"Béčko" vybojovalo vytoužený skalp soběslavského rivala a po dvou kolech je stoprocentní

02.10.2016 22:53, autor: Pavel Šácha

Úkol splněn! Hokejisté táborského B-mužstva proměnili v neděli touhu položit na lopatky soběslavského rivala ve skutečnost, a také napodruhé opouštěli kolbiště krajské ligy v roli vítězného týmu.

"Béčko" vybojovalo vytoužený skalp soběslavského rivala a po dvou kolech je stoprocentní

HC Tábor B - Spartak Soběslav

5:3 (0:0, 1:2, 4:1)

Neděle, 2.10.2016 17:00 - Muži B

 

Branky a nahrávky: 21. Ježek (Pechánek), 41. Ježek (Kratochvíl), 47. Pechánek (Trieb, Ježek), 56. Pechánek (Trieb, Ježek), 59.Pechánek - 9.Žákovský (Hák, Vild), 33.žákovský ( Hák, Hraňo), 49.Hák (Žákovský).

Rozhodčí: Vovčko - Sýkora, Vondráček.   Vyloučení: 10:12   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3   Diváci: 180

HC TÁBOR B: D. Novák – Trieb, Košař, Ošmyk, D. Hlaveš, Škulina, Hastrman, Pavel Dudák – Ježek, Pospíchal, Kratochvíl – Drda, Rižák, Jankovský – Blažek, Zayml, Pechánek – Petr Dudák.

Vítězství v premiérovém domácím střetnutí je vzhledem k jeho vývoji zaslouženým vyústěním. Táborští si po většinu času udržovali herní nadvládu, a jen spousta neproměněných šancí v kombinaci s naprosto zbytečnými prohřešky proti pravidlům je držela v nervozitě. Hráči Spartaku byli na druhé straně o poznání méně výrazní, ale trpělivá a poměrně ukázněná hra spolu s kvalitním výkonem brankáře Dvořáka jim dopomohla k jednobrankovému vedení po dvou třetinách.

 Rozuzlení se nakonec dočkal zápas v závěrečných minutách. Na první obrat ve skóre sice ještě dokázali hosté zareagovat a vyrovnat na 3:3, ale v 56. minutě jim vzala vítr z plachet gólová dorážka Pechánka. Když pak tentýž hráč ztrestal chybu soběslavského Vilda při hře bez brankáře a přidal pátý gól (svůj třetí v zápase), bylo definitivně rozhodnuto.

 V bodových statistikách neochvějně dominovaly dvě dvojice. Na táborské straně byli v podstatě u všeho Richard Ježek (2+2) a Radek Pechánek (3+1), všechny soběslavské góly zase nesly rukopis dvojice Jan Žákovský (2+1) – Martin Hák (1+2).  

Slovo trenéra

„Vývoj utkání jsme si sami zdramatizovali. V první třetině jsme neproměnili řadu vyložených šancí a to samé přišlo i v první polovině druhé třetiny, kdy jsme spálili několik dalších tutovek. Naopak jsme dostali zbytečné góly a po druhé třetině odcházeli do šaten za nepříznivého výsledku 1:2. Možná to zní nadneseně, ale stále jsem věřil, že nakonec zápas dovedeme do vítězného konce. Ve třetí třetině jsme hru ovládli, a především jsme se dokázali prosadit brankově. Naše výhra se nicméně nerodila jednoduše a jsme rádi za zisk tří bodů. Stejně jako v prvním utkání ve Strakonicích, tak i dnes jsme měli velký počet vyloučených, čehož naštěstí soupeř nedokázal využít. V dnešním utkání se gólově prosadila pouze první pětka, ale za bojovnost si rozhodně zaslouží pochvalu všichni hráči. Šest bodů po dvou zápasech je pro nás určitě dobrý vstup do sezony, ale máme stále na čem pracovat.“  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Tomáš Klestil v David servisu

  Čt 19.07. |

  Brankář Tomáš Klestil, který v posledních letech hájil barvy táborského mužstva, bude nadále působit ve třetí nejvyšší soutěži. Svou kariéru si prodlouží nedaleko od domova v barvách českobudějovického David servisu. Stejně jako pro Milana Dudáčka, který míří opačným směrem od Vltavy do služeb HC Tábor, tak bude pro devětadvacetiletého gólmana pikantní už první mistrovský duel této sezony. Ten spolu odehrají oba jihočeské celky ve středu 12. září na táborském ledě.  

 • Úsporný režim na webu HCT končí

  Pá 13.07. |

  V úterý 17. července skončí na webových stránkách HC Tábor režim dovolené a o slovo se přihlásí blížící se nová sezona 2018 – 2019. Odrazí se to v četnosti zpráv a servisních informací týkajících se mužů i klubové mládeže.  

 • ZEMŘEL PAN MIROSLAV VÍCH

  Út 15.05. |

  Po dlouhé těžké nemoci zemřel v pondělí 13. května ve věku 82 let pan Miroslav Vích, dlouholetý masér HC Tábor, vynikající a neúnavný sportovec, a do poslední chvíle i velký fanda táborského hokeje. Klub HC Tábor vyjadřuje všem pozůstalým upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

 • Táborští mladíci ve Švýcarsku

  Čt 29.03. |

  Mladí hokejisté HC Tábor se ve středu vypravili reprezentovat klubové barvy na turnaj kategorie U15 do švýcarského Yverdonu.  Tradiční pozvání přijali od odchovance HC Tábor Jiřího Rambouska, který ve švýcarském klubu působí jako trenér.

 • Mostečtí Lvi a Studénka do II. ligy (?)

  Pá 16.03. |

  Třetí nejvyšší soutěž už zná jména klubů, které mohou využít právo postupu z krajských vod. Po odřeknutí řady vítězů krajských soutěží včetně jihočeských Strakonic svaz zrušil kvalifikaci o druhou ligu. Jedinými týmy, které reflektovaly na možnost usilovat o republikovou soutěž, byl celek Mosteckýh Lvů a moravský HC Studénka.   

Starší aktuality