DOROST: Fantazie! Táborský tým skolil v lítém derby Motor a slaví první vítězství

16.09.2023 15:58, autor: Pavel Šácha

Lépe strávené odpoledne si táborští hokejoví dorostenci snad ani nemohli přát…! Půl hodiny po poledni rozehráli na domácím ledě prestižní extraligové derby s českobudějovickým Motorem a na jeho konci bujaře slavili nesmírně cenné tříbodové vítězství v poměru 3:2. Od svého kouče Milana Dančišina, který ještě loni vedl právě Motor, se za to dočkají i slíbené speciální odměny.

DOROST: Fantazie! Táborský tým skolil v lítém derby Motor a slaví první vítězství


Průběh úvodního dějství příliš optimismu do táborských řad nevnesl. Hosté byli pohyblivější, důraznější i nebezpečnější a bylo jednoznačným pozitivem, že tato část utkání skončila bez branek.

Už začátek druhé třetiny ovšem vyvedl domácí družinu z nesnází. Pouhých dvaadvacet vteřin po jejím startu se ze samostatného úniku prosadil Kostka, jenž využil ztráty soupeře na útočné modré a prolétl mezi dvěma beky až ke zmíněnému zdárnému zakončení – 1:0. Tento okamžik vpravil kohoutům do žil notnou dávku bojovné krve; rázem se soupeři vyrovnali v bruslení i ve fyzických půtkách a zápas se proměnil v nelítostnou a tvrdou bitvu o každou píď ledu. Ještě než se Táborští odrazili ke sladkému triumfu, museli se vypořádat s několika nepříjemnostmi. Nejprve nedokázali využít dlouhou početní výhodu včetně dvacetivteřinové hry pěti proti třem, a navíc museli oželet služeb obránce Bača, který se po hrubém zákroku Hřebejka vrátil na led už jen na chvíli a odstoupil ze hry (zraněním střet paradoxně odnesl i faulující hráč Motoru). K dovršení všeho zlého se domácí celek na konci třetiny sám ocitl ve třech a českobudějovičtí hráči osm sekund před sirénou srovnali po hezké přesilovkové souhře zásluhou Barny na 1:1.

Souboj odolnosti, vůle a nervů vrcholil v poslední periodě a k radosti diváků dovedl k vítězným branám táborské mladíky. Na začátku 47. minuty ožily vzpomínky na první gól Tábora a Suchan z téměř totožné situace vrátil bílo-modrým vedení - 2:1. O necelých osm minut později ještě více rozkýval motoráckou bárku Kostka, jenž si v přesilovce vybruslil z rohu hřiště až do zakončení a vyhrál i svůj druhý přímý souboj s brankářem Novákem – 3:1. Českobudějovičtí se o tři minuty později ještě jednou stihli vrátit do hry poté, co po vyloučení domácího Cézy sáhli ke hře bez brankáře.  Jinak famózně chytající Moustafa nedokázal zkrotit Nedorostovu střelu od modré a k puku měl nejblíže dorážející Přibyl3:2. Víc už toho ale táborští válečníci soupeři nepovolili a po dovršení šedesáté minuty zavládla na stadionu mohutná euforie.

MILAN DANČIŠIN, trenér dorostu HC Tábor:

„S vítězstvím jsme samozřejmě nadmíru spokojeni. Klukům naleje chuť do další práce, a že musíme dál tvrdě pracovat, to je jasné. V první třetině byl soupeř živější, hrál důrazněji a byl všude o krok napřed, nicméně jsme ji přečkali. Na začátku druhé třetině jsme se dostali do vedení, což nás nakoplo. Od té chvíli si kluci víceméně šli za vítězstvím, makali nadoraz a výsledek se dostavil. Škoda je, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři a neodskočili na 2:0, protože takhle jsme museli
o vítězství opravdu tvrdě bojovat až do konce.“                       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • Kohouti měli v sobotu volno. A co soupeři?

  So 30.09. |

  Výsledky 3. kola druholigové skupiny Západ: Cheb – Benátky nad Jizerou 3:1, Písek – Kralupy nad Vltavou 2:3, Mostečtí Lvi – Ústí nad Labem 8:4, Kobra Praha – Vrchlabí 4:6, Řisuty – Hronov 1:7, Příbram – Letňany 4:3 po prodl., Děčín – Chomutov 4:8.

  Více...
 • Novinky na prahu nové sezony 2. ligy

  St 20.09. |

  Ještě před startem druholigových bojů byla odtajněna řada zajímavých informací týkající se třetí nejvyšší soutěže. Novinky by měly napomoci vyššímu zájmu o druhou ligu a zvýšení její prestiže. 

  Více...
 • Cheb hostí už v sobotu 16. září Chomutov

  Pá 15.09. |

  Nový ročník druhé hokejové ligy odstartuje oproti původnímu plánu už v sobotu 16. září. Právě na tento den je totiž naplánována předehrávka šestého kola skupiny Západ, ve které Stadion Cheb přivítá na svém stadionu Piráty z Chomutova. Utkání začne v 18 hodin. 

  Více...
 • Kohouti u triumfu Spartaku

  Ne 10.09. |

  Na soběslavském zimním stadionu se hrál v sobotu další ročník Memoriálu Pavla Háka. V dresu domácího Spartaku, který po hladké finálové výhře nad veselským rivalem oslavil prvenství, se představili i tři členové táborského druholigového kádru: brankář Michal Novák, obránce Adam Čížek a útočník Jan Duda.    

  Více...
 • Táborští skórovali za Soběslav

  Ne 27.08. |

  Do nedělního přípravného zápasu mezi Spartakem Soběslav a veselskou Lokomotivou zasáhli i dva členové aktuálního druholigového kádru Tábora Adam Čížek a Jan Duda. Oba hráči, kteří mají do Soběslavi vyřízené střídavé starty, se v utkání zapsali mezi střelce, a přispěli tak k jednoznačné výhře domácího týmu v poměru 8:1.           

Starší aktuality