Táborští střelci v duelu s týmem Řisut procitli a byla z toho přesvědčivá výhra

25.10.2023 17:18, autor: Pavel Šácha

Táborští hokejisté mají první ze tří domácích utkání v řadě zdárně za sebou. Ve středečním duelu s řisutskými buldoky konečně prolomili několik zápasů trvající střeleckou nepohodu a po šedesáti minutách hry oslavili se svými příznivci vysoké vítězství v poměru 8:2.

HC Tábor - HC Řisuty

8:2 (1:1, 5:0, 2:1 )

Středa, 25.10.2023 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 3. Milfait (Matušík, Šulek), 26. Krliš (Plášil), 29. Milfait (Suchánek), 31. Dančišin (Hajič, Krliš), 31. Šulek (Plášil, Matušík), 37. Zíb (Duda), 45. Milfait (Krliš, Severa), 54. Seidl (Šulek, Matušík) - 7. Výrut (Pejchal), 45. Okegawa (Pulda, Výrut).

Rozhodčí: Hacaperka - Kettner, Brož.   Vyloučení: 3:3   Využití: 3:0   Góly v oslabení: 0:0   Střely: 49:27   Diváci: 1148

HC TÁBOR: Dvořák (Gába) - Plášil, Hubata, Suchánek, Gajdolín, Hajič, Čížek - Krliš, Milfait, Severa - Seidl, Matušík, Šulek - Zayml, Dančišin, Bárta - Nevšímal, Zíb, Duda.

HC ŘISUTY: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Janda, Řepka, Malovický, Strnad – Bílek, Wimmer, Janeček – Hajný, Čech, K. Pejchal – Výrut, Mulač, Okegawa – Pulda.

Domácí celek rozehrál utkání podle svého ideálního plánu a už po třech minutách se prodral do vedení. V přesilovce po faulu na Hajiče nechali Středočeši příliš prostoru Matušíkovi a z jeho milimetrové přihrávky těžil pohotově zakončující Milfait1:0. Brzký vedoucí gól měl táborské hokejisty uklidnit a motivovat k další ofenzívě, místo toho se ale ukázalo, že je aktuálně pronásleduje herní nepohoda. Málo pohybu, kostrbatá rozehrávka, a především opětovné trápení v koncovce je k další proměně skóre nedovedly. Ve dvou případech se proti nim postavila i smůla, to když Dančišin a Milfait orazítkovali konstrukci řisutské branky za jejím už překonaným strážcem Pánkem. Středočechům stačilo ke stejné gólové produkci pouhých sedm střel na branku. V čase 7:06 totiž ztrestal liknavost bránících hráčů Tábora Výrut a střelou přes lapačku gólmana Dvořáka vtiskl průběžnému skóre rovnovážnou podobu 1:1.

V úvodu prostřední periody se na domácí celek přiřítila velká nepříjemnost. Už po patnácti vteřinách hry se hůl Severy dostala
do kontaktu s tváří hostujícího obránce Zicha a před řisutským týmem se otevřela čtyřminutová přesilovka. Domácí celek v čele s Dvořákem
se jí však příkladně ubránil a hned vzápětí poskytl soupeři ukázku toho, jak s početní výhodou naložit. Při vyloučení Čecha stačila kohoutům jen minuta k tomu, aby si pro sebe znovu rezervovali vedení v zápase – Plášilova střela se od zadního mantinelu odrazila před Krliše, a tem zakončoval pohotově, a především přesně – 2:1. Minutu po překlenutí zápasu do druhé poloviny se Táborští prosadili potřetí a tato gólová pilulka v nich po dlouhotrvajícím půstu probudila střelecký apetit; úspěšnými léčiteli byli Suchánek s Milfaitem – prvně jmenovaný vyslal svého spoluhráče dlouhým pasem do úniku, a ten s rutinou nasměroval puk mezi Pánkovy betony – 3:1. O dvě minut později se skóre střetnutí měnilo znovu, a to hned dvakrát v rozmezí pouhých deseti vteřin. V čase 30:31 - znovu při táborské přesilovce – prokázal svou šikovnost před soupeřovou brankou Dančišin a povedenou tečí Hajičovy střely zvýšil na rozdíl tří branek – 4:1. Téměř vzápětí po vhazování ve středovém kruhu se narodil pátý domácí gól – Matušík vyhrál buly pro Plášila, ten ho zatáhl do útočné třetiny a našel před brankou Šulka, jenž opět prokázal svou střeleckou pohodu – 5:1. V tento okamžik skončil zápas pro nešťastného Pánka, kterého v brankovišti buldoků po jejich oddechovém čase vystřídal Zeithaml. Na úvod svého působení předvedl pár úspěšných zákroků, čistý štít ale
do zaznění druhé sirény neuhájil. Na konci 37. minuty vložila do svého střídání ohromné úsilí čtvrtá táborská formace a sklidila za to sladký gólový plod – Duda se Zíbem prokázali značný důraz před soupeřovým brankovištěm a zkušený centr usměrnil puk mezi Zeithamlovými betony za brankovou čáru – 6:1. Za tohoto stavu domácí hokejisté slevili z důslednosti a Řisutští toho podobně jako v první třetině sympaticky využívali k ohrožení táborské svatyně. Ve 38. minutě řešil Dvořák hned dvě nebezpečné šance soupeře, ale největší aplaus sklidil
o necelou minutu později, kdy bezprostředně po prohrané buly ukradl skvělým zákrokem lapačkou téměř jistý gól Okegawovi.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupilo táborské mužstvo hodně rozpačitě a středočeský tým byl v prvních střídáních aktivnější. Ve 45. minutě mu sice srazilo hřebínek povedené střídání první formace, z něhož vykvetl zasloužený hattrick výtečně hrajícího Milfaita7:1. Odměnu
za jinak dobrou práci v úvodu poslední třetiny si ovšem vysloužili také hosté a pouhých dvacet sekund po sedmé inkasované brance se přesnou střelou mezi Dvořákovy nohy prezentoval Okegawa7:2. Ve zbytku střetnutí si oba týmy vyměnily několik šancí a jedna z nich v podání domácí družiny ustanovila konečný výsledek. V 54. minutě zaúřadovala v útočném pásmu druhá letka – Šulek ještě po Matušíkově pobídce
na Zeithamla nevyzrál, ale dorážka Seidla už byla úspěšná – 8:2

TOMÁŠ MATUŠÍK, trenér A-týmu HC Tábor:

„Vyhráli jsme 8:2, takže na tom těžko můžeme hledat nějaké úplně zásadní mouchy. Mám samozřejmě radost z toho, že jsme po delší době dali více branek. Padly proto, že na soupeřovu branku šlo velké množství střel a snažili jsme se chodit clonit před bránu, což neustále řešíme na trénincích a na poradách. Na druhé straně jsme v utkání udělali na můj vkus dost velké množství chyb v obraně. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, měl jsem pocit, že nám tak úplně nejdou nohy, nicméně jsme i z toho vyprodukovali v první třetině dvacet střel na branku
a měli jsme dát rozhodně více gólů. Ve druhé části jsme konečně odšpuntovali tu zátku k soupeřově brance. Ve třetí třetině už to zase nebylo úplně optimální, ale asi jsme to víceméně dohrávali. Je pravda, že ta naše hra ještě postrádá trošku lehkosti a jednoduchosti. Když to ale shrnu, jsme rádi
za vítězství i za to, že jsme dali osm gólů a využili všechny tři přesilovky.  Teď se musíme připravit na sobotu.“