B-mužstvo se díky dvěma cenným výhrám u soupeřů vrátilo do boje o osmičku

18.12.2018 22:54, autor: Pavel Šácha

Do šatny táborského B-mužstva se po náročném víkendu vyplněném dvěma těžkými zápasy venku vrátila dobrá nálada. Už v sobotu si táborské mužstvo vyšláplo v Písku na Radomyšl a přivezlo si od Otavy tříbodové vítězství. O necelých pětadvacet hodin později rukoval záložní výběr HC Tábor do střetnutí se Strakonicemi. Na Křemelce nejprve v závěru zachránil, aby nakonec v samostatných nájezdech ukořistil nesmírně cenný druhý bod. Díky pětibodové odměně se táborský tým přiblížil soupeřům obývajícím vytoužené pozice v elitní osmičce.

B-mužstvo se díky dvěma cenným výhrám u soupeřů vrátilo do boje o osmičku

Sokol Radomyšl - HC Tábor B

4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Sobota, 15.12.2018 14:30 - Muži B

 

Branky a nahrávky: 13. Řehoř (Vlk), 38. Vlk (Bárta), 39. Pěnička (Gába), 55. Březina - 16. Pípal (Hastrman), 34. Bouška (Raiterman, Pípal), 47. Kratochvíl, 50. Pospíchal (Jankovský), 52. Hastrman (Pospíchal, Novák).

Rozhodčí: Trnka - Karlín, Knor.   Vyloučení: 5:4   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 50

SOKOL RADOMYŠL: Žilinčík – Pěnička, R. Volf, Hřebíček, Škoda, Pelant, Herr (41. Brož) – Slavík, Jungbauer, Gába, Řehoř, Hovora, Vlk, Bárta, Šimoník, Březina, Brož.

HC TÁBOR B: Lekeš – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Dudák, P. Hošek – Pípal, Ježek, Kalaš, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Novák, Jelínek, Hastrman.

HC Strakonice - HC Tábor B

3:4sn (2:0, 1:2, 0:1)

Neděle, 16.12.2018 17:00 - Muži B

 

Branky a nahrávky: 10. Ruda (P. Řehoř, L. Hrubý), 15. Růžička (Ruda, Kovář), 35. P. Řehoř - 21. Duben (Syrovátka, Růžek), 28. Jankovský (Jelínek, Kratochvíl), 58. Martin Novák (Syrovátka), rozhodující nájezd Bouška.

Rozhodčí: Svoboda - Matoušek, Němec.   Vyloučení: 7:7 - navíc L. Hrubý (Strakonice) a Hastrman (Tábor) 5 + OK.   Využití: 1:1   Góly v oslabení: 1:0   Diváci: 220

HC STRAKONICE: Štrobl – M. Hrubý, Škoda, Kovář, Jan Hřebíček, Kopenec, L. Hrubý – P. Řehoř, Růžička, Ruda, Müller, Mikeš, Šebesta, Bednařík, Švec, Jiřinec, Samohejl.

HC TÁBOR B: Michal Novák – Růžek, Raiterman, Bouška, T. Hošek, Košař, P. Hošek, Dudák – Pípal, Syrovátka, Duben, Jankovský, Pospíchal, Kratochvíl, Martin Novák, Jelínek, Hastrman.


Štěpán Kadilák, trenér B-týmu HC Tábor – po utkání v Písku s Radomyšlí: „Zpočátku se pro nás zápas co do skóre nevyvíjel příznivě, ale kluci k němu tentokrát přistoupili opravdu zodpovědně a odměnili se za to třemi body. Soupeř hrál v prvních dvou třetinách dobře, ale i tak jsme ho v některých fázích přehrávali. Řekl bych, že v poslední části už hráčům Radomyšle docházely síly. Nám se podařilo dát v podstatě během šesti minut tři góly a otočit výsledek. Domácí pak sice snížili a hráli dlouhou power play, ale vítězství nám nevzali. Celý tým v čele s Lekešem v brance si zaslouží pochvalu.“ Po utkání ve Strakonicích: „Znovu se ukázalo, že nás svědčí venkovní zápasy, kde vyloženě nemusíme tvořit hru. V první části hry na nás byla vidět únava a nebýt Michala Nováka v brance, prohrávali bychom víc než jen 0:2. Od druhé části jsme se přece jenom dostali do tempa a vyrovnali jsme na 2:2. Pak jsme si bohužel skoro sami dali třetí gól a můžeme být rádi, že se nám úplně v závěru povedlo vyrovnat šťastným gólem Martina Nováka. Nájezdy jsou loterie, ale my můžeme být rádi, že jsme je zvládly. S pěti body od soupeřů jsme samozřejmě spokojení. Věřím, že se k nám konečně otočilo štěstí čelem a dokážeme uspět i v dalších zápasech.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • ROZHOVOR: Jakub Matušík

  Po 09.12. |

  Oficiální web českého hokeje www.hokej.cz vyzpovídal navrátilce do táborského druholigového týmu Jakuba Matušíka, který se rozpovídal nejen o návratu mezi kohouty, ale také o soutěži, Táboře i své hokejové budoucnosti. 

  Více...
 • David Novák v dresu Veselí

  So 30.11. |

  Brankáři z kádru druholigového týmu HC Tábor David Novák si v sobotu odbyl premiéru v dresu veselské Lokomotivy. A byla úspěšná. Týmu, kde nově působí formou měsíčního hostování, pomohl porazit na domácím ledě Jiskru Humpolec 6:2 a v tabulce krajské ligy se Veselští na svého soka bodově dotáhli.              

 • Milan Dančišin na Sport 5 už v sobotu

  Pá 11.10. |

  Televizní stanice Sport 5 přednedávnem natáčela v šatně HC Tábor další díl svého pořadu Ukaž se. Jeho hlavní postavou byl útočník Milan Dančišin. Na obrazovkách Sport 5 uvidíte tuto "táborskou" epizodu už v sobotu 12. října od 11 hodin.

 • Ondřej Šulek na hokej.cz

  Po 16.09. |

  Útočníka Ondřeje Šulka vyzpovídal server hokej.cz. Na přetřes přišly otázky na nečekaný konec v Kadani, výhody i radosti v současném táborském angažmá i na blízkou budoucnost tohoto dvaadvacetiletého hráče. 

 • Sekce Před oponou, za oponou na webu ožívá

  Út 10.09. |

  V sekci Před oponou, za oponou na hlavním panelu se od nové sezony začnou opět objevovat zajímavosti a perličky ze zákulisí táborského hokeje. Premiérově představujeme masku táborského brankáře Michala Nováka.  

Starší aktuality