B-mužstvo se díky dvěma cenným výhrám u soupeřů vrátilo do boje o osmičku

18.12.2018 22:54, autor: Pavel Šácha

Do šatny táborského B-mužstva se po náročném víkendu vyplněném dvěma těžkými zápasy venku vrátila dobrá nálada. Už v sobotu si táborské mužstvo vyšláplo v Písku na Radomyšl a přivezlo si od Otavy tříbodové vítězství. O necelých pětadvacet hodin později rukoval záložní výběr HC Tábor do střetnutí se Strakonicemi. Na Křemelce nejprve v závěru zachránil, aby nakonec v samostatných nájezdech ukořistil nesmírně cenný druhý bod. Díky pětibodové odměně se táborský tým přiblížil soupeřům obývajícím vytoužené pozice v elitní osmičce.

B-mužstvo se díky dvěma cenným výhrám u soupeřů vrátilo do boje o osmičku

Sokol Radomyšl - HC Tábor B

4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Sobota, 15.12.2018 14:30 - Muži B

 

Branky a nahrávky: 13. Řehoř (Vlk), 38. Vlk (Bárta), 39. Pěnička (Gába), 55. Březina - 16. Pípal (Hastrman), 34. Bouška (Raiterman, Pípal), 47. Kratochvíl, 50. Pospíchal (Jankovský), 52. Hastrman (Pospíchal, Novák).

Rozhodčí: Trnka - Karlín, Knor.   Vyloučení: 5:4   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 50

SOKOL RADOMYŠL: Žilinčík – Pěnička, R. Volf, Hřebíček, Škoda, Pelant, Herr (41. Brož) – Slavík, Jungbauer, Gába, Řehoř, Hovora, Vlk, Bárta, Šimoník, Březina, Brož.

HC TÁBOR B: Lekeš – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Dudák, P. Hošek – Pípal, Ježek, Kalaš, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, Hastrman.

HC Strakonice - HC Tábor B

3:4sn (2:0, 1:2, 0:1)

Neděle, 16.12.2018 17:00 - Muži B

 

Branky a nahrávky: 10. Ruda (P. Řehoř, L. Hrubý), 15. Růžička (Ruda, Kovář), 35. P. Řehoř - 21. Duben (Syrovátka, Růžek), 28. Jankovský (Jelínek, Kratochvíl), 58. Martin Novák (Syrovátka), rozhodující nájezd Bouška.

Rozhodčí: Svoboda - Matoušek, Němec.   Vyloučení: 7:7 - navíc L. Hrubý (Strakonice) a Hastrman (Tábor) 5 + OK.   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 220

HC STRAKONICE: Štrobl – M. Hrubý, Škoda, Kovář, Jan Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý – P. Řehoř, Růžička, Ruda, Müller, Mikeš, Šebesta, Bednařík, Švec, Jiřinec, Samohejl.

HC TÁBOR B: Michal Novák – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Košař, P. Hošek, Dudák – Pípal, Syrovátka, Duben, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Martin Novák, Jelínek, Hastrman.


Štěpán Kadilák, trenér B-týmu HC Tábor – po utkání v Písku s Radomyšlí: „Zpočátku se pro nás zápas co do skóre nevyvíjel příznivě, ale kluci k němu tentokrát přistoupili opravdu zodpovědně a odměnili se za to třemi body. Soupeř hrál v prvních dvou třetinách dobře, ale i tak jsme ho v některých fázích přehrávali. Řekl bych, že v poslední části už hráčům Radomyšle docházely síly. Nám se podařilo dát v podstatě během šesti minut tři góly a otočit výsledek. Domácí pak sice snížili a hráli dlouhou power play, ale vítězství nám nevzali. Celý tým v čele s Lekešem v brance si zaslouží pochvalu.“ Po utkání ve Strakonicích: „Znovu se ukázalo, že nás svědčí venkovní zápasy, kde vyloženě nemusíme tvořit hru. V první části hry na nás byla vidět únava a nebýt Michala Nováka v brance, prohrávali bychom víc než jen 0:2. Od druhé části jsme se přece jenom dostali do tempa a vyrovnali jsme na 2:2. Pak jsme si bohužel skoro sami dali třetí gól a můžeme být rádi, že se nám úplně v závěru povedlo vyrovnat šťastným gólem Martina Nováka. Nájezdy jsou loterie, ale my můžeme být rádi, že jsme je zvládly. S pěti body od soupeřů jsme samozřejmě spokojení. Věřím, že se k nám konečně otočilo štěstí čelem a dokážeme uspět i v dalších zápasech.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Nejvíce táhnou Bruslaři z Brodu

  Po 12.08. |

  Na kterého soupeře v přípravě kohoutů na novou sezonu jsou fanošuci nejvíce zvědaví? Podle ankety na tomto webu, do které se zapojilo 145 respondentů, se nen njevyšším stupínku zájmu ocitl celek z Havlíčkova Brodu. Další týmy se za ním poskládaly v pořadí Příbram, junioři Motoru České Budějovice (již odehráno), Klatovy a Moravské Budějovice).   

 • ANKETA NA WEBU

  Út 06.08. |

  Ve spodní části titulní strany tohoto webu najdete novou anketu na téma přípravy druholigového A-týmu. Týká se jeho předsezónních zápasových vystoupení.

 • Lukáš Sladkovský míří do Anglie

  Čt 11.07. |

  Útočník Lukáš Sladkovský, který v uplynulé druholigové sezoně hájil i barvy HC Tábor, se o místo v kádru prvoligové Slavie, se kterou trénoval, rvát nebude. Podle serveru hokej.cz zamíří jeho budoucí kroky do Anglie, kde bude hájit barvy týmu Raiders IHC Romford.  

 • Golden Dragon najde azyl ve Slaném

  Po 17.06. |

  Za konfrontací s čínským hokejem nebudou táborští hokejisté jezdit do původně avizovaného Berouna, ale do Slaného. Právě tam by měli reprezentanti týmu Golden Dragon hrát své domácí zápasy, přičemž trénovat budou na kladenském zimním stadionu. 

 • Druhá liga pětikolově?

  St 12.06. |

  Ve čtvrtek se zřejmě definitivně rozhodne o konečné podobě druhé hokejové ligy v ročníku 2019 - 2020. Ještě předtím se objevil námět na zvýšení počtu plánovaných zápasů základní části, který většina klubů podporuje. Dostavila se také žádost Kolína o přeřazení do skupiny Sever. Jak bude nakonec soutěž vypadat?

  Více...
Starší aktuality