Kohouti se museli poprvé o body dělit, jeden jim ukradli bojovníci z Kralup

14.10.2023 17:51, autor: Pavel Šácha

Táborské A-mužstvo se poprvé v sezoně dělilo o bodovou výslužku se svým soupeřem. V sobotním domácím střetnutí s houževnatým a sebevědomým nováčkem z Kralup nad Vltavou se sice dvakrát prodrali do těsného vedení, na oba góly ovšem dokázali soudržně hrající hosté odpovědět a zápas se nakonec protáhl až do samostatných nájezdů. Jejich ústřední postavou se stal brankář David Gába; vychytal tři kralupské střelce, a to k zisku druhého bodu stačilo, protože na druhé straně uspěli všichni tři domácí exekutoři, jmenovitě Milan Dančišin, Adam Zeman a Jakub Matušík.

HC Tábor - HK Kralupy n/Vlt.

3:2sn (0:0, 1:0, 1:2 )

Sobota, 14.10.2023 18:00 - Muži

Branky a nahrávky: 32. Seidl (Černý, Dančišin), 52. Milfait (Čížek, Zeman), rozh. nájezd Dančišin. - 49. Soukup (Hampl, Marek), 59. Zajíc (Husarik, Hrala)

Rozhodčí: Šperl - Kubíček, Sýkora.   Vyloučení: 4:0   Využití: 0:1   Góly v oslabení: 0:0   Průběžné skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 1:0   Střely: 34:24   Diváci: 1521

HC TÁBOR: Gába (Dvořák) - Suchánek, Hubata, Jáchym, Hajič, Černý, Čížek - Krliš, Milfait, Zeman - Severa, Matušík, Šulek - Seidl, Dančišin, Zadražil - Bárta, Zíb, Prášek - Zayml.

HK KRALUPY N/VLT.: Novotný (Sochůrek) - Zajíc, David, Straka, Chládek, Kapoun, Pejchal - Šilhavý, Husarik, Hrala, Binko, Hammpl, Bradáček, Broš, Marek, Soukup, Stupka.

Zahajovací část utkání se odehrála ve svižném tempu, o které se staraly oba celky. Kralupští hráči byli houževnatí v soubojích, rychlí v přechodu do protiútoku a s domácím týmem, ač působil aktivnějším dojmem, si v ničem nezadali. Oba brankáři tak řešili jen poskrovnu ošemetných situací, byť museli být neustále ve střehu. Asi největší vzruch přinesl závěr 7. minuty, kdy si nejprve domácí Gába skvěle poradil tváří v tvář Soukupovi a z protiútoku Novotný úspěšně čelil podobnému výpadu v podání Bárty. V čase 17:00 vylétla hokejka Dančišina do obličeje Šilhavého a středočeský tým si zahrál přesilovku, domácí však byli ostražití a oslabení výtečně ubránili.

Začátek druhé periody se odvíjel podle stejných herních not.
Na slibnou možnost Hubaty odpověděl dravým výpadem Hampl a po jeho zakončení zazvonila za Gábou tyč. Až poté se obraz hry proměnil. Kohouti dokázali vtisknout svému náporu vyšší otáčky, zatímco doposud aktivní a úporný odpor kralupské družiny viditelně slábl. Všechno podstatné se odvíjelo v blízkosti Novotného branky, přesto se domácím dlouho nedařilo tvrdý kralupský oříšek rozlousknout. K ohromné radosti diváků
i domácí hráčské lavice se to nakonec podařilo ve 32. minutě.
Už několikátá teč střelyod modré, tentokrát v podání Seidla, konečně našla správné místo určení a kouzlo brankáře Novotného bylo odčarováno – 1:0. Tento průběžný přetrval
až do druhé sirény. Domácí soubor ještě několikrát přivedl brankáře Novotného do nesnází, leč druhý gólový úder nepřišel. Hráčům od Vltavy zpřístupnilo cestu k možnému dorovnání skóre vyloučení Práška a svou druhou početní výhodu sehráli o poznání lépe než tu předchozí, avšak doposud nepříliš vytížený táborský gólman si uchoval dostatek pozornosti a jakékoliv nebezpečí chladnokrevně odvrátil.

