Bezmocný Zlatý drak odskákal střelecké manévry táborské družiny šestnácti zásahy

08.10.2019 17:38, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté mají za sebou první položku z dvojutkání s čínským týmem Golden Dragon. Podle očekávání se stal úterní duel především otázkou konečného skóre. Příliv domácích zásahů do sítě asijského soupeře se nakonec zastavil na šestnácti gólech, což je pro hosty vzhledem k počtu střel směřujících na jejich branku milosrdný počet. Příjemným překvapením byla vysoká návštěva, která se v neobvyklém úterním termínu přišla na exotického soupeře podívat.

Bezmocný Zlatý drak odskákal střelecké manévry táborské družiny šestnácti zásahy

HC Tábor - China Gold Dragon

16:0 (7:0, 7:0, 2:0)

Úterý, 8.10.2019 18:00 - Muži

 

Branky a nahrávky: 5. Jan Bárta (Skočovský, Šulek), 6. Jiří Bárta (Zayml, Černý), 6. Pechánek (Kadilák), 8. Šulek (Jan Bárta, Seidl), 14. Skočovský (Šulek), 15. Jiří Bárta (Zayml, Březina), 16. Dančišin (Havelka), 25. Šulek (Jan Bárta, Dvořák), 28. Havran (Šulek, Skočovský), 32. Jiří Bárta (Zayml, Dvořák),34. Heřman (Pejchal, Dančišin), 36. Kadilák (Prášek, Černý),37. Havran (Heřman, Pejchal), 40. Prášek (Pechánek, Černý), 43. Jiří Bárta (Březina, Radoš), 46. Zayml (Jiří Bárta, Havelka).

Rozhodčí: Kraval - Hnát, Teršíp.   Vyloučení: 2:7 - navíc Xiaodong Wang 10 minut OT a do konce utkání.   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 94:11   Diváci: 961

HC TÁBOR: M. Novák (D. Novák) - Černý, Havelka, Havran, Bouška, Skočovský, Radoš, Dvořák - Pejchal, Dančišin, Heřman - Šulek, Jan Bárta, Seidl - Jiří Bárta, Zayml, Březina - Prášek, Pechánek, Kadilák.

CHINA GOLD DRAGON: Xia (H. Wang)- Xiaodong Wang, Han, C. Wang, Chang, J. Kučera, Yao, Xihan Wang – Y. Wang, An, Zhou, Zheng, Song, Xiang, Li, Chu, Ma


Cizokrajný protivník přilákal v úterý do ochozů táborského stadionu téměř tisícovku diváků, kteří v následujících dvou hodinách nudou rozhodně netrpěli. Domácí mužstvo se od úvodního vhazování nutilo do očekávaného tlaku a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Logicky stanovený plán – neudržet soupeře dlouho ve hře o příznivý výsledek – počali táborští hráči realizovat v polovině 5. minuty, kdy se po nahození Skočovského ujala teč Jana Bárty – 1:0. Jen o minutu později dovedl Zaymlův průnik ke gólovému cíli Jiří Bárta, a když za dalších třináct vteřin zvýšil Pechánek vedení kohoutů na 3:0, bylo jasné, že se téma zápasu omezí především na výši skóre. Ze čtyřiatřiceti střel, které v první části hry mířily na branku vyčerpaného gólmana Xii, nakonec vytěžil táborský soubor sedm gólů. V 8. minutě přidal čtvrtou branku Šulek, v polovině 14. minuty se v přesilovce prosadil Skočovský, o minutu později těžil z přihrávky Zaymla od zadního mantinelu Jiří Bárta a za další minutu uzavřela brankový účet první třetiny krásná střela Dančišina7:0. Mrznoucí domácí gólman Michal Novák si připsal první zásah až v čase 15:26. To nejtěžší ho čekalo patnáct sekund před sirénou, kdy jen ztlumil střelu čínského kapitána Xianga a puk ležící za jeho zády dostal do bezpečí Havran.

Stejně štědrou gólovou podívanou přichystali táborští hokejisté namlsaným divákům ve druhé části hry. Podobně jako v té úvodní se poprvé prosadili po necelých pěti minutách hry, kdy Šulek zužitkoval spolupráci s Janem Bártou a Dvořákem – 8:0. A pak už do statistik znovu rázně proudily domácí střely i góly. Ve 28. minutě diváky roztleskala přesná přesilovková dělovka Havrana. Veselo bylo na střídačce kohoutů ve 32. minutě, kdy Jiří Bárta dovršil hattrick, a zároveň se postaral o desátý gól do sítě soupeře. V čase 33:04 se po akci první formace trefil kapitán Heřman, v polovině 36. minuty zakončil manévry táborské čtvrté pětky v útočném pásmu Kadilák a o půl minuty později učinil svůj druhý zápis do střelecké listiny Havran – 13:0. Příjemnou tečku za prostřední periodou přidalo další úspěšné střídání čtvrté řady, které tentokrát vyšperkoval gólem Prášek14:0.

V závěrečné dvacetiminutovce už se museli táborští hráči i fanoušci spokojit se skromnější výslužkou. Dva góly padly už v úvodních šesti minutách hry. Nejprve se počtvrté v zápase prosadil výstavní ranou Jiří Bárta a v čase 45:57 přidal ke třem svým asistencím cenný gólový úlovek Zayml - 16:0. Ve zbylých čtrnácti minutách už táborští střelci usnuli a za Xiem pouze dvakrát v krátkém sledu po sobě zvonila tyč po střelách Heřmana a Dančišina. Práci měl nakonec i táborský brankář Novák, který si k šesti zásahům z prvních dvou třetin připsal dalších pět víceméně rutinních zákroků.

Tým China Goldem Dragon si tak od Jordánu odvezla šestnáct gólů a ohromné množství potřebného studijního materiálu, ze kterého bude chtít těžit už v sobotní odvetě…

Slovo trenéra

Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Se soupeřem už jsme udělali zkušenost v prvním kole. Věděli jsme, že dobře bruslí a může být houževnatý, ale na druhé straně má velké problémy s organizací hry. Hráči byli na takové utkání připravení a my jsme je snažili namotivovat tak, aby nedošlo k jakémukoliv podcenění, a naopak šli za tím, aby si zvedli sebevědomí. Pozitivní je, že kluci neochabovali ve snaze dostávat se do šancí a dávat góly. Hra je bavila, což jsme v prvním utkání trochu postrádali, a proto bylo skóre takhle vysoké. Úplně stejně se teď musíme nachystat na sobotní zápas. Viděli jsme ve hře dost věcí, které chceme zlepšit. Budeme na nich pracovat a sobotní zápas je ideální možností, jak si je vyzkoušet a zažít.“             

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • MIlan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

  Více...
 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

 • NYMBURK ODSTOUPIL Z DRUHÉ LIGY!

  St 21.08. |

  Do harmonogramu třetí nejvyšší soutěže zasáhla v tomto týdnu nepříjemná zpráva. Odchody trenéra i řady hráčů z Nymburka a další letní dění v tomto kubu vyústily v jeho odstoupení z druhé ligy. Táborští tak přišli o jednoho ze soupeřů ve skupině Střed. Rozlosování soutěže by se podle webu hokej.cz měnit nemělo. 

  Více...
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

Starší aktuality