Ve středeční generálce na druholigové boje přivítají kohouti rivala z Příbrami

19.09.2023 11:24, autor: Pavel Šácha

Poslední prověrka, a jde se na věc! Hokejisté táborského A-mužstva nastoupí ve středu k závěrečnému střetnutí v přípravě na sobotní start mistrovských bojů. O šesté hodině večerní zavítá k Jordánu dobře známý druholigový protivník z Příbrami.

Ve středeční generálce na druholigové boje přivítají kohouti rivala z Příbrami


Středočeši – podobně jako domácí kohouti – by v nadcházející sezoně rádi útočili na nejvyšší mety. Opravňuje je k tomu dlouhodobě budovaný silný kádr s řadou kvalitních letních posil, ať už se jedná o extáborského defenzivního šikulu Dominika Havelku, útočníky Richarda Pětníka s Matějem Koldou či další borce. Respektovaný příbramský soubor má navíc ve své trenérské gesci v Táboře rovněž dobře známý internacionál Radek Bělohlav.

Zatímco táborští hokejisté cílí ve vrcholící přípravě na první druholigový duel v Děčíně, celek z města uranu si odbyde svou mistrovskou premiéru ve Vrchlabí.
Soupeři z posledního osmifinále druhé ligy už se v přípravě na novou sezonu potkali;
na konci napínavé partie na příbramském ledě byli šťastnější hosté z Tábora, kteří si navzdory nepříznivém vývoji utkání odvezli domů vítězství 5:4. Dvakrát se v utkání trefil
Karel Plášil, po jedné brance přidali Milan Dančišin, Jakub Matušík a Václav Krliš.

Z posledních dvou předsezonních duelů mají oba středeční protivníci podobnou bilanci. Příbramské mužstvo prohrálo v Písku 2:3, aby o dva dny později stejným poměrem zvítězilo na horkém ledě v Letňanech. Kohouti potěšili domácí fanoušky výhrou 5:1 nad Chomutovem a následně ve výrazně omlazeném složení prohráli 0:4 v Havlíčkově Brodě.
Ve středeční vzájemné konfrontaci na táborském ledě budou její aktéři nahánět stejného „zajíce“: zápas by jim měl pomoci naladit co nejlepší formu a pohodu před sobotním startem nového ročníku druhé hokejové ligy.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Kohouti měli v sobotu volno. A co soupeři?

  So 30.09. |

  Výsledky 3. kola druholigové skupiny Západ: Cheb – Benátky nad Jizerou 3:1, Písek – Kralupy nad Vltavou 2:3, Mostečtí Lvi – Ústí nad Labem 8:4, Kobra Praha – Vrchlabí 4:6, Řisuty – Hronov 1:7, Příbram – Letňany 4:3 po prodl., Děčín – Chomutov 4:8.

  Více...
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

Starší aktuality