědčený, že jsme všichni bojovali za to, abychom zápas vyhráli. Opět se ale ukázalo, co nás nejvíc trápí. Čím víc se snažíme a chceme se vrátit tam, kam patříme, tím víc nás sráží psychika. Nemáme štěstí a nepodaří se nám dát nějaký šťastný gól, který by nás nakopl a soupeře zastavil,“ řekl smutně po utkání.

V současnosti už se musí on o jeho spoluhráči plně soustředit na sobotní duel. O cílech, se kterými k němu Táborští vycestují, je zbytečné dlouze hovořit.
 „V našich dalších střetnutích je samozřejmě potřeba bodovat. Ještě důležitější je ale odbourat současný blok tak, abychom v play-off měli klid na hokejce a předváděli to, co v nás opravdu je,“ vzhlíží k nejbližším utkáním Radim Heřman.

Pro zápas v Klatovech nemohou trenéři využít služeb útočníků Radima Škrdlety, Štěpána Kadiláka ani Tomáše Syrovátky (zranění, z toho prvně jmenovaný na delší čas), mimo hru zůstávají i obránci: rekonvalescent Jakub Pípal a Tomáš Černý.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Fotogalerie z Kopřivnice

  Po 04.02. |

  Tomáš Danko pro vás připravil bohaté menu snímků ze sobotního zápasu táborského týmu v Kopřivnici.

  Více...
 • Tábor může využít Ondřeje Šulka

  St 30.01. |

  Ve zbytku letošní druholigové sezony může mužstvo HC Tábor využít služeb útočníka Ondřeje Šulka. Českobudějovický forvard ve službách SK Kadaň má do Tábora, za který už v minulé sezoně několikrát nastoupil, vyřízené střídavé starty. Stejné je to i v případě univerzála Tomáše Hajiče, který se do kádru kadaňských Trhačů přesunul v průběhu sezony právě od Jordánu.   

 • Čtvrteční zápasy skupin Jih a Východ

  Čt 03.01. |

  Zápasy 29. kola: David Servis České Budějovice – Žďár nad Sázavou 5:6, Písek – Havlíčkův Brod 3:4 po prodloužení, Pelhřimov – Moravské Budějovice 3:4, Valašské Meziříčí – Opava 6:4, Šumperk – Hodonín 1:6.                        

 • David Blažek v univerzitní reprezentaci

  Pá 28.12. |

  Kapitán druholigového týmu Tábora David Blažek hájil v pátek 28. prosince barvy Univerzitního výběru České republiky, který se připravuje na březnovou univerziádu v ruském Krasnojarsku. V duelu na ledě Písku se mohl se svými spoluhráči radovat z hladké výhry v poměru 7:2.

 • Anna Kotounová zbrojí s reprezentací na MS

  Čt 27.12. |

  Obránkyně táborského juniorského týmu Anna Kotounová nechybí v sestavě české reprezentace do 18 let, které vrcholí příprava na lednové mistrovství světa v Japonsku. V jihlavském přípravném duelu s týmem Washington Pride plnila již zkušená reprezentantka roli asistentky kapitánky.             

Starší aktuality