Volná středa se nekoná, táborský tým si předehrává těžké střetnutí u Jizery

15.11.2023 03:49, autor: Pavel Šácha

Jen dva a půl týdne po prvním vzájemném střetnutí u Jordánu se znovu zkříží cesty hokejistů Tábora a Benátek nad Jizerou. Tentokrát na sebe narazí v tradičně mrazivém prostředí benáteckého zimního stadionu, a to ve středu 15. listopadu od 18 hodin. Původně byl pro tento duel vyhrazen mezivánoční termín 27. prosince, činovníci obou mužstev se však dohodli na jeho listopadové předehrávce.

Volná středa se nekoná, táborský tým si předehrává těžké střetnutí u Jizery


Jak už jsme avizovali před prvním zápasem obou celků, soupiska protivníka od Jizery vykazuje výraznou kvalitu, se kterou ovšem zdaleka nekorespondují jeho aktuální výsledky ani postavení
v tabulce. Devátý tým západní skupiny na konci října sestoupil z vítězné čtyřzápasové vlny a nyní už pět kol čeká na vítězství.
 První dílek do této smutné série Benátek vložil právě souboj na ledě táborských kohoutů, který sice skvěle rozehrály a hned čtyřikrát v něm vedly, nakonec se ale musely smířit s prohrou 4:5
po prodloužení. Navlas stejný výsledek s chudou jednobodovou výslužkou uhráli svěřenci trenéra Nováka v Kralupech nad Vltavou a poté následovaly ryzí domácí porážky s Chomutovem (2:4) a Ústeckým Slovanem (3:6). Ani v zatím posledním střetnutí benátečtí hokejisté na výhru nedosáhli, tentokrát si ale získaného bodu za prohru 1:2 po prodloužení náležitě cenili. Aby také ne, vybojovali ji totiž na ledě ofenzivně skvěle naladěné favorizované party Baníku Příbram.

Z táborské šatny

Právě v tomto povzbudivém naladění se Středočeši připravovali na středeční předehrávku
s táborským celkem, jenž naopak vyháněl ze své šatny zklamání z první tříbodové porážky od Letňan (2:5).
 Říjnový první vzájemný duel s Benátkami vyslal do řad kohoutů významné varování, byť ho nakonec díky enormnímu úsilí a navzdor nepříznivému vývoji dotáhli k dvoubodovému zisku. Rozhodně jim však ukázal značný potenciál soupeřovy sestavy i známá fakta hovořící
o mimořádných kvalitách osobností benáteckého souboru v čele s brankářem Jaroslavem Brázdilem a hlavními útočnými esy Davidem Šafránkem (2 ze svých 12 sezonních gólů vstřelil právě v Táboře)
a Václavem Jankovským (nejproduktivnější hráč týmu s bilancí 6+9).

Na tradičně mimořádně prochladlý stadion soupeře si Táborští povezou touhu po splacení letňanského manka promíchanou se zdravým respektem před svými hostiteli. Do autobusu bohužel neusedne hned několik hráčů, které vyřadily ze hry zdravotní potíže. V defenzívě bude vedle rekonvalescenta Miloslava Jáchyma nově chybět Tomáš Hajič, pozitivní zprávou je naopak návrat Karla Plášila. V útočných řadách zejí dvě mezery způsobené absencemi Václava Krliše a Lukáše Práška.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

 • David Gába v dresu Jihlavy

  So 11.11. |

  Táborský gólman David Gába opět okusí atmosféru Chance ligy. Při problémech jihlavských brankářů vypomůže Dukle v nedělním domácím utkání s Litoměřicemi.

 • Patrik Zayml v barvách Písku

  St 08.11. |

  Zkušený útočník Patrik Zayml načas vystoupil ze služeb táborského A-mužstva. Už o uplynulém víkendu odehrál jedno utkání krajské ligy za jindřichohradecké Střelce, kam má do 28. prosince vyřízené hostování. Další adresu ovšem aktuálně našel i o patro výš a formou střídavých startů bude působit i v druholigovém Písku. Za Krále nastoupí už ve středečním večerním střetnutí na ledě favorizovaného Baníku Příbram.  

 • Dominik Pavlát s reprezentací na Karjalu!

  St 01.11. |

  Klenot táborské brankářské líhně Dominik Pavlát se díky výborným výkonům v brance plzeňské Škodovky ocitl v nominaci reprezentačního A-týmu pro turnaj Karjala Cup ve Finsku. Akci absolvuje v tandemu s dalším mladým gólmanem Jakubem Málkem. 

  Více...
Starší aktuality