Závěrečná dvacetiminutovka oproti té předchozí slevila na plynulosti
a domácím hokejistům se z hlediska ofenzívy znovu přitížilo. V polovině 48. minuty to mohl prolomit Zeman, jeho průlet kolem mantinelu až
před Novotného ale gólovou pojistkou neskončil. O dvě minuty později zahřmělo, a nakonec i uhodilo na druhé straně ledové plochy. Přílišnou bohorovnost Jihočechů v rohu obranného pásmu využil Hampl
a překvapivou přihrávkou od zadního mantinelu na bližší tyč vyzval k pohodlné koncovce Soukupa1:1. Na táborském týmu ležel stín tohoto okamžiku jen něco málo přes dvě minuty. V čase 51:10 doputovalo k Milfaitovi nahození Čížka od modré čáry a táborský forvard ho nakonec zdařilým bekhendem přetavil v opětovné vedení – 2:1. Zatímco ve středečním utkání s Mosteckými Lvy dokázali domácí hráči proměnit tento stav v tříbodový zisk, tentokrát mu osud podobnou radost nedopřál. Cestu k němu jim zatarasila dvě provinění proti pravidlům. Nejprve byl sudím Šperlem vykázán na trestnou lavici Seidl a půl minuty před koncem jeho trestu k němu přisedl i Zíb. Kralupští trenéři se nerozpakovali svou početní přesilu umocnit odvoláním brankáře
a vyplatilo se jim to. Při hře šesti proti třem vypálil do skrumáže před Gábou obránce Zajíc a jeho projektil vyprášil síť v levém horním rohu domácí svatyně, jejíž strážce toho příliš neviděl – 2:2. Kralupští si tak za svůj zodpovědný
a srdnatý výkon vysloužili bod a šanci bojovat i o ten druhý. Zbytek početní výhody už využít nedokázali, a tak se utkání překlopilo do prodloužení.

Pěti minutové nastavení hry o vítězi nerozhodlo. První vážnější zásah si připsal Gába, ale těžší práci měl jeho protějšek, jenž nejprve čelil raketovému brejku Práška a brzy poté i Matušíkově střele z levého kruhu. Gól nepadl
a obě střídačky tak musely sáhnout k nominaci exekutorů samostatných nájezdů.

Konečnou bitvu o druhý bod zvládli Táborští na podtrženou jedničku. Brankáře Novotného postupně překonali Dančišin, Zeman a Matušík, a protože jejich spoluhráč Gába bezpečně uzamkl svou klec pro všechny kralupské nájezdníky, zůstali kohouti navzdory první sezonní ztrátě neporažení.

PETR BAČO, asistent trenéra A-týmu HC Tábor:

„V první třetině tam bylo z naší strany hrozně málo střelby. Soupeř byl organizovaný do obrany
a hrál v hlubokém bloku, který se prostě musí rozstřílet. O první přestávce jsme právě k tomu hráče nabádali. Do druhé části jsme počet střel výrazně zvýšili, ale přišlo mi, že se nám tak úplně nechtělo jít před bránu. Právě z jedné takové situace jsme přitom dali po teči Radka Seidla první gól. Ve třetí třetině jsme párkrát stáhli hru do středního pásma tak, aby se nám otevřel prostor pro šance. Nějaké opravdu přišly, bohužel to jejich provedení je na tomhle ledě hodně složité. Bohužel jsme pak v závěru třetiny doplatili na dvě vyloučení a soupeř při hře šest na tři vyrovnal. Zápas nakonec rozhodly až nájezdy, které byly plně v režii Davida Gáby, a navíc i naši střelci předvedli svou kvalitu.  Co mě mrzí, že jsme tentokrát nebyli v zápase emočně tak, jak by bylo potřeba.“