Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka

17.04.2023 18:00, autor: Pavel Šácha

Neplánovaným zpestřením sezonního finiše se stala pro mladé kohouty účast na víkendovém dorosteneckém Memoriálu Jana Marka v Jindřichově Hradci vzpomínkový turnaj na tragicky zesnulého českého reprezentanta a mistra světa z roku 2010 měla původně hrát pražská Sparta, ta se však z účasti omluvila a pořadatelé oslovili právě Tábor. Mladičký tým od Jordánu výzvu přijal a zajímavý čtyřzápasový test absolvoval. Na body v něm nakonec nedosáhl a obsadil pátou příčku.

Dorostenci si prodloužili sezonu účastí v 10. ročníku Memoriálu Jana Marka


Do Jindřichova Hradce se vydal kombinovaný táborský výběr. Hráče, kteří už mají první rok v dorostenecké kategorii za sebou (bez nemocného útočníka Jana Hlavína a obránce Jáchyma Jaroše, jenž hrál domácí turnaj za mateřský Jindřichův Hradec), doplnila početná enkláva mladíků z 9. třídy, a nechyběla ani tři zcela nová jména. K Vajgaru se přijeli ukázat brankář Adam Moustafa (odchovanec Slavie, jenž strávil uplynulou sezonu v Litvínově), obránce Filip Vaněk (Jihlava) a útočník Antonín Vejvoda (v úvodu minulé sezony Kobra Praha).

Na lavičce kohoutů se při této víceméně neformální mezisezonní derniéře prostřídali Arpád Györi a Jan Boháč. 
 „Pro kluky se stal turnaj především zpestřením konce sezony, takže jsme nepřisuzovali jejich výkonům a výsledkům významnější váhu. Vždyť před turnajem navíc nebyli deset dní na ledě…,“ poznamenal prvně jmenovaný kouč. „Pozitivem bylo, že si zahráli mladí kluci a seznámili se díky tomu s dorosteneckým hokejem. Z tohoto pohledu to úplně neužitečné nebylo. V zápasech nás znovu trápila produktivita, ostatně stejně jako v celé uplynulé sezoně,“
dodal Arpád Györi.

Fakta z turnaje

Výsledky táborského týmu: – Red Bull Salzburg 0:8, – Střelci Jindřichův Hradec 2:5, – Motor České Budějovice 1:4, – Berani Zlín 0:4.
Konečné pořadí turnaje: 1. Salcburk 11 bodů, 2.  Jindřichův Hradec 7, 3. České Budějovice 6, 4. Zlín 6, 5. Tábor 0.
Složení mužstva HC Tábor: Spálenka, Koutník, Moustafa – Vaněk, Rod, Céza, Šťastný, Ryšavý, Mašek, Máca, Bačo, Honzík, Pufr, Mohyla – Kostka, Podzimek, Suchan, Vejvoda, Slabý, Skoumal, Kolář, Bušta, Hanzal, Botka, Sedláček, Podrabský, Boháč, Klečacký.       

 
 
Více fotek...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Anketa k letošnímu MS

  Ne 14.05. |

  Sledujete světový šampionát ve Finsku a Lotyšsku? Fandíte českému týmu? Jak myslíte, že na letošním vrcholném turnaji dopadne? Vyjádřete se v anketě na hlavní stránce webu HCT. 

 • Začala suchá příprava mládeže

  Út 02.05. |

  S příchodem května zazněl pomyslný startovní výstřel letní přípravy většiny mládežnických výběrů HC Tábor. Některé z nich mají na povel noví trenéři.

  Více...
 • ROZHOVOR S ARPÁDEM GYÖRIM

  Ne 30.04. |

  Táborský deník přinesl na svém webu obsáhlý rozhovor s trenérem Arpádem Györim o jeho působení doma v Táboře i o nové českobudějovické výzvě.

  Více...
 • Táborská stopa na MS "18"

  St 19.04. |

  Mistrovství světa hokejistů do 18 let, které startuje už ve čtvrtek ve švýcarských městech Basilej a Porrentruy, ponese také drobnou táborskou stopu. V nominaci českého národního týmu na tento šampionát figuruje také obránce Josef Eichler, jenž po čtyři sezony rozvíjel svůj talent právě v barvách HC Tábor. Právě díky svému rozkvětu u Jordánu se tento sedmnáctiletý benešovský rodák odrazil k angažmá v plzeňské Škodovce, kde mu poctivé služby vynesly místo v kádru reprezentační „osmnáctky“.  

 • Hokejová anketní želízka

  So 08.04. |

  V sále Střelnice se v sobotu 15. dubna uskuteční slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu Tábor za rok 2022. Mezi kolektivy bude horkým aspirantem na prvenství A-tým HC Tábor, který v daném roce dovedl své tažení až k triumfu ve druhé lize a účasti v baráži o vyšší soutěž. V kategorii jednotlivců zastupuje táborský hokej kapitán úspěšného týmu Radek Seidl.   

Starší aktuality