Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov

09.02.2018 21:08, autor: Pavel Šácha

Stejný cíl, jako před týdnem, před dvěma, před třemi… Táborští hokejisté se zítra vydají na svou předposlední pouť v základní části druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion v Klatovech, soupeřem na ledě pak aktuálně sedmý tým tabulky. Utkání se hraje od 17.30 hodin.

Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov


Klatovy se zvedly a stahují manko

Původně výrazný bodový rozdíl mezi oběma soupeři se během měsíce a půl ztenčil na 10 bodů. Klatovští s příchodem Mikuláše zahnaly chmury z osmizápasové série porážek a odehráli několik velmi dobrých a často i vítězných zápasů. Také v posledních dvou střetnutích potvrdili dobrou formu, byť jim to vyneslo jen bod. Ten uhráli v domácím střetnutí s vedoucím Havlíčkovým Brodem, a daleko k dalšímu zisku nebyli ani ve středu v Moravských Budějovicích, byť jim nakonec podlehli 1:4.

Radim Heřman: Posouváme se tam, kam si nikdo nepřeje

O pochmurné černočerné sérii táborského týmu už bylo napsáno mnohé. Zatím poslední zklamání prožili táborští hráči, trenéři i fanoušci v Českých Budějovicích, kde museli od domácího David Servisu strávit porážku 1:5.

O tom, jakou náladu zanesl další nepovedený duel do tábora Kohoutů, nejlépe svědčí slova jednoho z klíčových mužů táborské ofenzívy Radima Heřmana:
 „Zápas jsme opět nezvládli, a bohužel se posouváme tam, kam si nikdo z nás nepřeje. V utkání jsme byli podle mého názoru aktivnější, a jsem přesvědčený, že jsme všichni bojovali za to, abychom zápas vyhráli. Opět se ale ukázalo, co nás nejvíc trápí. Čím víc se snažíme a chceme se vrátit tam, kam patříme, tím víc nás sráží psychika. Nemáme štěstí a nepodaří se nám dát nějaký šťastný gól, který by nás nakopl a soupeře zastavil,“ řekl smutně po utkání.

V současnosti už se musí on o jeho spoluhráči plně soustředit na sobotní duel. O cílech, se kterými k němu Táborští vycestují, je zbytečné dlouze hovořit.
 „V našich dalších střetnutích je samozřejmě potřeba bodovat. Ještě důležitější je ale odbourat současný blok tak, abychom v play-off měli klid na hokejce a předváděli to, co v nás opravdu je,“ vzhlíží k nejbližším utkáním Radim Heřman.

Pro zápas v Klatovech nemohou trenéři využít služeb útočníků Radima Škrdlety, Štěpána Kadiláka ani Tomáše Syrovátky (zranění, z toho prvně jmenovaný na delší čas), mimo hru zůstávají i obránci: rekonvalescent Jakub Pípal a Tomáš Černý.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Derby v Písku před objektivem

  Po 22.10. |

  Fotografka Hanka Grundová pro vás připravila průřez průběhem sobotního derby na píseckém ledě, které pro kohouty skončilo těsnou porážkou 2:3.

  Více...
 • Jakub Suchánek do Litvínova

  St 17.10. |

  Zkušený táborský odchovanec Jakub Suchánek bude minimálně měsíc oblékat dres extraligové vervy Litvínov. ze své Dukly Jihlava bude vypomáhat na severu Čech výměnou za dva litvínovské hráče Davida Tůmu a Lukáše Douderu. Přejme "Segemu", ať se mu v novém působišti daří!

 • Ondřej Kachyňa může hrát za Tábor

  Po 08.10. |

  Druholigový tým Tábora může v probíhající sezoně nově využít služeb českobudějovického obránce Ondřeje Kachyni. Robustní bek Motoru, který už oblékal dres kohoutů v uplynulém ročníku, má po návratu z Kadaně vyřízené k Jordánu střídavé starty.

 • Dorost doma udržel jen bod

  So 29.09. |

  Extraligoví dorostenci podlehli v sobotu na domácím ledě Žďáru nad Sázavou 1:2, a přišli tak v důležitém utkání o tři body. Ten čtvrtý nakonec v Táboře díky vyhranému prodloužení zůstal. O branky domácího týmu se postarali Kundrát a v prodloužení Vaněk.

 • Dorost má první extraligovou výhru!

  Čt 27.09. |

  Táborští dorostenci ve čtvrtek okusili opojnou chuť extraligového vítězství. Narodilo se na ledě Mladé Boleslavi, kde zvítězili 5:3 po prodloužení a odvezli si domů všechny čtyři body, které byly v banku. V sobotu ve 13.30 hodin hrají doma další důležitý duel s mladými žďárskými Plameny (ne tedy s Havlíčkovým Brodem, jak bylo původně chybně uvedeno - za chybu se omlouváme). 

  Více...
Starší aktuality