ŽÁCI: Deváťáci se loučili třemi porážkami, ale zůstali šestí. Sedmáci zaskočili Meteor

19.03.2023 22:59, autor: Pavel Šácha

Žákovské týmy HC Tábor měly v uplynulém týdnu řádně napilno, aby s konečnou platností uzavřely program svých mistrovských soutěží.

ŽÁCI: Deváťáci se loučili třemi porážkami, ale zůstali šestí. Sedmáci zaskočili Meteor


Nejstarší výběr žáků zakončil soutěž třemi zápasy v rozmezí pouhých čtyř dnů. V závěru sezony ho zcela opustila forma i herní pohoda a vzešly z toho tři hladké porážky. Ani takto nevydařená koncovka ovšem táborské mladíky nepřipravila o obsazení kýžené šesté příčky, a to i přesto, že jedním z jejich přemožitelů byl přímý konkurent z pražské Sparty. Po výhře v poměru 6:2 se sice na kohouty bodově dotáhl, všechny předchozí tři zápasy ovšem ovládli právě Táborští a díky tomuto kritériu skončili před pražským celkem.

Hráči osmé třídy si nejprve dojeli pro vítězství do Vlašimi, o víkendu pak zapečetili mistrovský program domácím soubojem druhého s prvním týmem tabulky. V tomto šlágru jim zlomila vaz nepovedená první třetina, kterou prohráli 0:4, a tak se i ve třetím vzájemném střetnutí s říčanským favoritem museli smířit s porážkou.

O velké překvapení se v průběhu minulého týdne postarali sedmáci. V neděli 12. března prohráli coby beznadějně poslední tým tabulky na ledě Meteoru Třemošná hladce 0:7. Jen o tři dny později ovšem cestovali na stadion tohoto soupeře znovu, tentokrát k dohrávce 6. kola, a díky srdnatému výkonu zaskočili své hostitele výhrou v poměru 8:5.
Lví podíl na třetím nadstavbovém vítězství měli starší pomocníci Matěj Susko s Adamem Švadlenou. Především prvně jmenovaný si ze zápasu udělal svou estrádu a sám vsítil šest z osmi gólů svého týmu, přičemž na jeden další ještě nahrával! Derniéra mladých kohoutů už podobné milé překvapení nepřinesla a museli se smířit s dvoucifernou porážkou od týmu Pilsen Wolves.

Zcela opačnou roli si jaksepatří užili hokejisté ze šesté třídy. Svého soupeře z Benešova na domácím ledě pranic nešetřili a nakonec nasázeli do jeho sítě dvacet gólů.               

9. třída

MOTOR Č. BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Branky: 8. Svoboda (Schmied, Čečetka), 12. Hečko (Novotný, Šrámek), 23. Hečko (Novotný, Schmied), 26. Hejda (Svoboda), 30. Čečetka (Svoboda, Smolena), 51. Svoboda (Fleischman, Čečetka).
Složení táborského týmu: Koutník (47. Malypetr) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský.

SPARTA PRAHA – HC TÁBOR 6:2 (1:2, 3:0, 2:0)

Branky: 4. Hoznourek (Hartman), 26. Vaňha (Bochkor), 31. Vaňha (Hoznourek), 33. Volodin (Prikhodko), 50. Pojkar (Volodin), 59. Stejskal (Havlena) – 5. Strachota (Bušta), 19. Eremiáš (Nevšímal, Mohyla).
Složení táborského týmu: Koutník (Malypetr) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Vinš, Podrabský, Strachota.

HC TÁBOR – SLAVIA PRAHA 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Branky: 21. Nevšímal (Slabý) – 18. Egart (Huk, Vrzal), 20. Švancar (Egart, Huk), 32. Egart (Švancar), 34. Švancar (Huk, Egart), 35. Schmuk (Holejšovský), 40. Keller (Routa), 55. Huk (Hess).
Složení táborského týmu: Koutník (Malypetr) — Šťastný, Mohyla, Pufr, Mareš, Rod, Ryšavý — Slabý, Hanzal, Kolář, Boháč, Sedláček, Eremiáš, Botka, Bušta, Nevšímal, Podrabský.

Starší žáci A

RYTÍŘI VLAŠIM – HC TÁBOR 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 45. Domin – 23. Švadlena (Susko, Fabišík), 39. Švadlena (Fabišík), 40. Susko (Fabišík).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Douda, Hrobský, Kuchár, Novák — Hák, Bouška, Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Dohnal, Čaněk.

HC TÁBOR – COM-SYS ŘÍČANY 2:6 (0:4, 2:0, 0:2)

Branky: 29. Čaněk, 31. Bouška (Čaněk) – 6. Pejša (Heřman), 8. Dvořáková (Hartman), 14. Kalista (Heřman),
15. Hartman (Heřman), 49. Hartman (Heřman), 58. Pejša (Hartman).
Složení táborského týmu: Malypetr — Lukeš, Lévai, Keltner, Hrobský, Kuchár — Bouška, Susko, Severa, Švadlena, Fabišík, Dohnal, Čaněk, Všetečka.

