Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek

18.03.2023 15:49, autor: Pavel Šácha

Po brzkém vyřazení druholigového A-mužstva od Příbrami se pro zbytek aktuální mistrovské sezony ocitá v centru zájmu statečný, leč stále neukončený boj dorosteneckého týmu o záchranu extraligy. Po úniku z prvního sestupového síta v nadstavbě a parádním triumfu v sérii s Chomutovem nyní cílí svěřenci Arpáda Györiho na úspěch ve čtyřčlenné baráži. Po šesti kolech soutěže si zajistí právo účasti v příštím extraligovém ročníku dva nejlepší týmy.

Vrchol sezony obstará extraligová baráž dorostu. Její program startuje ve čtvrtek


Jak už jsme avizovali, táborský tým nebude v baráži o nejvyšší soutěž jediným extraligovým mužstvem. Spolu s ním se v ní představí celek Litvínova coby vítěz paralelně hrané série play-down proti Hvězdě Praha. Oba stávající účastníci elitní ligy budou v náročných barážových bojích odrážet útok soupeřů z nižší soutěže. Obrovsky ambiciózním
a kvalitním protivníkem bude pro mladé kohouty především Vsetín, čtvrtým do party je pak Sokolov, který se probil
do baráže coby lepší z poražených finalistů ligy dorostu namísto B-týmu Karlových Varů. Ten se o extraligu ucházet nemohl, neboť v ní už působí „áčko“ Energie.

Program extraligové baráže dorostenců startuje ve čtvrtek 23. března a táborští mladíci se na úvod představí domácím fanouškům v utkání se zmíněným Vsetínem. Hracími dny jsou čtvrtek a sobota. Jména dvou účastníků příštího ročníku extraligy budou známa nejpozději v sobotu 8. dubna.

BARÁŽOVÝ PROGRAM TÝMU HC TÁBOR

Čtvrtek 23. března: HC Tábor – VHK Robe Vsetín
Sobota 25. března: Verva Litvínov – HC Tábor
Čtvrtek 30. března: HC Tábor – Baník Sokolov (15.00)
Sobota 1. dubna: VHK Robe Vsetín – HC Tábor
Čtvrtek 6. dubna: HC Tábor – Verva Litvínov
Sobota 8. dubna: Baník Sokolov – HC Tábor

Do kabiny táborského týmu nahlédneme v nadcházejícím týdnu prostřednictvím povídání s jeho trenérem Arpádem Györim.          

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuality/píší o nás
 • Dominik Pavlát v roli jedničky

  Ne 19.03. |

  Nesmírně cennou zkušenost, bohužel se smutnou tečkou, má za sebou třiadvacetiletý brankář Dominik Pavlát. Gólman z táborské hokejové líhně se ve své třetí plnohodnotné extraligové sezoně obsadil do role jedničky plzeňské Škodovky pro předkolo play-off proti Liberci. Výbornými výkony držel svůj tým v naději na postup do čtvrtfinále a hýčkal si úspěšnost 92,5%, nakonec ale jeho tým padl v prodloužení rozhodující páté bitvy a sezona pro něj skončila.   

 • V PÁTEK 17.3. DO PŘÍBRAMI!

  Pá 10.03. |

  Fanclub HC Tábor vypravuje autobus na čtvrté osmifinálové utkání v Příbrami, které se hraje v pátek 17. března od 18.30 hodin. Cena: 200 - 300 Kč (velký autobus při počtu min. 45 osob), případně 160 Kč (malý autobus). Sraz: v 16.30 hodin u zimního stadionu v Táboře. Odjezd: 16.45 hodin. Zájemci se mohou hlásit formou SMS zprávy na telefonních číslech 606 189 129 či 720 275 194. Do zprávy je nutné uvést jméno, příjmení a počet osob.   

 • JÍZDNÍ ŘÁD II. LIGY

  Pá 03.03. |

  Web hokej.cz přinesl pohled na další program a systém play-off druhé hokejové ligy.

  Více...
 • Blesková anketa na webu

  Po 27.02. |

  Ve středu zapečetí táborští hokejisté dlohodobou fázi druhé ligy a poznají svého soupeře pro play-off. Zápas s Ústím rozhodne o tom, z jaké pozice do vyřazovacích bojů vyrukují. Stále ještě jsou ve hře tři varianty... Jaká z nich podle vás vejde v platnost? Hlasujte v anketě na tomto webu. 

 • Aleš Krátoška na Hokej.cz

  Pá 24.02. |

  Web hokej,.cz zveřejnil rozhovor s generálním manažerem našeho klubu Alešem Krátoškou. Co všechno v něm zaznělo?

  Více...
Starší aktuality