Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov

09.02.2018 21:08, autor: Pavel Šácha

Stejný cíl, jako před týdnem, před dvěma, před třemi… Táborští hokejisté se zítra vydají na svou předposlední pouť v základní části druhé ligy. Jejím cílem se stane zimní stadion v Klatovech, soupeřem na ledě pak aktuálně sedmý tým tabulky. Utkání se hraje od 17.30 hodin.

Další výprava za světlem v temnotě: Táborský tým cestuje do Klatov


Klatovy se zvedly a stahují manko

Původně výrazný bodový rozdíl mezi oběma soupeři se během měsíce a půl ztenčil na 10 bodů. Klatovští s příchodem Mikuláše zahnaly chmury z osmizápasové série porážek a odehráli několik velmi dobrých a často i vítězných zápasů. Také v posledních dvou střetnutích potvrdili dobrou formu, byť jim to vyneslo jen bod. Ten uhráli v domácím střetnutí s vedoucím Havlíčkovým Brodem, a daleko k dalšímu zisku nebyli ani ve středu v Moravských Budějovicích, byť jim nakonec podlehli 1:4.

Radim Heřman: Posouváme se tam, kam si nikdo nepřeje

O pochmurné černočerné sérii táborského týmu už bylo napsáno mnohé. Zatím poslední zklamání prožili táborští hráči, trenéři i fanoušci v Českých Budějovicích, kde museli od domácího David Servisu strávit porážku 1:5.

O tom, jakou náladu zanesl další nepovedený duel do tábora Kohoutů, nejlépe svědčí slova jednoho z klíčových mužů táborské ofenzívy Radima Heřmana:
 „Zápas jsme opět nezvládli, a bohužel se posouváme tam, kam si nikdo z nás nepřeje. V utkání jsme byli podle mého názoru aktivnější, a jsem přesvědčený, že jsme všichni bojovali za to, abychom zápas vyhráli. Opět se ale ukázalo, co nás nejvíc trápí. Čím víc se snažíme a chceme se vrátit tam, kam patříme, tím víc nás sráží psychika. Nemáme štěstí a nepodaří se nám dát nějaký šťastný gól, který by nás nakopl a soupeře zastavil,“ řekl smutně po utkání.

V současnosti už se musí on o jeho spoluhráči plně soustředit na sobotní duel. O cílech, se kterými k němu Táborští vycestují, je zbytečné dlouze hovořit.
 „V našich dalších střetnutích je samozřejmě potřeba bodovat. Ještě důležitější je ale odbourat současný blok tak, abychom v play-off měli klid na hokejce a předváděli to, co v nás opravdu je,“ vzhlíží k nejbližším utkáním Radim Heřman.

Pro zápas v Klatovech nemohou trenéři využít služeb útočníků Radima Škrdlety, Štěpána Kadiláka ani Tomáše Syrovátky (zranění, z toho prvně jmenovaný na delší čas), mimo hru zůstávají i obránci: rekonvalescent Jakub Pípal a Tomáš Černý.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

 • VÝJEZD DO KLATOV

  Po 05.02. |

  Fanoušci HC Tábor pořádají autobosuový zájezd na sobotní utkání do Klatov. Čas odjezdu od zimního stadionu bude upřesněn, cena činí přibližně 150 Kč. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonním čísle 722 09 72 99, a to do středeční 22. hodiny. Počet volných míst je 20, výjezd se uskuteční pouze při naplnění 75% kapacity. Informace obdrží přihlášení v SMS zprávě.    

 • Hráči HC Tábor na olympiádě!

  Po 29.01. |

  V Pardubickém kraji se v tomto týdnu rozhořely boje v rámci VIII. zimních her olympiády dětí a mládeže České republiky. V barvách hokejové reprezentace Jihočeského kraje má početnou kolonii také klub HC Tábor. Její zájmy hájí na východě Čech hned šestice Kohoutů, jmenovitě Adam Eremiáš, Marek Janda, Karel Křepelka, Martin Kundrát, Jan Nevšímal a David Šrubař. Na soupisce týmu nechybějí ani extáborští Oliver Šatný (Chomutov) a Dominik Brouček (Motor ČB). A konečně v rychlobruslení bude bojovat za svůj kraj další mladý hokejista Tábora David Kupka.   

Starší aktuality