Starší žáci B

METEOR TŘEMOŠNÁ – HC TÁBOR 5:8 (2:1, 2:4, 1:3)

Branky: 10. Soukup (Zach), 12. Soukup (Fikrle), 21. Zach, 36. Šejdl, 60. Soukup – 12. Susko, 27. Susko, 31. Susko (Hák), 35. Susko (Švadlena, Hák), 38. Vobořil (Susko), 48. Susko, 55. Susko (Hák), 56. Severa (Lukeš).
Složení táborského týmu: Plášil (31. Vošta) — Frančík, Šutko, Keltner, Novák, Lévai, Lukeš — Hák, Vobořil, Švadlena, Severa, Vondrák, Čeněk, Bartáček, Susko, Kahoun, Všetečka.

HC TÁBOR – PILSEN WOLVES 3:12 (0:6, 1:5, 2:1)

Branky: 40. Hák (Čeněk), 41. Hák (Vobořil), 45. Hemza (Kahoun) – 2. Štolcbart (Domanský), 8. Otto (Matějovský),
9. Fadrný (Jonák), 12. Fadrný (Matějovský), 13. Domanský (Makarius), 15. Domanský (Štolcbart), 28. Fadrný (Matějovský), 33. Vostracký, 36. Vostracký (Jahn), 37. Matějovský (Jonák), 37. Domanský (Kraus), 49. Vostracký (Štolcbart).
Složení táborského týmu: Vošta (30. Plášil) — Frančík, Šutko, Novák, Makovec, Hrehor — Hák, Vobořil, Čeněk, Hemza, Bartáček, Šimeček, Kahoun, Trnka.

Mladší žáci A

HC TÁBOR – LEV BENEŠOV 20:2 (7:1, 7:0, 6:1)

Branky: 3. Vítovec (Babinský), 9. Jindra, 12. Babinský (Gruber), 14. Pejša (Vítovec, Babinský), 16. Babinský (Pešina, Zákostelecký), 16. Pejša (Vítovec, Jindra), 17. Pešina (Jindra), 24. Jindra (Vaněk), 25. Pešina (Kubašta),
27. Zákostelecký (Jindra), 34. Vaněk (Jindra, Janovská), 36. Babinský (Schwarz), 39. Jindra, 40. Pešina (Babinský), 42. Babinský (Zákostelecký), 45. Pejša (Babinský, Zákostelecký), 47. Jindra (Kubašta), 55. Jindra (Gruber, Pešina), 58. Ručka (Babinský), 59. Babinský (Gruber) – 3. Přenosil, 52. Krchňák (Přenosil).
Složení táborského týmu: Kašpar (31. Janovský) — Vaněk, Šefčíková, Kubašta, Janovská — Jindra, Ručka, Gruber, Schwarz, Zákostelecký, Vítovec, Babinský, Pešina, Pejša.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hokejové střípky
 • V Kralupech nastoupí za Tábor Jan Cikhart

  Pá 08.12. |

  V sestavě kohoutů pro sobotní zápas v Kralupech nad Vltavou figuruje nové jméno. Jejich trenéři poprvé uvidí v akci mladého útočníka Jana Cikharta (21), jenž má vyřízené střídavé starty mezi táborským týmem a jeho aktuálním působištěm v prvoligových Litoměřicích. Pražský rodák, který přes mateřskou Hvězdu odešel sbírat mládežnické ostruhy do liberecké hokejové organizace, patřil v minulých letech do kádru reprezentačních výběrů do 16 a 17 let a má za sebou také zajímavou zkušenost v zámořské WHL.               

 • Matěj Žajdlík oblékne dres Mladé Boleslavi!

  Pá 08.12. |

  Brankář Matěj Žajdlík si střihne mimořádně zajímavou zkušenost. Coby jedna z nejčerstvějších posil našeho druholigového A-týmu vstoupí do extraligových arén. Při zdravotních potížích mladoboleslavských hráčů bude formou střídavých startů k dispozici poslednímu týmu nejvyšší soutěže, a to v obou víkendových zápasech proti Spartě Praha (pátek) a na ledě Bílých Tygrů z Liberce (neděle), v jejichž organizaci strávil nejvýznamnější část své dosavadní kariéry.    

   

 • Dominik Pavlát znovu v nominaci NT

  Čt 07.12. |

  Táborský odchovanec Dominik Pavlát znovu dostává příležitost prodat svůj um a skvělou formu na mezinárdoní scéně. Trenér českého národního týmu Radim Rulík nezapomněl na jeho výtečný výkon z Finska a zařadil současnou brankářskou oporu Plzně do nominace na nadcházející Švýcarské hokejové hry. Přejeme hodně štěstí, Dominiku! 

  Více...
 • Oliver Šatný v Litoměřicích

  Ne 26.11. |

  Brankář Oliver Šatný, pod jehož sportovním růstem je podepsaná táborská hokejová líheň, se stal novou posilou prvoligových Litoměřic. Dvacetiletý mládežnický reprezentant má za sebou dvě zámořské sezony a krátký letošní pobyt v Kolíně, kde však do zápasového kolotoče nenaskočil. Popřejme mu v novém působišti hodně štěstí!

  Více...
 • Milan Mazanec převzal hokejisty Písku

  Po 13.11. |

  Novým šéfem druholigové lavičky IHC Králové Písek se stal Milan Mazanec. Sedmapadesátiletý ostřílený kouč a někdejší hráčská ikona píseckého hokeje strávil posledních pět sezon v Německu a nyní u Otavy nahrazuje odvolaného Jana Trummera. Připomeňme, že Milan Mazanec vedl v sezoně 2005-2006 také táborské druholigové A-mužstvo. 

Starší aktuality